Wypoczynek w domu - jak go sobie zagwarantować?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wypoczynek w domu – jak go sobie zagwarantować?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Klasyczny pokój multimedialny od raumdeuter GbR Klasyczny
Loading admin actions …

Jakie obrazy pojawiają się Wam przed oczami, kiedy myślicie 'wypoczynek'? Górskie szczyty, rajskie plaże, domek na wsi, wyjście do teatru lub kina… a może po prostu Wasze własne łóżko? Wszyscy kochamy wakacje i urlopy jednak prawda jest taka, że to właśnie w naszych domach i mieszkaniach wypoczywamy najczęściej i najwięcej. A przynajmniej powinniśmy! Nie bez powodu te najpiękniejsze nazywa się 'oazami spokoju'. Dobrze zaprojektowane wnętrza mogą nam pomóc w odcięciu się od stresu w pracy, od wszelakich trudów związanych ze światem zewnętrznym. Po przekroczeniu progu naszego domu czy mieszkania nic już nie powinno nas niepokoić. 

Jak pomóc samym sobie zrelaksować się, kiedy jesteśmy 'u siebie'? Ten Katalog Inspiracji pomoże w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie…

Salon z wygodnymi kanapami

Dom jednorodzinny w Redzie Skandynawski salon od PracowniaPolka Skandynawski
PracowniaPolka

Dom jednorodzinny w Redzie

PracowniaPolka

Kiedy wracamy do domu po pracy, często marzymy o jednym… żeby położyć się na kanapie! Po wzmożonym wysiłku fizycznym lub umysłowym potrzebujemy chwili, aby przejść na 'tryb domowy'. Często dobrym pomysłem jest popołudniowa drzemka, po której będziemy mieć energię do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Duża, wygodna kanapa lub narożnik w salonie to doskonałe miejsce na ten leniwy wypoczynek. Przy dobieraniu wystroju pokoju dziennego możemy od razu pomyśleć o pasującym kocyku.

Zaciekawiła Was powyższa aranżacja? Jest to dzieło architektek wnętrz z PracowniaPolka. Tutaj możecie sprawdzić, czy ten wygodny salon pasuje do pozostałych pomieszczeń: Dom jednorodzinny z wnętrzem pełnym bieli!

Rośliny we wnętrzach

Na łonie natury chyba najłatwiej jest się zrelaksować. Nie każdy z nas ma szczęście mieszkać w lokalizacji, w której wystarczy widok z okna by się zachwycić i odprężyć. Każdy jednak może wprowadzić zieleń do wnętrza! O rośliny trzeba dbać, poświęcać czas na ich pielęgnację lecz potrafią się nam one odwdzięczyć z nawiązką. W powyższym salonie trudno nie czuć się zrelaksowanym siedząc pod wysoką palmą! Jeśli nie jesteśmy pewni, w jaki sposób wprowadzić naturę do naszego domu, możemy skontaktować się z doświadczonym profesjonalistą, który przygotuje dla nas indywidualny projekt.

Odosobniona sypialnia

Jak wypoczynek, to sen. Chociaż popołudniowe drzemki są niezwykle przyjemne, sypialnia wciąż jest miejscem, w którym sypiamy najwięcej. Abyśmy mogli tutaj należycie wypocząć, należy oddzielić ją od pozostałych pokoi, co najczęściej oznacza ulokowanie jej w głębi domu, oddalonej od gwarnego salonu i kuchni. W przypadku wspaniałego poddasza w odnowionym, wiekowym budynku w hiszpańskiej Walencji małą sypialnię całkowicie odseparowano od reszty przestrzeni – wyniesiono ją na górę! Dzięki stworzeniu otwartej galerii jest ona doskonale doświetlona lecz chaos codzienności nie ma tutaj wstępu. Kiedy mieszkańcy wychodzą na górę, całkowicie odcinają się od obowiązków i koncentrują na tym, co w każdej sypialni powinno być najważniejsze – na relaksie!

Domowe spa

Czy ktoś skojarzył słowo 'wypoczynek' z długą, gorącą kąpielą w wannie? Dzisiaj chcielibyśmy zaproponować, aby tę przyjemność przedłużyć i zastanowić się nad przeznaczeniem miejsca w naszych domach i apartamentach na prywatne spa. W ten sposób zagwarantujemy sobie prawdziwe ukojenie zmysłów. Spa może przybrać różne formy, może być bardziej lub mniej kosztowne. Jacuzzi z hydromasażem, stół do masażu, sauna lub kilka jej typów, leżaki… odprężenie przychodzi na samą myśl o domowym spa!

Miejsce do realizacji hobby

Prawie każdy posiada hobby. Niektórzy z nas mają to szczęście, że mogą realizować je w domu. Może być to gra na instrumencie, malowanie obrazów, haftowanie, składanie modeli samolotów… czymkolwiek by to nie było, ważne, że sprawia nam przyjemność, że relaksujemy się wykonując tę czynność. Jeśli zatem możemy zapewnić sobie tę frajdę w naszym gniazdku, to powinniśmy tak je zaaranżować, by zachęcało nas ono do rozwijania naszej pasji. Schowana pod łóżkiem gitara nie będzie o sobie codziennie przypominać, w przeciwieństwie do tej wyeksponowanej na honorowym miejscu. Gdy realizacja naszego hobby wymaga specjalnych warunków, wskazane jest aby pomyśleć o nim już na etapie projektowania naszego domu czy mieszkania. Czasami potrzeba naprawdę niewiele! Fanatycy gier planszowych mogą zastanowić się nad zakupem miękkiego dywanu i niskich półek, miłośnicy modelarstwa z kolei powinni pomyśleć o dobrze doświetlonym biurku stojącym w miejscu, w którym będą mogli spokojnie zostawić swoje dzieła będące w trakcie realizacji.

Domowa biblioteczka

Doskonałą formą wypoczynku jest poświęcenie czasu na lekturę. Przenosimy się wtedy do innej rzeczywistości i albo zapominamy o problemach. Regały uginające się od książek mogą same w sobie stanowić zachwycającą dekorację naszych salonów, jednak stworzenie wydzielonej przestrzeni dla naszego księgozbioru da nam kolejne miejsce do wypoczynku w naszym domu. Pozwoli nam także na lekturę w ciszy, co będzie szczególnie cenne dla rodziców małych dzieci.

Siłownia

Nowoczesna siłownia od Kabaz Nowoczesny

W zdrowym ciele zdrowy duch! Dla wielu osób najlepszy wypoczynek to wypoczynek aktywny. Intensywny wysiłek fizyczny wyzwala w końcu endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia. Jeśli metraż naszego domu na to pozwala, możemy zastanowić się nad urządzeniem w nim prywatnej siłowni. Zanim wypełnimy ją drogim sprzętem dobrze zastanówmy się nad tym, jakie ćwiczenia najbardziej lubimy wykonywać. Nie musimy od razu kupować maszyn, wystrój pokoju do ćwiczeń w skromniejszym wydaniu może ograniczyć się do karimaty i gumowej piłki gimnastycznej. Najważniejsze to zapewnić sobie wystarczająco dużo przestrzeni!

Pokój gier

Człowiek nie wypoczywa tylko w samotności! Relaks z rodziną i przyjaciółmi jest równie ważny, co czas spędzany w pojedynkę. W grupie bądź w duecie nie tylko odpoczywamy, działając razem mimowolnie pracujemy nad wzmacnianiem więzi. Pokój gier będzie to tego doskonałym miejscem. Możemy postawić w nim automaty lub zdecydować się na klasykę: stół do bilarda lub piłkarzyki. Ważne, aby pokój gier odseparować od pozostałych pomieszczeń – to miejsce ma służyć jedynie dobrej zabawie!

Barek i prywatne kino

Jak pokój gier, to i barek! Wiele piwnic skrywa sekretne miejsca spotkać w dorosłym gronie. Ich aranżacje przeważnie przypominają te znane z barów i klubów z centrów miast, można w nich zapomnieć, że dzieci spokojnie śpią na górze… W przedstawionym na tym zdjęciu projekcie przestrzeń barku połączono z prywatną salą kinową. Ten sposób na wypoczynek z przyjaciółmi staje się coraz popularniejszy. Może być niezwykle luksusowy lub w skromnej wersji składać się jedynie z pomalowanej na biało ściany, projektora i kanapy.

Jakie są Wasze sposoby na wypoczynek w domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu