Nigdy więcej pustych ścian w kuchni - 7 genialnych pomysłów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nigdy więcej pustych ścian w kuchni – 7 genialnych pomysłów

A.D. A.D.
od IvyDesign Minimalistyczny
Loading admin actions …

Puste ściany to nie jest nasz ulubiony widok dlatego w salonie czy sypialni zawieszamy obrazy na ścianach. Zapełniamy je linią mebli, kolorowymi tapetami oraz wiszącymi półkami. Ale co z kuchnią? Narzekamy na niewielkie przestrzenie a często pozostawiamy w niej puste ściany, które są potencjalną powierzchnią do przechowywania na całej ich wysokości. Na samej górze mogłaby znaleźć się szafka na rzadko używane sprzęty, poniżej półeczki na przyprawy i sosy a pod spodem miejsce na garnki. Te inteligentne systemy przechowywania mogą być także prawdziwą ucztą dla oczu. Czy jesteście głodni nowych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie ścian w kuchni? Jeśli tak to przeczytajcie nasz najnowszy katalog inspiracji w którym zobaczycie aż 7 sposobów jak to zrobić.

Wiszące półki

Najwięcej pustych ścian jest wtedy gdy nie ma górnych szafek w kuchni. Ten trend staje się bardzo popularny ale niesie ze sobą pewne niedogodności w postaci np. niewielkiej ilości miejsca do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Przykład ze zdjęcia pokazuje bardzo pomysłowe i interesujące rozwiązanie – półki nie są przyczepione bezpośrednio do ściany a jedynie podwieszone na łańcuchach zamontowanych do rurek z oświetleniem. Tworzy to ciekawe rozwiązanie dla oświetlenia tworząc tym samym wygodne miejsce do odłożenia przypraw, które nie zajmują dzięki temu cennego miejsca na blacie roboczym. Pamiętajcie jedynie, że takie miejsce w kuchni jest mocno narażone na zabrudzenia od tłuszczu i pary wodnej dlatego trzymajcie tam jedynie zamknięte produkty bądź dekoracyjne garnki.

Kontrastowe kolory

Jeśli chcecie zaszaleć pobawcie się w kontrasty. Coraz częściej odchodzi się od jednolitej kolorystyki czy faktury mebli kuchennych. Warto poszukiwać urozmaicenia, które podkreśli oryginalność i charakter miejsca. Tak samo postępujcie ze ścianami. Aranżacja musi być spójna dlatego dobrze zestawcie kolory ścian z meblami. Jeśli podoba ci się aranżacja kuchni w nowoczesnym stylu, możesz wprowadzić do wnętrza jeden żywy kolor ścian i pokryć nim np. słup konstrukcyjny, komin wentylacyjny lub wymalować geometryczne wzory. Jeśli zdecydujecie się na malowanie fragmentu ściany, pamiętajcie że pionowy pas optycznie podnosi sufit, poprzeczny dodaje ścianie szerokości. Intensywny kolor ścian odsłania wszystkie niedoskonałości wnętrza dlatego przed pokryciem nierównej ściany należy dobrze wygładzić płaszczyznę, a dopiero potem pomalować. Na zdjęciu, ożywczy i energetyczny żółty kolor wprowadził dynamikę do wnętrza a żółta boazeria stanowi intrygującą ozdobę.

Dzieło sztuki i zabudowa

Sztuka przeżywa swój kolejny renesans. Młodzi artyści, klasyka, totalna abstrakcja czy replika znanego obrazu – cokolwiek zechcesz powiesić na ścianie zadbaj dobrze o jego oprawę. Na zdjęciu widzimy niezwykle praktyczną, stonowaną stylistycznie zabudowę, która mieści w sobie całe niezbędne wyposażenie kuchenne i prawdopodobnie jeszcze dużo więcej. Swoim spokojnym kolorem nie narzuca się i nie wybija na pierwszy plan dlatego stanowi doskonałą ramę dla obrazu. Dzieło, zawieszone na kontrastującej kolorystycznie ciemnej ścianie wybija się na pierwszy plan. Dodatkowo biała wyspa podkreśla minimalistyczny wystrój wnętrza. W takiej kuchni napewno powstają kulinarne majstersztyki. 

Zielona ściana

Swan dining table for Spoinq (NL) od Marc Th. van der Voorn Industrialny
Marc Th. van der Voorn

Swan dining table for Spoinq (NL)

Marc Th. van der Voorn

Czy może być jakaś przyjemniejsza dekoracja ścienna niż żywa zieleń? Ogród wertykalny to idealne rozwiązanie dla miłośników roślinności. Ogrody wertykalne czyli inaczej zielone ściany to specjalność profesjonalistów z GREENERIA. Ich zaletami jest łatwa pielęgnacja, efektowny wygląd i system automatycznego nawadniania dlatego sprawdzą się nawet w domu zapracowanych.

Więcej informacji na jego temat uzyskacie czytając artykuł: Wertykalny ogród – wyjątkowy pomysł na ściany! 

Rozkładany stół

Rozkładana ramka – stół to idealne rozwiązanie do małych przestrzeni. W kuchni stolik jest rzeczą niezbędną a nie zawsze metraż pozwala na ustawienie stołu dla kilku osób. To sprytne rozwiązanie jest nie tylko efektowne i nowatorskie ale także bardzo praktyczne. Stół, można w łatwy sposób rozłożyć. Wszystko możecie wykonać jedną ręką. Po złożeniu mebel tworzy na ścianie ramkę na zdjęcie albo obraz.Oby jak najwięcej takich praktycznych, ściennych ozdób.

Dla posiadaczy małych kuchni napisaliśmy ten artykuł: Sprawdzone sposoby na aranżacje małych kuchni!

Wzorzysta tapeta

Katowice, mieszkanie 140 m kw Nowoczesna kuchnia od Laura Zubel Architekt Wnętrz Nowoczesny
Laura Zubel Architekt Wnętrz

Katowice, mieszkanie 140 m kw

Laura Zubel Architekt Wnętrz

Nowoczesna kuchnia to nie tylko wyposażenie i organizacja przestrzeni, ale także inspirujące dekoracje. W tej roli sprawdzają się tapety winylowe przeznaczone do kuchni, które dzięki wysokiej trwałości doskonale zastępują ceramiczne kafelki. Tapeta do kuchni to zarówno ciekawe wzory nawiązujące do sfery kulinarnej, motywy geometryczne czy roślinne jak i efektowne kolory przyczyniające się do ożywienia wystroju. Nowoczesne tapety nadają się nie tylko na duże ściany, ale również w przestrzeni pomiędzy ciągami szafek. Odpowiednio dobrane na zasadzie kontrastu lub harmonii potrafią całkowicie zmienić wystrój. Tapety do kuchni to idealny sposób na jej niepowtarzalność a dodatkowo bardzo proste i szybkie rozwiązanie, które można w łatwy sposób wymienić po kilku latach.

Ściana do pisania

Farba tablicowa potrafi z wdziękiem zamienić kuchenną ścianę w notes. To kolejny pomysł na estetyczne ale i zarazem praktyczne rozwiązanie problemu pustych ścian. Na wykończonych nią powierzchniach można pisać tak jak na tablicy. Kreda ma bardzo dobrą przyczepność do pomalowanego nią podłoża, a jednocześnie niezwykle łatwo ją usunąć – wystarczy przetrzeć zwilżoną ścierką lub gąbką. Taką farbą można pomalować nie tylko tynkowane powierzchnie, ale także drewno, sklejkę, metal i karton. Producenci oferują tablicowe farby lateksowe lub akrylowe. Są wodorozcieńczalne i spełniają normy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa. Farba tablicowa nie kapie podczas malowania i ma bardzo dobre właściwości kryjące. Wykończone nimi powierzchnie mogą być matowe lub półmatowe i mieć dowolnie wybrany kolor. Nie tylko czarny!

A jak wyglądają Wasze ściany w kuchni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu