Przed i po: 7 kuchni marzeń na wyciągnięcie ręki

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: 7 kuchni marzeń na wyciągnięcie ręki

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez studioinges Architektur und Städtebau, Minimalistyczny
Loading admin actions …

Katalogi Inspiracji obrazujące wygląd danego pomieszczenia lub budynku przed i po remoncie, których nie brakuje na homify, mają pomóc czytelnikom w jaśniejszym wyrażaniu swoich potrzeb i preferencji jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Dzięki klarownemu przekazowi można zaoszczędzić dużo czasu, który w innym przypadku byłby przeznaczony na poszukiwanie odpowiedniego koloru farby, mebli, czy akcesoriów. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji chciałabym pokazać Wam kilka interesujących przykładów przemiany domowej przestrzeni życiowej, a ściślej – kuchni. Każdy z nich zasługuje na uwagę i omówienie. Zatem w drogę!

Kolorystyka

DWOREK PRZED : styl {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}, w kategorii  zaprojektowany przez PROJEKT MB,
PROJEKT MB

DWOREK PRZED

PROJEKT MB

Przemiana mieszkania, choćby miała obejmować jedynie kilka mało istotnych szczegółów, prawie zawsze wiąże się niestety z kilkoma pułapkami, w które laikowi niezwykle łatwo wpaść. Tylko doświadczenie pozwala te pułapki z sukcesem ominąć. Mając to na uwadze, wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy architekta oraz projektanta wnętrz. Wspomniani fachowcy są w stanie nie tylko dopomóc klientowi przy sporządzaniu kosztorysu przedsięwzięcia, czy doborze odpowiednich materiałów, ale także całkowicie zrealizować zatwierdzony projekt.

Świeże spojrzenie

Dworek Mennonicki 1880 r : styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez PROJEKT MB,Klasyczny
PROJEKT MB

Dworek Mennonicki 1880 r

PROJEKT MB

Na poprzednim zdjęciu przedstawiono kuchnię na pierwszy rzut oka idealną: wyposażoną w różnego rodzaju nowoczesne sprzęty oraz posiadającą wiele przestrzeni do przechowywania naczyń. Jednak, połączenie koloru kawy z kolorem śmietanki nie każdemu musi odpowiadać. Kuchnia widoczna na tym zdjęciu to nowa odsłona kuchni kawowo-śmietankowej, czyli projekt przemawiający do nas znacznie bardziej. Jej projektanci idealnie podkreślili wysokość pułapów, pokojowi dodali światła dziennego, a całość pomysłowo zwieńczyli zwracającym uwagę żyrandolem oraz kinkietami.

Stare meble

Sofy i krzesła wykonane z tkaniny tapicerskiej rozciągniętej na drewnianej podstawie to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, jednak nienowoczesne. Aktualnie obowiązujące trendy są dalekie od tego rodzaju obić.

Komfort ze smakiem

Czyż nie zakochaliście się w tej kuchni od pierwszego spojrzenia? Po remoncie jest praktycznie nie do poznania. Zniknęło połączenie tapicerki z drewnem. Ściany pokryto farbą w odcieniu kości słoniowej, a płytki na podłodze zastąpił laminat. Nowe kolory ożywiły kuchnię. Ciekawym rozwiązaniem jest wygodna kanapa, znacznie ładniejsza od swojej poprzedniczki, zwłaszcza bardziej kompaktowa i nowoczesna.

Globalne zmiany

Na załączonym zdjęciu widać, że praca wre. Choć jeszcze daleko do końca, już teraz możemy spróbować wyobrazić sobie, jak będzie wyglądała kuchnia z wejściem zwieńczonym łukiem. Czy w wejściu pojawią się drzwi, czy też projektanci postawią na jakieś inne rozwiązanie? Ciekawe, na ile nasze wyobrażenia okażą się trafne.

Akcenty industrialne

W wyniku gruntownego remontu kuchnia widoczna na zdjęciu nabrała zdecydowanie nowoczesnego charakteru. Nie zabrakło w niej także dodatków o charakterze industrialnym. Połączenie bieli ścian z akcentami z cegły to niezwykle ciekawy pomysł. Co więcej, klasyczne, wiedeńskie krzesła idealnie komponują się z meblami nowoczesnymi. Całość prezentuje się bardzo stylowo.

Czy to muzeum?

Mieszkanie w centrum Gdyni: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Od Nowa MEBLE,Skandynawski
Od Nowa MEBLE

Mieszkanie w centrum Gdyni

Od Nowa MEBLE

Wnętrze tego pokoju przenosi nas o co najmniej kilka dekad wstecz. Wyglądem przypomina typowe mieszkanie z okresu PRL-u. Niektóre elementy wyposażenia można gdzieniegdzie spotkać do dziś, jednak współcześnie w większości przypadków zrezygnowano z nieporęcznych szafek na korzyść nowoczesnych, funkcjonalnych mebli.

Meble jako rodzinne dziedzictwo

kuchnia w  skandynawskim klimacie: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Od Nowa MEBLE,Skandynawski
Od Nowa MEBLE

kuchnia w skandynawskim klimacie

Od Nowa MEBLE

W wyniku przemiany żaden z zabytkowych mebli po babci nie został uszkodzony. Choć całość wygląda teraz na bardzo nowoczesną, główne i zarazem stare obiekty pozostały na własnych miejscach. Dyskretne kolory, gładkie powierzchnie oraz teksturowe akcenty – to cała tajemnica uroku i komfortu tej kuchni

Nie przedobrzyć przypadkiem

Połączenie koloru białego i niebieskiego, kolorów morza, to dobre rozwiązanie dla każdej kuchni. Jednak decydując się na taką kombinację, trzeba uważać, aby nie przedobrzyć i nie zmienić przytulnego miejsca w miejsce przypominające szpital!

Sterylna czystość

Zmiana widoczna na zdjęciu to przykład zmiany przyzwoitej i niedrogiej zarazem. Biel zatryumfowała. Projektanci zrezygnowali z szafek górnych, wiszących, na rzecz zwiększenia swobody i przestrzeni. Urządzenia i wykończenia poddano chromowaniu. O dawnym wnętrzu przypominają jedynie płytki, które ozdabiają ścianę.

Kuchnia mini

Choć połączenie tapety i zielonej farby wywołuje przyjemne odczucia, o komforcie nie ma tu mowy. Pomimo usunięcia prawie wszystkich mebli, pomieszczenie jest bardzo ciemne. Czasami, aby zwiększyć przestrzeń, trzeba uciec się do radykalnych rozwiązań, na przykład wyburzyć ścianę.

Światło decyduje

Na szczęście projektantom udało się poradzić sobie ze słabym oświetleniem kuchni. Jak tego dokonali? Postawili na białe ściany oraz meble. Od razu w pomieszczeniu pojawił się zagubiony komfort.

Pewnego razu w starej fabryce…

Współcześnie bardzo modne stało się przekształcanie starych obiektów poprzemysłowych w obiekty użyteczności publicznej. W starych budynkach znajdują się dziś nowoczesne biura i apartamenty. Niestety, takie przedsięwzięcie wiąże się zwykle z dużymi sumami pieniędzy.

… która stała się nowoczesnym loftem

W wyniku remontu wiele się zmieniło. Świeże wnętrze loftu jest teraz przestrzenne i chyba nikt nie może w nim narzekać na brak swobody. Okna powiększono, ściany otynkowano, a sufit pomalowano białą farbą, przez którą przebijają kontury cegieł. W suficie uwidoczniono ponadto żelbetonowe belki. Postawiono na prostotę i praktyczność. Dobry wybór!

A Waszym zdaniem, która kuchnia na swojej przemianie zyskała najwięcej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu