Luksusowy penthouse z widokiem na miasto

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Luksusowy penthouse z widokiem na miasto

Alicja Olko Alicja Olko
Penthouse Minimalistyczna sypialnia od Intellio designers Minimalistyczny
Loading admin actions …

Największą zaletą mieszkań typu 'penthouse' – zlokalizowanych na samym szczycie budynku mieszkalnego – są widoki, które rozciągają się z ich wnętrz. Aby w pełni wykorzystać uprzywilejowaną lokalizację, konieczne są wielkoformatowe przeszklenia, które wchłoną rozpościerające się na zewnątrz krajobrazy. Doskonale rozumieją to projektanci ze studia Intellio Designers, którzy zostali wybrani do zaaranżowania wnętrz apartamentu typu 'penthouse' w Warszawie. Przez ogromne okna, a w zasadzie przeszklone ściany, rozciąga się z nich fantastyczny widok na stolicę. W dzień podziwiać można tętniącą życiem metropolię, z jej energicznymi mieszkańcami, połyskującymi w świetle słońca fasadami wieżowców i drapaczy chmur oraz sznurem ciągnących się po ulicach aut. W nocy z kolei miasto rozjaśnia się tysiącem świateł, a rozciągające się nad nim niebie nierzadko jest usiane gwiazdami, dając mieszkańcom apartamentu na najwyższym piętrze gwarancję miejsc w pierwszym rzędzie.

Obejrzyjcie kilka zdjęć projektu zrealizowanego z ekspertów z Intellio Designers. Pokazują styl, w jakim zaangażowano te luksusowe wnętrz i prezentują widoki warte milion dolarów. 

Łazienka z widokiem

Mając taki widok za oknem, nic dziwnego, że inwestorzy stojący za tym projektem zażyczyli sobie okien wielkopowierzchniowych, wysokich od podłogi do sufitu, zastępujących tradycyjne ściany. Dzięki temu zyskali nie tylko niepowtarzalne wrażenia wizualne, ale także mnóstwo naturalnego światła, które zalewa wnętrza mieszkania przez cały dzień, oraz optyczne wrażenie przestrzeni. We wnętrzu dominuje naturalny kamień w ciemnej barwie, którzy wykorzystano nie tylko do wykończenia ścian czy podłóg, ale także do stworzenia wanny czy umywalki. Tajemniczy kolor naturalnego kamienia fantastycznie komponuje się ze złotymi dodatkami, takimi jak krany, wieszaki czy dekoracje. Za ich sprawą wnętrze nabiera charakteru glamour.

Łazienka w fantastycznym widokiem nocą

Trudno powiedzieć, czy widok rozpościerający się z wnętrza łazienki bardziej zachwyca nocą czy za dnia. Łazienka udekorowana świecami zapachowymi, które emitują delikatne światło, prezentuje się wyjątkowo przytulne, ale i romantycznie. Wanna została zlokalizowana w najlepszym z możliwych miejsc – tuż przy oknie. Została ustawiona w taki sposób, aby biorący kąpiel mógł swobodnie podziwiać widoki rozciągające się z oknem. 

Naturalny kamień w łazience

Wnętrze łazienki wykończono naturalnym kamieniem w ciemnym kolorze. Materiał ten świetnie nadaje się do tego właśnie pomieszczenia, gdyż wykazuje dużą odporność na zniszczenia, jest trwały i solidny. Świetnie znosi także działanie wody i wilgoci. Naturalny kamień w ciemnym kolorze sprawia, że wnętrze prezentuje się niezwykle elegancko. Ten konkretny odcień świetnie łączy się też ze złotem, które jest dominującym kolorem dodatków i dekoracji w łazience.

Prywatność na życzenie

Duże okna w apartamencie typu 'penthouse' to konieczność. Niezbędnie trzeba jednak do nich dobrać odpowiednie zasłony. Projektanci z Intellio Designers zdecydowali się na zasłony w kolorze popielatym, nieco jaśniejsze niż dominujący we wnętrzu kamień, Tym samym charakter wnętrza został nieco złagodzony. Tego typu zasłony pozwalają uzyskać efekt prywatności oraz kreują we wnętrzu wrażenie przytulnego zaciemnienia. Choć okna są wysokie, zasłania się je łatwo i wygodnie. Zasłony są ciężkie i łatwo można je przesunąć.

Sypialnia

Projektanci mieli do dyspozycji dużą przestrzeń, która dała im mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Postanowili zrezygnować z tradycyjnych ścian działowych i w inny, bardziej innowacyjny sposób podzielić wnętrze. Granice pomiędzy poszczególnymi przestrzeniami są raczej symboliczne, a fizycznie oddziela je na przykład tafla szkła oprawiona w złotą ramę.Ta płynność przestrzeni została doskonale uchwycona na zdjęciu – sypialnia zdaje się być w tym samym pomieszczeniu, co łazienka. Sypialnia także została utrzymana w ciemnych barwach, a udekorowana tak, aby prezentować się tajemniczo i romantycznie. Styl glamour zdecydowanie przeważa w tych wnętrzach.

Dodatki i dekoracje

Niezwykle istotnym elementem w realizacji tego projektu był odpowiedni dobór mebli, dodatków i dekoracji. Wszystkie utrzymane zostały w tym samym stylu – eleganckie, wprowadzające romantyczną atmosferę i tajemniczy klimat. Dominują ciemne kolory – czerń, grafit, różne odcienie szarości. te zestawiono ze złotem, które hojnie wykorzystano w dodatkach i dekoracjach. Powierzchnie podłóg, ale i niektóre meble są wypolerowane i odbijają naturalne światło, którego we wnętrzach nie brakuje. Projektanci z Intellio Designers zdecydowali, że we wnętrzach tego apartamentu najlepiej sprawdzą się białe, neutralne ściany. Był to świetny wybór – biel pięknie kontrastuje z ciemnym odcieniem naturalnego kamienia wykorzystanego na ścianach i podłogach oraz optycznie powiększa wnętrze.

Rola oświetlenia

Ogromną rolę w aranżacji odegrało także oświetlenie. Nowoczesne lampy, które zamontowano w sypialni, pięknie dopełniają wystrój jej wnętrza. Sprawiają, ze gra świateł, wywołana już przez naturalne światło i połyskujące powierzchnie podłóg i mebli, została zintensyfikowana. Liczne lampy i źródła światła są jednak niezbędne w tym wnętrzu, które inaczej byłoby za ciemne.

Wnętrza apartamentu typu 'penthouse' w Warszawie zostały urządzone w sposób elegancki, luksusowy, w stylu glamour. Status apartamentu i charakter jego wnętrz pozostają ze sobą w idealnej harmonii. Jednak tym, co jest tu najbardziej bezcenne, są zapierające dech w piersiach widoki. Tylko pozazdrościć!

Jak wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu