6 rzeczy do rozważenia przed zakupem prysznicowych zasłon!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 rzeczy do rozważenia przed zakupem prysznicowych zasłon!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Minimalistyczna łazienka od ZAAV Arquitetura Minimalistyczny
Loading admin actions …

Urządzanie łazienki wcale nie jest takie proste, ponieważ oprócz funkcji użytkowej, powinna również estetycznie się prezentować i napawać nas energią każdego ranka, kiedy to właśnie od wizyty w łazience rozpoczynamy kolejny dzień. Zaś wieczorem powinnyśmy być w stanie się w niej zrelaksować. Inspiracje do aranżacji łazienki możemy czerpać zewsząd. Inną kwestią jest wybór praktycznych rozwiązań, takich jak choćby odpowiednio dobrana zasłona prysznicowa. Zebraliśmy kilka przykładów, które sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych wnętrzach.

Wymierz wszystko

Zanim zdecydujemy się na wybór kabiny lub zasłony prysznicowej, powinniśmy dokładnie wymierzyć łazienkę – ułatwi nam to podjęcie decyzji dotyczącego tego, czy ma być ona rozsuwana, otwierana tak jak drzwi, a może będzie to stała szklana ścianka oddzielająca prysznic od reszty łazienki.

Prysznic, który jest oddzielony od reszty łazienki tylko szklaną szybą nie wpływa na optyczne zmniejszenie powierzchni – a wręcz przeciwnie! Dodatkowo zastosowane jasne kolory i zamontowane duże lustro powiększają całość przez co łazienka wydaje się większa niż jest w rzeczywistości. Rezygnując z brodzika, który odgradzałby prysznic od łazienki, musielibyśmy zrezygnować z części powierzchni, która zostałaby zajęta przez zabudowę. Takie rozwiązanie jak to zaprezentowane, jest optymalnym wyjściem z sytuacji, w której mamy wąską łazienkę, a chcielibyśmy zamontować duży prysznic. Mała łazienka z prysznicem wcale nie musi oznaczać też małego prysznica!

Materiał

DOM W PASYMIU Skandynawska łazienka od OIKOI Skandynawski
OIKOI

DOM W PASYMIU

OIKOI

Zasłony mogą być wykonane przede wszystkim ze szkła lub plastiku, ewentualnie możemy zdecydować się na najtańszą, ale najmniej skuteczną wersję, czyli zasłonę z materiału, która będzie częściowo chronić naszą łazienkę przed zachlapaniem. W zależności od naszych funduszy oraz potrzeb, powinniśmy wybrać pomiędzy szkłem a plastikiem.

Łazienki z prysznicem mogą być równie piękne jak wszystkie luksusowe pomieszczenia, które kojarzą nam się z wanną na lwich łapach lub bardziej nowoczesną – z hydromasażem. Ta łazienka to przede wszystkim estetycznie harmonijna całość, która łączy w prosty sposób czarne kafelki przypominające plaster miodu i zwykłe, prostokątne, białe – dzięki temu otrzymujemy ponadczasowe wnętrze w wydaniu urozmaiconej klasyki. Od zawsze kombinacje bieli i czerni tworzą elegancką przestrzeń, która z odpowiednimi dodatkami stanowi świeżą aranżację.

Rodzaj zasłony

Przede wszystkim możemy je rozróżnić ze względu na sposób otwarcia, mogą to być zasłony przesuwane, zamykane lub stałe. W przypadku stałych oczywiście wymagają większej łazienki lub sporej wnęki na prysznic.

Widoczna na zdjęciu kabina prysznicowa to najbardziej typowy i popularny przykład. W ten sposób można łatwo wykorzystać narożnik, ustawiając w nim prysznic. Do wyboru mamy prysznice na planie kwadratu lub prostokąta lub takie jak na zdjęciu – narożnikowe z półokręgiem z jednej strony. W porównaniu ze zwykłym prysznicem z kwadratowym brodzikiem, prysznic tego typu wygląda bardziej przyjaźnie i zabiera mniej miejsca, dzięki pozbyciu się kanciastej formy.

Bez chlapania!

Country House Barn, Surrey od Drummonds Bathrooms Wiejski
Drummonds Bathrooms

Country House Barn, Surrey

Drummonds Bathrooms

Podstawową funkcją zasłony prysznicowej jest odseparowanie prysznica od reszty łazienki, tak abyśmy jej nie zachlapali. O ile w łazienkach ze stałymi zasłonami, które mają odpowiednio dużo miejsca, jest to raczej mało prawdopodobne, to jednak w przypadku otwieranych lub rozsuwanych kabin zawsze należy sprawdzić stan i dopasowanie uszczelek. W innym wypadku cała łazienka może po prostu zamienić się w kałużę pomimo zasłony…

Rozsuwane

W takich łazienkach, jak ta widoczna na zdjęciu, gdzie prysznic jest idealnie wkomponowany we wnękę, najlepiej sprawdzają się  rozsuwana szklana przesłona , ponieważ nie będziemy musieli martwić się zachlapaniem przy ich otwieraniu na zewnątrz, a mamy wystarczająco miejsca, żeby je na siebie nałożyć. Oprócz tego uzyskujemy możliwie jak najwięcej naturalnego światła we wnętrzu, a to poprzez duże okno i przezroczystą gładką szybę oddzielającą prysznic od reszty łazienki.

Bez zasłony?

W tak skomponowanej łazience, jak widać, wcale nie potrzebna jest nam zasłona, a nawet gdybyśmy chcieli ją zamontować, to mielibyśmy z tym problem ze względu na niesamowicie mały metraż całego pomieszczenia. 

Pomimo szalenie małego metrażu w tej łazience znajduje się wszystko, czego moglibyśmy potrzebować. Aby nie marnować miejsca na szybę, która oddzielałaby prysznic, została postawiona ścianka – z jednej strony znajduje się toaleta, a z drugiej prysznic. Dzięki temu podłączenie instalacji nie jest tak kłopotliwe i możemy wykorzystać przestrzeń w łazience w 100%.

Wolicie wannę? Zobaczcie te niesamowite łazienki: Mała łazienka z wanną – 10 inspiracji.

Która zasłona najlepiej sprawdzi się w Waszej łazience?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu