Dom, który rozwiązuje problemy! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom, który rozwiązuje problemy!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Skandynawskie domy od 株式会社ミユキデザイン(miyukidesign.inc) Skandynawski
Loading admin actions …

Coraz trudniej się nam spotkać. Żyjemy w biegu, każdy zajęty własnymi sprawami. Nie ma czasu na znajomych, przyjaciół, a nawet rodzinę. Można mieszkać pod jednym dachem, mijając się mimo to. Czy architektura jest w stanie zaradzić tym problemom? 

Japońskie studio Miyuki Design chce przekonać nas, że tak, że dobrze zaprojektowany dom oznacza po prostu wysoką jakość życia.  Budynek o nazwie Together został zaprojektowany dla młodego małżeństwa z małymi dziećmi. Pod jego dachem gromadzą się historie! Przestrzeń centralna łączy się pokojem dziecięcym i sypialnią – tutaj rodzinne spotkanie staje się zwyczajnie nieuniknione. Jest to dom parterowy o powierzchni 118 m2. 

Ciekawi, jak architektura może wywierać wpływ na życie rodzinne? Rozpocznijmy zatem zwiedzanie…

Przejrzystość i prostota

Dom Together to niezwykle geometryczny projekt. Linie są proste i zdecydowane, oprócz dachu wszystkie kąty są proste. Uwagę zwraca oczywiście czterospadowy dach, dużo mniej stromy niż jesteśmy przyzwyczajeni. Wraz z ciekawym systemem wejść sprawia to, że mimo swojej prostoty dom przyciąga wzrok. Białą fasadę ożywia drewniany taras oraz zieleń ścian.

Wygodny ganek

Wchodzimy do środka jednak nie od ogrodu, ale od ulicy. Czeka na nas tutaj przestronny, wygodny ganek, a w nim morze drewna! Połączono je tutaj z kamienną posadzką. To przestrzeń idealna do na przykład wprowadzenia roweru. Nie ma tutaj poczucia ciasnoty, wszystko spokojnie się zmieści.

Serce domu

Centralna przestrzeń to otwarta jadalnia z kuchnią. To proste wnętrze, gdzie praktycznie jedyną dekoracją jest drewno. A efekt i tak niesamowity! Czterospadowy dach sprawia, że czujemy się jak we wnętrzu piramidy. Został on obłożony drewnianymi panelami, które odpowiadają drewnianemu parkietowi. Brązy oddziela biała ściana. Z tymi jasnymi kolorami kontrastują czarne elementy, z których uwagę zwraca zwłaszcza nowoczesny okap. Prosty, minimalistyczny wręcz wystrój wprowadza jednak przytulną atmosferę.

Wpuszczając naturalne światło

Szczyt dachu to kwadratowy świetlik. Dzięki niemu oraz ogromnym drzwiom tarasowym pomieszczenie zalane jest naturalnym światłem. Pełni on także funkcję estetyczną – ostre kąty w miejscu spotkania czterech spadów dachu nie pasowałyby do tego prostego wnętrza. Z tej perspektywy możemy docenić, jak zadbano tutaj o najmniejsze detale. Wyspa kuchni została również wykończona drewnem. To miejsce idealne do gotowania, skąd można prowadzić rozmowy z osobami znajdującymi się w jadalni. W końcu chodzi tutaj o spotkanie!

Czarny salon

Salon oddzielony jest od otwartej przestrzeni. Nie znajdziemy tutaj parkietu, ale tradycyjne japońskie taty. Nie jest to jednak w żadnym wypadku wnętrze tradycyjne, nie pozwalają na to nowoczesny design półek i okien oraz oczywiście wprowadzenie czarnej ściany, która tworzy niezwykle silny kontrast z resztą płaszczyzn.

Jasny pokój dziecięcy

Wracamy do jadalni i otwieramy drzwi do pokoju dziecięcego, który w żadnej mierze nie jest typowy. Nie mamy tutaj intensywnych kolorów, wzorów, postaci z bajek. Jest za to biel i jasne drewno – jakby niezapisana kartka, pozwalająca dziecku na rozwój kreatywności. Uwagę zwraca krzesło-słonik, czyli klasyk nowoczesnego designu od duetu Charles&Ray Charles. Nas jednak chyba bardziej interesuje konstrukcja domu – ściana łącząca pokój z jadalnią nie dochodzi do sufitu, co pozwala na swobodny przepływ światła i rozmów.

Nowoczesna łazienka

Łazienka to znów kąty proste i zdecydowane linie. W połączeniu z bielą ścian i matowym szkłem wprowadza to atmosferę świeżości. Pamiętajmy też o stosunkowo skromnych wymiarach domku – tutaj nie było przestrzeni, która mogłaby się zmarnować! Jeśli sami zastanawiacie się nad podobną łazienką, koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: 5 pięknych białych łazienek.

Odświeżeni opuszczamy budynek, który swoim geometrycznym projektem oraz poprzez użycie bieli sprawia, że wydaje nam się, jakby był domkiem z origami.

Czy potrafilibyście praktycznie całkowicie zrezygnować z akcesoriów w Waszych domach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu