Jak mieszkać w zgodzie z Feng Shui? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak mieszkać w zgodzie z Feng Shui?

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Loading admin actions …

Dziś przyjrzymy się dokładnie pięknemu domu, którego projekt został zainspirowany azjatycką praktyką planowania przestrzeni Feng Shui. Ten skromny obiekt został wybudowany w zielonym zakątku Francji. Nie ma wątpliwości co do tego, że nasi specjaliści z TAOIN dołożyli wszelkich starań, by mieszkańcy czuli się w nim komfortowo.

Architekci stworzyli niezwykły projekt, który zachwyca swoją prostotą. Takie miejsce zdecydowanie sprzyja odpoczynkowi. Zobaczcie sami, jak niesamowicie prezentuje się ten oryginalny dom.

Minimalistyczna fasada

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Fachowcy postanowili stworzyć minimalistyczną fasadę, która doskonale pasuje do tego domu. Piękna biel rozświetla cały ten obiekt i sprawia, że nie można oderwać od niego wzroku. Zwróćcie uwagę również na to, że nasi eksperci zorganizowali tuż przy domu kącik, w którym można odpocząć na świeżym powietrzu. To bez wątpienia świetny pomysł.

Wejście

Minimalistyczny balkon, taras i weranda od homify Minimalistyczny

Wejście do domu możliwe jest dzięki zachęcającym, białym drzwiom. Ten kolor idealnie komponuje się z pozostałymi barwami użytymi do aranżacji tej przestrzeni.

Nasi eksperci postanowili stworzyć kontrast do dominujących jasnych odcieni i pomalowali jedną ze ścian tego nietuzinkowego domu na kolor łososiowy. Nie ulega wątpliwości fakt, że nadaje on całości oryginalnego charakteru.

Architekci nie mogli również zapomnieć o cudownej roślinności. Kolorowe kwiaty świetnie zdobią tą przestrzeń i tworzą pozytywną aurę tego miejsca. Zobaczmy zatem co niezwykłego skrywa ten dom w swoim środku.

Wnętrze

Minimalistyczny salon od homify Minimalistyczny

Wchodząc do domu można zauważyć piec służący do ogrzewania całego domu. Dzięki niemu w zimowe wieczory domownicy nie muszą marznąć. W wiklinowym koszyku leży drewno, które podtrzymuje palący się płomień. Ściana przy której znajduje się piec specjalnie została pomalowana na czerwono. Takie rozwiązanie potęguje wrażenie ciepła.

Gra kształtów i kolorów

Minimalistyczny salon od homify Minimalistyczny

Nasi specjaliści postanowili połączyć czerwoną barwę z odcieniem żółci. To zestawienie sprawia, że cały dom wygląda niesamowicie. Zwróćcie uwagę na nietypowy kształt ścian w tym salonie. Architekci dołożyli wszelkich starań, by stworzyć wyjątkowe wnętrze zgodne z zasadami Feng Shui. Warto podkreślić, że w przestrzeni tego domu nie ma niepotrzebnych dodatków, które zakłócałyby jego harmonię. W takim miejscu, aż chce się mieszkać.  

Piękno prostoty

od homify

Tutaj możemy dokładnie przyjrzeć się rozmieszczeniu poszczególnych pomieszczeń. Wyraźnie widać to, że piec stanowi centrum tego domu. Nasi architekci stworzyli przestrzeń, która zachwyca swoją prostotą i funkcjonalnością. To połączenie cech sprawia, że cały dom jest naprawdę wyjątkowy.

Jeżeli jesteście na etapie planowania swoich czterech ścian, zainspirujcie się rozwiązaniami naszych ekspertów. Z pewnością efekt końcowy pozytywnie Was zaskoczy i będziecie mogli mieszkać w domu pełnym harmonii.

Mamy nadzieję, że spodobała Wam się praca naszych architektów. Czasami warto zrezygnować z ultranowoczesnych rozwiązań, na rzecz niczym nie zmąconej prostoty, która jest piękna. 

Szukacie innych, niesamowitych przykładów aranżacji wnętrz? Zobaczcie tutaj:

homify 360°: nowoczesny dom jednorodzinny z Gowarzewa

Co myślicie o tym niezwykłym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu