Nowoczesny dom jak z podręcznika! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesny dom jak z podręcznika!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od METODO33 Nowoczesny
Loading admin actions …

Nowoczesny styl w architekturze sięga lat 50-tych poprzedniego wieku i wciąż jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez współczesnych architektów. Dom, który Wam dzisiaj zaprezentujemy, jest niemal podręcznikowym przykładem nowoczesnej architektury- prosta, geometryczna bryła, śnieżnobiała fasada, wielkoformatowe przeszklenia oraz klimatyczne oświetlenie składają się na wyjątkową całość. Zlokalizowano go w okolicy pełnej zieleni, co pozwala zapomnieć, że w rzeczywistości znajduje się w samym centrum dużego miasta. Obejrzyjcie go z nami w szczegółach!

Nowoczesna bryła

Nasze zwiedzanie rozpoczynamy od strony ogrodu. Mamy tutaj doskonały przedsmak tego, jak budować nowocześnie, funkcjonalnie i stylowo. Prosty w swym kształcie budynek, o geometrycznej formie, klarownych liniach i regularnych załamaniach ma ponadczasowy funkcjonalny charakter. Jest to dom parterowy, dzięki czemu jego właściciele mogą mieć pewność, że służyć im będzie na długie lata- także w podeszłym wieku.  Do jego budowy wykorzystano proste, nowoczesne materiały- beton, metal i szkło. Drewniane wykończenia dodają temu budynkowi przytulności i spajają go estetycznie z naturalnym otoczeniem.

Oryginalny garaż

Nie jest to w zasadzie garaż, ale zadaszone miejsce do parkowania. Stworzono je dzięki wysunięciu do przodu części dachowej, która kreuje praktyczne schronienie dla dwóch aut. Podjazd wysypano żwirem, otaczającym betonowe koła- estetyczne nawiązanie do otworów w zadaszeniu. Klimatyczne oświetlenie dopełnia całość, potęgując pozytywne wrażenie.

Wnętrze otwarte na zewnątrz

Z tej perspektywy możemy zajrzeć do środka i przekonać się, że wnętrze domu zaplanowano na otwartej przestrzeni, łączącej w sobie obszary kuchni, jadalni i salonu. Ogromna przeszklona ściana, będąca po części przesuwanymi drzwiami tarasowymi, łączy ze sobą wnętrze z ogrodem. Dzięki temu zielona okolica może swobodnie wdzierać się do środka, stając się naturalną ozdobą wnętrza. Ze strefy dziennej można bezpośrednio przejść na ogród, przechodząc przez wybetonowany, zadaszony taras.

Detale

Podchodząc bliżej możemy przyjrzeć się detalom konstrukcji. Drewniane bele składają się na klimatyczną pergolę, osłaniającą taras przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi. Niewielki betonowy obszar pod nimi pełni rolę tarasu, przy którym umieszczono także praktyczne miejsce do grillowania. Pomimo niemal całkowitego zadaszenia, słońce okrasza taras intensywnym blaskiem, śmiało wdzierając się także do środka.

Wnętrze

Wnętrze jest minimalistyczne, przestronne i nowoczesne. Także tutaj ważną rolę odgrywa drewno, dodające całości przytulnego charakteru. Z perspektywy salonu doceniamy rolę, jaką odgrywają tutaj wielkoformatowe okna, wpuszczając bujną zieleń do środka. Warto zwrócić uwagę na ultra nowoczesne oświetlenie sufitowe, które w elegancki sposób komponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia.

Inny przykład nowoczesnego domu obejrzycie w Katalogu Inspiracji Współczesność w japońskim stylu!

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu