Minimalny budżet - maksymalny efekt | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Minimalny budżet – maksymalny efekt

homify.Pl homify.Pl
od Venduta a Prima Vista
Loading admin actions …

Cel: przy najmniejszym nakładzie pieniężnym przeprojektować mieszkanie i stworzyć coś pięknego! Jak się okazuje, można to osiągnąć za cenę 150 euro. Zapytacie: jak to jest możliwe? Odpowiedź jest prosta – Home Staging. Najważniejsze to odnaleźć słabe punkty mieszkania, wnieść trochę kreatywności, talentu i smaku, a okaże się, że każde mieszkanie jest wspaniałe.

Udowodniło to studio Venduta a Prima Vista. Jak zobaczycie, w projekty włożono bardzo dużo pasji, a nie tak dużo pieniędzy.

​Duże pole do popisu

Ten pokój ewidentnie daje duże pole manewru w kwestii dekorowania i ogólnej aranżacji, jednak bez żadnych mebli ani dekoracji nie możemy spodziewać się, że zachęciłby kogokolwiek do kupna mieszkania, w którym to pomieszczenie się znajduje. Nawiasem mówiąc, metody Home Stagingu w 90% przypadków wykorzystywane są, żeby szybciej sprzedać nieruchomość. Każdy od razu widzi, że za takim pomieszczeniem jak to, kryje się ogromny potencjał, jednak urządzenie go ze smakiem zdecydowanie przyspiesza decyzję nabywcy.

​Efekty zdumiewają!

W Home Stagingu najważniejszy jest kolor! Tradycyjne, ciepłe odcienie beżu, brązu, żółci i kremowego sprawdzają się w domach rodzinnych, jednak nie dają takiego samego efektu, kiedy nieruchomość wystawiana jest na sprzedaż. Znacznie lepiej wyglądają jasne kolory, przyciągające wzrok i uwidaczniające wszystkie zalety mieszkania.

Wszyscy zgodzą się, że stylizacje nazbyt retro nie przyciągają kupców. To, co sprawdza się najlepiej to nowoczesne aranżacje, do pewnego momentu minimalistyczne, lecz pełne. Kilka elementów dekoracyjnych wystarczy, żeby pokazać jak piękną przestrzeń mamy przed sobą.

Jedną z ważniejszych rzeczy przy Home Stagingu jest odpowiednie użycie tekstyliów. Nie ma nic lepszego niż jasny pled leżący na kanapie, kilka ślicznych poduszek i delikatny, luksusowy dywan na podłodze.

​Geometria i forma

Bardzo ważne w Home Stagingu jest też użycie świeżej, czystej linii. Nie mówimy tu o nudnych pustkach tylko o czymś kreatywnym i twórczym, tak jak tutaj! Najlepiej pójść w proste meble i kontrastujące krzywizny w tle. Bardzo efektowne są również foto-tapety, umocowanie kilku półek i ustawienie stolika kawowego.

​Kuchnia wymagająca odrobiny tuningu

Co można zrobić w kuchni, której podłoga i ściany wykończone były ponad 30 lat temu, kiedy nie mamy budżetu na generalny remont? W takich przypadkach ratuje nas Home Staging! Tworzymy nie tylko nowe pomieszczenie, ale iluzję konkretnego stylu życia – oczywiście najlepszego z możliwych.

​Kuchnia po remoncie

Zauważmy jak starannie wyostrzono najbardziej atrakcyjne części kuchni. Duże rośliny zasłaniają instalację ogrzewania wody, odwracając naszą uwagę od najmniej ciekawej części. Prosty regał wypełnia dziwną wnękę w kącie. Gruba firana za jednym zamachem ozdabia pomieszczenie i przykuwa uwagę do faktu, że z kuchni mamy wyjście na taras, jak i ukrywa brzydkie rury i kratkę wentylacyjną nad drzwiami. To co widzimy, to piękne, przestronne pomieszczenie pełne światła i życia.

​Sypialnia? Salon? Jedna, wielka pustka!

Ta sypialnia wymagała malowania ram okiennych i polerowania parkietu, między innymi. Jednak już te dwie rzeczy pozwoliły jej wyglądać o wiele lepiej niż w wersji oryginalnej. Swoją drogą, czyszczenie wnętrz, malowanie ścian, odnawianie ram okiennych i drzwi, oraz usuwanie odpadów to standardowe elementy Home Stagingu.

​Sypialnia pełną parą!

Żadne puste pomieszczenie nie wygląda na komfortowe ani przytulne. Nieodłączną bronią specjalistów od Home Stagingu są tkaniny! Cztery rodzaje poduszek, dwa kilimy swobodnie leżące na łóżku, dywan, i poduszka-siedzisko na krześle, a do tego piękny, nowy kosz. Wszystko to, sprawia, że pokój wygląda jakby zamieszkiwała go bardzo przyjemna osoba.

Nawiasem mówiąc, w tej sypialni bardzo dużo uwagi poświęcono kolorystyce. Parkiet i drzwi w naturalnych kolorach drewna odwołują się lekko do stylu retro, tak samo jak ilość poduszek! Jednak tu następuje przełamanie konwenansów – odpowiednie zestawienie kolorów sprawia, że pomieszczenie wygląda na o wiele bardziej nowoczesne.

Tak więc, mamy biel, szarości, odrobinę niebieskiego i oliwkowego. Równie dobrze zadziałałyby elementy fioletowe, lub blado różowe. Perłowe odcienie sprawiają, że wnętrze jest bardziej stylowe i ostatecznie: atrakcyjne!

Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Home Stagingu? Zapraszam do przeczytania dlaczego warto stosować Home Staging.

Co myślicie o metodach Home Stagingu wykorzystanych przy tym projekcie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu