Polski dom przyszłości! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Polski dom przyszłości!

Alicja Olko Alicja Olko
RYB house Nowoczesne domy od BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI Nowoczesny
Loading admin actions …

Przykładów futurystycznej architektury nie trzeba szukać daleko- także polscy architekci coraz śmielej sięgają po niekonwencjonalne materiały, tworząc domy o fantazyjnych bryłach i innowacyjnych wnętrzach. Jeden z takich właśnie projektów zaprezentujemy Wam dzisiaj.  Dom autorstwa architektów z pracowni Beczak powstał w miejscowości Zielonki Wieś, gdzie wyróżnia się na tle raczej tradycyjnej zabudowy osiedla domów jednorodzinnych. Intryguje zwłaszcza swoją fantazyjną bryłą, która z każdej strony pokazuje nam swoje odmienne oblicze.

Widok od strony ulicy

Niezwykle imponująco prezentuje się dom od strony wjazdu. Nieregularna bryła jest nieporównywalna do żadnej innej w okolicy. Nie tylko jednak jej kształt fascynuje- warto zwrócić uwagę także na innowacyjną kombinację materiałów. Drewniane elementy łączą się tutaj z grafitowym łupkiem, którym obłożono większą część elewacji. Od strony ulicy dom jawi się niedostępnie, tajemniczo- a to z powodu braku okien na tej zewnętrznej ścianie. Zlokalizowano tutaj jedynie wjazd do garażu oraz strefę wejścia, wyznaczoną przez drewnianą okładzinę i klimatyczne oświetlenie.

Widok z boku

Jeszcze inne wrażenie odnosimy, patrząc na ten budynek z profilu. Po tej stronie, graniczącej z ogrodem i tarasem, pojawiają się liczne, wielkopowierzchniowe okna, otwierające bryłę budynku na otoczenie. Jeszcze bardziej uwypukla się tutaj nieregularność bryły i różne kąty załamań linii. Z tej perspektywy dostrzec możemy także dopasowane kolorystycznie pokrycie dachowe, ciekawie zestawione z matową powierzchnią kamiennych segmentów.

Widok od strony ogrodu

Zdjęcie to wykonano zimą, dzięki czemu mamy możliwość przyjrzenia się temu domowi na innym tle i w innych warunkach atmosferycznych. Od strony ogrodu bryła nabiera nowego charakteru, totalnie otwierając się na otoczenie. Niemal cała ściana parteru została przeszklona, zacierając granice pomiędzy wnętrzem, a obszarem zewnętrznym domu. Także z tej strony zachowano konsekwencję w doborze materiałów, ocieplając surową, modernistyczną fasadę drewnem w odcieniu miodu.

Wnętrze

Równie imponująco i futurystycznie wygląda wnętrze tego domu. Zróżnicowana bryła procentuje w środku dodatkową wysokością pomieszczeń. W salonie o wysokim suficie postawiono na minimalistyczny wystrój, wyposażając to pomieszczenie w meble nieliczne, ale wyraziste.  Skórzana kanapa oraz skórzany fotel o niekonwencjonalnym charakterze zwrócono nie tylko w stronę telewizora, ale także w kierunku wielkoformatowych okien, przez które podziwiać można niemal panoramiczny widok na ogród.

Detale

Pomimo ultra nowoczesnego charakteru, wnętrzu temu nie można odmówić przytulności. Wrażenie to powodują liczne elementy drewniane, wykorzystane do wykończenia wnętrz.  Szczególnie monumentalnie prezentują się na suficie, wprowadzając do pomieszczenia elementy aranżacji w stylu wiejskim. Ciekawym kontrastem są futurystyczne lampy, zwieszające się z wysokiego sufitu.  Warto zwrócić także uwagę na wolnostojący piecyk z tyłu pomieszczenia oraz na fantastyczną podłogę wylaną betonem.

Szczegółowe plany

Obejrzyjcie dokładne plany rozkładu pomieszczeń na parterze i na piętrze. Poszczególne numery odpowiadają nazwom obszarów u góry zdjęcia.

Inny przykład domu przyszłości objerzycie w Katalogu Inspiracji homify 360°: futurystyczny dom w Austrii

Podobają Wam się takie domy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu