Sypialnia dla każdego znaku zodiaku! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Sypialnia dla każdego znaku zodiaku!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Nowoczesna sypialnia od SA&V - SAARANHA&VASCONCELOS Nowoczesny
Loading admin actions …

Charakterystyka znaków zodiaku to opis, z którym mniej lub bardziej się utożsamiamy lub przynajmniej doszukujemy się w nich pewnych zbieżności z osobistymi cechami charakteru, albo wydarzeniami z życia. Zajmujemy się astrologią głównie dla zabawy, tak samo jakim doświadczeniem powinno być dekorowanie naszych wnętrz. Czasami jednak, kiedy nie mamy żadnych pomysłów na urządzenie własnych czterech kątów, sięgamy po przeróżne inspiracje, które mogą podsunąć nam na myśl ciekawe i oryginalne rozwiązania. Dlatego czemu by nie tym razem, pochylić się przez chwilę nad zodiakalną interpretacją naszych osobowości, by zaczerpnąć z nich podpowiedzi na wystrój naszego domu? W tym artykule przedstawimy Wam sypialnie dla każdego znaku zodiaku, dzięki wyszczególnieniu ich najmocniejszych cech oraz postaramy się przyporządkować każdemu konkretną aranżację, która może im – a raczej Wam – najlepiej pasować.

Zerknijcie także do Katalogu Inspiracji Idealna kuchnia dla każdego znaku zodiaku! i znajdźcie kuchnię, zapisaną Wam w gwiazdach!

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego): oryginalność, innowacyjność

Wodnik charakteryzuje się zamiłowaniem do pionierskich i innowacyjnych rozwiązań. Dlatego jego pokój jest oryginalny, a wykończenie i dekoracje nawiązują do zupełnie innego designu niż ten, który jest w danej chwili najpopularniejszy. Ściany w sypialni Wodnika, na tym przykładzie, są pomysłowo wykończone drewnianymi panelami, a na ścianie znalazło się również bardzo oryginalne oświetlenie w kształcie muszli pochodzącej z wody – żywiołu adekwatnego dla Wodnika.

Ryby (19 lutego – 20 marca): eklektyzm, nieograniczona wyobraźnia

Sypialnia Ryb jest zlepkiem kilku stylów, gdyż Ryby są bardzo niezdecydowane i chłoną każde inspiracje, które później wyrażają i aplikują w jednym wnętrzu. Wynika to z ich nieograniczonej, szerokiej wyobraźni i twórczej osobowości. Dlatego pokój Ryb jest ciekawy, artystyczny i na pewno nie nudny. Dowodem na to może być zwisający z sufitu fotel i inne wyposażenie, które z pozoru nie do końca pasuje swoją funkcją lub wyglądem, akurat to tego wnętrza.

Baran (21 marca – 19 kwietnia): mocne barwy, organizacja

Barany to silne osobowości, które lubią zdecydowane barwy tak samo jak podejmowanie szybkich i konkretnych decyzji. Może to być zaletą w urządzaniu wnętrz, gdyż zdecydowanie, pewność swojego stylu i działania może tworzyć w domu harmonijną całość. Wydaje się, że dla tego typu osobowości najlepsze barwy w sypialni to właśnie wyrazista czerń i uzupełniająca ją szarość w różnych detalach. Nie braknie tu także miejsca dla pięknie wkomponowanych i uporządkowanych detali, które zdobią ten intymny i klimatyczny pokój. 

Inne, piękne łóżka do sypialni zobaczycie również w Katalogu Inspiracji Łóżko do sypialni – 10 gwarancji błogiego snu!

Byk (20 kwietnia – 20 maja): tradycja, perfekcjonizm, harmonia

Byki rzadko kiedy popełniają błędy, dlatego też w wystroju sypialni również nie mogą się mylić. Jednak przez to, wybierają oni bezpieczne, tradycyjne, dobrze znane rozwiązania na wystrój mieszkania. Dlatego wszystko jest idealne i pasuje do dobrze znanych założeń funkcjonalnych danego pomieszczenia i ogólnych standardów. Jasne, uspokajające kolory, symetria, zrównoważenie barw to domena Byków. To piękne wnętrze pasuje do nich w stu procentach!

Jeśli chcemy, przykładem Byków, dążyć do perfekcji weźmy sobie do serca rady, które upiększą naszą jeszcze nieidealną sypialnię z Katalogu Inspiracji Zmień swoją sypialnię na lepszą!

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca): pomysłowość, energia, światło

Osoby spod znaku Bliźniąt są bardzo pomysłowe, żywiołowe, wesołe. Jednocześnie potrzebują dużo przestrzeni do swoich zabaw. Dlatego ich sypialnia powinna zawierać akcenty kolorystyczne w jasnym pomieszczeniu, które wydaje się przez to przestronniejsze. I tak jak na powyższym przykładzie, może mieć zabawne wyposażenie, jak te nie do końca poważne wieszaki na ścianie w kształcie kolorowych groszków.

Rak (21 czerwca – 22 lipca): rodzinność, przytulność, klasyka

Raki to prawdziwi domatorzy, którzy najlepiej czują się w swoich czterech ścianach. Największym skarbem jest dla nich ciche życie rodzinne, przywiązują się też łatwo do ludzi oraz rzeczy, takich jak np. mieszkanie czy najbliższe otoczenie. W głównej sypialni Raka dominuje klasyczna przytulność i wyposażenie dedykowane całej rodzinie. Dlatego jak na przykładzie, mile widziane są tam miękkie, uspokajające tekstylia i na przykład mebel – sofa u podnóża łóżka, która służy odwiedzinom najbliższych. Z punktu widzenia urządzania wnętrz jest to też bardzo dobry pomysł na wykorzystanie wolnego miejsca wokół łóżka!

Lew (23 lipca – 22 sierpnia): luksus, zdecydowanie

Zodiakalne Lwy są pełne dumy, są bardzo energiczne i pełne życia, mają dominującą, silną osobowość. Nie są nudne, to urodzeni aktorzy, grający rolę przez całe życie, o niezależnych charakterach, pełne ambicji, narzucające swoją wolę otoczeniu. Dlatego ich sypialnia może wyglądać jak wyjęta z innej epoki, jak komnata króla lub cesarza. Ich pokój powinien przypisywać im pewien, wyższy niż przeciętnie, status i odznaczać się pewną mocną cechą, jak na przykład na tym przykładzie – kolorem turkusowym. Dlatego Lwom proponujemy wnętrze w stylu klasycznym o luksusowym zabarwieniu.

Panna (23 sierpnia – 22 września): perfekcjonizm, dbałość o detale

Panny to osoby pedantyczne, które przywiązują uwagę do szczegółów. Bardzo chwali się to w projektowaniu wnętrz, gdyż nie od dziś wiadomo, że „szczegół robi różnicę”. Dlatego Panny muszą mieć sypialnię zapiętą na ostatni guzik, dobraną pościel i ułożone poduszeczki. Ich sypialnie są spójne estetycznie, bardzo czyste w formie i treści oraz zadbane. 

Dziewczęce pokoje możecie zobaczyć w Katalogu Inspiracji Pokój dziewczynki – 11 aranżacji.

Waga (23 września – 22 października): przytulność, styl, elegancja

Sypialnia glamour. Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny
homify

Sypialnia glamour.

homify

Wagi dążą do wewnętrznej harmonii, dlatego ich sypialnie powinny być przede wszystkim stonowane w kolorze i służące relaksowi. Mają też ogromne wyczucie smaku i stylu, dlatego wybierają wyposażenie,  dodatki najlepszej jakości i przykładają uwagę do detali. Zachowana musi być równowaga, dlatego pokój w każdym względzie musi być symetrycznie i idealnie urządzony.

Skorpion (23 października – 21 listopada): minimalizm, praktyczność

To osoby preferujące raczej minimalizm i funkcjonalność. Nie potrzebują zbyt dużo rzeczy wokół siebie. Są praktyczne tak jak ich sypialnie, które nie zagracają przestrzeni i umysłu. Są to jednostki bardzo ambitne, dążące do celu, dlatego ich otoczenie nie powinno odwracać i jakkolwiek zabierać uwagi od wytyczonej ścieżki życiowej. Sypialnia Skorpionów nie może ich pochłaniać, służy jedynie przystankowi, dlatego takie minimalistyczne wnętrze im najbardziej pasuje.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia): energia barw, radość, zabawa

Strzelcy nie są poważnymi osobami. Idą przez życie z uśmiechem na twarzy. Uwielbiają wolność i mają skłonności do fantazjowania, dlatego sypialnia Strzelców może być udekorowana frywolnym motywem. Woda i fale mogą kojarzyć się na różne, pozytywne sposoby. Ozdobienie ściany w sypialni Strzelców to dobry pomysł na wyrażenie ich pogody ducha.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia): organizacja, funkcjonalność

Pomiędzy Paryżem a Nowym Jorkiem Klasyczna sypialnia od DreamHouse.info.pl Klasyczny
DreamHouse.info.pl

Pomiędzy Paryżem a Nowym Jorkiem

DreamHouse.info.pl

Zodiakalne Koziorożce to osoby niezależne, bardzo zdecydowane, wiedzące dobrze, czego chcą, ale równocześnie cierpliwe, taktowne i spokojne. Są także bardzo poukładane. Bardzo lubią osiągać przewagę w każdym aspekcie życia – zarówno w życiu zawodowym, jak i małżeńskim, spore znaczenie przypisują także sprawom materialnym. Dlatego proponujemy sypialnię w bogatym stylu klasycznym z funkcjonalnymi rozwiązaniami.

Czy zgadzacie się, choć w pewnym stopniu, z naszymi propozycjami?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu