W ten sposób można zaprojektować swój wymarzony dom | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

W ten sposób można zaprojektować swój wymarzony dom

A.D. A.D.
ISTOTA FUNKCJONALNOŚCI Nowoczesne domy od Pracownia projektowa artMOKO Nowoczesny
Loading admin actions …

Prawie każdy z nas, na pewnym etapie życia zaczyna marzyć o własnym, przytulnym domu. Tylko, że te marzenia są czasami skrajnie inne i różniące się od siebie. Jedni marzą o minimalistycznym, chłodnym budynku, o bardzo nowoczesnej i geometrycznej bryle zbudowanej w nowatorskiej technologii. Innym zależy na małym i przytulnym, bezpretensjonalnym domku z drewnianą elewacją, na skraju wsi. Znajdą się też tacy, których usatysfakcjonuje jedynie klasyczny biały domek z dwuspadowym dachem. Oczywiście biura architektoniczne mają katalogi gotowych projektów domów w których każdy znajdzie coś co wpadnie mu w oko. Ale to, że dany projekt się podoba nie znaczy jeszcze, że będzie to dostosowane do potrzeb i wymagań tej osoby. Odpowiedzią na taki problem są indywidualne projekty domów tworzone przez architekta specjalnie dla nas. Dają nam możliwość stworzenia własnego domu marzeń. Zobaczcie jak zaprojektować idealny dom jak ze snów!

Zainspiruj się

Ultra nowoczesna rezydencja pod Krakowem Nowoczesne domy od Pracownia projektowa artMOKO Nowoczesny
Pracownia projektowa artMOKO

Ultra nowoczesna rezydencja pod Krakowem

Pracownia projektowa artMOKO

Poszukiwanie inspiracji do długi ale niezwykle przyjemny proces. Zobaczycie setki zdjęć projektów, wizualizacji, gotowych realizacji oraz szkiców domów i pośród tej masy bodźców musicie wybrać te, które działają na Was najbardziej. To jest jak droga wewnątrz siebie, poszukiwanie swoich upodobań i stylu oraz nazwanie go i określenie jego cech. Inspiracja może pojawić się w każdej chwili i w każdym miejscu. Nie spieszcie się, oglądajcie bardzo różnorodne stylistycznie budynki pochodzące z różnych lat tego i poprzedniego stulecia a nawet dużo starsze. Wiele doskonałych inspiracji znajdziecie w Homify. Mamy ogromną bazę katalogów inspiracji selekcjonowanych w konkretny sposób. W zakładce pomieszczenia  a następnie domy znajdziecie wiele pięknych zdjęć oraz wizualizacji, które możecie gromadzić na swoim koncie w Homify. Wyszukując zdjęcia możecie wybrać styl w jakim zostały zaprojektowane oraz kraj z którego pochodzą.

Zastanów się nad oczekiwaniami

Postarajcie się określić potrzeby domowników, a co za tym idzie rodzaj i liczbę pomieszczeń wraz z metrażem. Pomyślcie też o tym, co Wam się podoba, a co w żadnym wypadku nie wchodzi w grę. Jeśli potrzebujecie osobnego pomieszczenia do przyjmowania klientów – pewnego rodzaju biura – warto tę informację mieć na uwadze już we wstępnym etapie. Jeśli mieszkacie z osobą starszą warto również pomyśleć o sypialni usytuowanej na parterze. Układ pomieszczeń w domu powinien być dopasowany do potrzeb i stylu życia domowników. Zupełnie inne będą potrzeby wielopokoleniowej rodziny, która uwielbia zasiadać przy dużym stole w jasnym salonie, a zupełnie inne pary młodych ludzi, którzy skupiają się na pracy, a dom traktują jako wysmakowaną oazę weekendowego odpoczynku i relaksu. Projektując wymarzony dom pobawcie się w artystę. Nawet jeśli nie jesteś Picassem śmiało rysuj i szkicuj aby wylać na papier swoje marzenia. 

Wybierz miejsce

Dom to również okolica, w której sąsiedztwie będziecie mieszkać. Zanim przystąpicie do tworzenia projektu zastanówcie się czy preferujecie miejski zgiełk, spokój przedmieść, czy może świeże wiejskie powietrze? Na te pytania trzeba odpowiedzieć całą rodziną, aby wybrać optymalną lokalizację dla wszystkich domowników, biorąc również pod uwagę ewentualne niedogodności związane z dojazdem. Kiedy już zdecydujecie się na konkretne miejsce poznajcie jego uwarunkowania wynikające z ukształtowania terenu. Działka wizualnie może Wam się bardzo podobać, ale warto sprawdzić ją także pod kątem konstrukcyjno-budowlanym. Nie zawsze malownicze miejsce na urwisku jest działką, na której tanio wybudujemy dom. Koszt fundamentów może być dużo wyższy. Jeziora są piękne, ale ich obecność może być sygnałem, że poziom wód gruntowych w okolicy jest wysoki.

Poszukaj architekta który zrealizuje Twoją wizję

apartament na w warszawie na bluszczanskiej Nowoczesne domy od PIKSTUDIO Nowoczesny
PIKSTUDIO

apartament na w warszawie na bluszczanskiej

PIKSTUDIO

Planując budowę domu dobrze jest w pierwszej kolejności spotkać się z architektem. Od decyzji podjętych na tym etapie zależy, czy dom będzie spełniał oczekiwania i odpowiadał Waszym potrzebom. Jeśli  już w fazie planowania zdacie sobie sprawę z potrzeb komfort mieszkania w przyszłym domu będzie dużo większy. Projekt indywidualny rządzi się swoimi prawami. Musicie znaleźć architekta, który będzie w stanie zrealizować Wasze oczekiwania i wizje w sposób, który Wam odpowiada. Wybierając profesjonalistę warto poprosić o jego referencje, czyli o realizację wcześniejszych projektów. W ten sposób można sprawdzić, czy styl projektów Wam odpowiada, a także czy inni inwestorzy byli zadowoleni. Wasza udana współpraca zaowocuje cudownym wymarzonym domem!

W Homify znajdziecie bazę doskonałych i sprawdzonych profesjonalistów wraz z ich realizacjami. W zakładce profesjonaliści znajdziecie architektów, wykonawców, firmy budowlane a nawet firmy zajmujące się aranżacją światła. Dodatkowo możecie wyselekcjonować tylko tych ze swojej okolicy. Zajrzyjcie na stronę PIKSTUDIO.

Podejmij ważne decyzje

Dom jednorodzinny - Sośnicowice Nowoczesne domy od grupa KMK sp. z o.o Nowoczesny
grupa KMK sp. z o.o

Dom jednorodzinny – Sośnicowice

grupa KMK sp. z o.o

Zanim przystąpicie do tworzenia koncepcji domu, projektu oraz wizualizacji musicie podjąć ważne decyzje dotyczące między innymi technologii.  Planując budowę powinniście zastanowić się, jakie są dla Was kluczowe kryteria – czy ważniejsza jest trwałość, jakość, cena, czas montażu, marka czy też inne czynniki. Przykładowo wybór technologii ogrzewania czy wentylacji ma wpływ nie tylko na przyszły komfort mieszkańców, ale również na układ pomieszczeń. Według wielu ekspertów ograniczenie strat energii jest przyszłościowym trendem w budownictwie. Na przyszłe koszty wpływają przede wszystkim trzy obszary: konstrukcja budynku, wielkość budynku i sposób wybudowania. Następny etap to już czysta przyjemność. Architekt zwizualizuje Wasze marzenia a efekt zobaczycie w postaci niezwykle realistycznych zdjęć bryły budynku umieszczonych na Waszej działce.

Zbuduj dom ze swoich marzeń

Budowa to proces długi, żmudny i męczący. Ale warto go przejść i potraktować jak kolejny etap w drodze do celu – idealnego domu marzeń według Waszego własnego projektu. Pamiętajcie, że budowa to nie tylko bryła budynku. Zanim zamieszkacie w swoim wymarzonym domu musicie jeszcze przejść przez szereg prac wykończeniowych. Te artykuły pomogą Wam w tym trudnym procesie:

Arkusz kosztów prac wykończeniowych – jak go stworzyć?

Od fundamentu po sam dach, czyli budowa domu krok po kroku

Koszt budowy domu – z czym musimy się liczyć?

A czy Wy macie już pomysły na swój wymarzony dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu