Wspaniałe place zabaw i akcesoria dla dzieci!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Ekologiczny stolik dziecięcy NaNowo Industrial Design Pokój dziecięcyBiurka i krzesła
Loading admin actions …

W pokoju dziecięcym powinno się znaleźć wygodne łóżko, dopasowane do wzrostu dziecka biurko, szafa na ubrania, nocna lampka i oczywiście miejsce na zabawki! W tym pokoju dziecko będzie spędzać całkiem sporo czasu nie tylko odpoczywając, ale też ucząc się i rozwijają swoje umiejętności. Jeśli chcemy stworzyć wspaniałą przestrzeń do rozwoju, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim jasno oznaczyć strefę dzienną, czyli miejsce w którym dziecko będzie odrabiać lekcje i przyswajać wiedzę, oraz strefę nocną – miejsce relaksu. Jeśli będziemy o tym pamiętać, to pozostanie nam już tylko odpowiedni wybór mebli i wyposażenia. Właściwie dopasowana aranżacja powinna podkreślać zainteresowania dziecka i zachęcić rozwijanie pasji. Jak połączyć plac zabaw i pokój dziecięcy w jednym pomieszczeniu?

Łóżko

Wygodne łóżko to coś, co lubi każdy z nas! Dobrze dopasowany materac jest szczególnie ważny dla dziecka, które musi się zregenerować podczas snu, aby następnego dnia mogło znów poznawać świat w najmniejszych detalach. Łóżka dziecięce z reguły są dość pomysłowe, mogą być to łóżka przypominające domek, statek, łódź, łożę księżniczki i wiele innych, ale znajdziemy też proste modele, które wpasują się w każde otoczenie od minimalistycznego po klasyczne. Dopełnieniem będzie kolorowa pościel i koniecznie narzuta na łóżko, która uchroni pościel przed zabrudzeniem i zniszczeniem – przecież łóżko to jedno z lepszych miejsc na zabawę!

Tippi

Z prześcieradeł, koców, poduszek i wszystkich innych dostępnych w pokoju przedmiotów użytku codziennego – namioty dla dzieci to wyjątkowe miejsce zabawy, odseparowane od reszty pokoju kawałkiem materiału, a mimo to, tworzące niezwykłą atmosferę. Dlatego właśnie tworzone są od dawna i chyba każdy przechodził ten etap budowniczego namiotów we własnym pokoju. Ci, którzy mieli nieco więcej szczęścia i umiejętności, mogli też spróbować swoich sił w lesie, budując prawdziwy szałas, jak z książki przygodowej dla dzieci.

Teraz poświęcanie całego wyposażenia na zbudowanie namiotu nie jest już konieczne, ponieważ istnieją gotowe namioty, które nie dość, że są lekkie i łatwe w użyciu, to dodatkowo występują w różnych wariantach estetycznych. Prawdziwie tipi, różowe królestwo dla księżniczki, czy wiszący namiot, jako połączenie hamaka i namiotu – to wszystko czeka na poszukiwaczy przygód!  Delikatny namiot typu tipi wpasowany w skandynawską stylizację wręcz urzeka swoją prostotą. Tipi kojarzone z indiańskimi wioskami oznaczają miejsce gdzie się żyje, w tym przypadku namioty dla dzieci inspirowane tipi, oznaczają miejsce, gdzie się bawi! Konstrukcja oparta na trzech drążkach została pokryta jasnym materiałem, zaś w środku zadbano o wygodę. Miękki koc i poduszki gwarantują komfort podczas zabawy. Samo tipi zostało ustawione w kącie pokoju, tak aby nie zaburzało funkcjonalnego układu pokoju, ale jednocześnie z namiotu rozpościerał się widok na cały pokój.

Mural

Dom pod Wrocławiem Kraupe Studio Minimalistyczny pokój dziecięcy
Kraupe Studio

Dom pod Wrocławiem

Kraupe Studio

Każdy kiedyś przechodzi fascynację ulubionymi bohaterami z bajek, filmów, opowieści, następnie zespołów muzycznych, sportowców i innych fascynujących ludzi, a co za tym idzie to częste przyklejanie plakatów na ścianach i pozostające po tym brudne ślady po taśmie klejącej. Chcąc ożywić wnętrze warto pomyśleć nad rysunkiem lub obrazem na stałe, który będzie służył za dekorację, a przy tym zostanie dokładnie przemyślany

Nietypowy stolik

Zanim dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki w świecie nauki, warto rozwijać jego kreatywność (oczywiście później też). Mając biurko dla dziecka lub dopiero planując zakup jednego, taki oto stolik pomalowany farbą, po której można pisać i malować kredą to fantastyczny pomysł, który pozwoli wyzwolić wszelkie artystyczne pokłady dziecka. Aby ułatwić organizację porządku podczas artystycznej pracy, na środku znajduje się dziurka przygotowana specjalnie na kredki. Stolik ma intrygującą formę, ponieważ przypomina ser z dziurami i właśnie pod tą nazwą został stworzony projekt nanowo industrial design.

Hamak i antresola

W tym przypadku ważne jest połączenie wygody i funkcjonalności. Jeżeli mamy małą przestrzeń, jaką jest np. kawalerka, a może chcemy od razu urządzić pokój dla dziecka, tak aby mogło się w nim uczyć i bawić, albo musi go współdzielić z bratem, czy siostrą – to takie rozwiązanie 2w1 sprawdzi się idealnie! Znajduje się tu antresola służąca za sypialnię, a hamak pozwoli na relaks w ciągu dnia. Jest to tylko przykład na to, że nie musimy koniecznie tworzyć całego pokoiku dla niemowlaka, jeżeli nie mamy takich możliwości lub nie chcemy wydzielać osobnej przestrzeni dla dziecka. Wszystko można ze sobą w łatwy sposób połączyć!

Przestrzeń do zabawy

W tym przypadku mamy do czynienia z pokojem, który zaskakuje konstrukcją mebli pomimo prostej budowy. Piętrowe łóżko to często marzenie każdego dziecka, zaś oryginalne przejście pod nim stanowiącej jednocześnie siedzisko, jest fantastycznym pomysłem na pomysłowe rozwiązanie. Dzięki temu pokój nie będzie nudny nawet jeśli nie dodamy do niego żadnych ozdób, czy kolorów. Cała konstrukcja stwarza nietypowy, wyjątkowy tor przeszkód. Pokój chłopca powinien ciągle rozwijać kreatywność!

Wasze pociechy już podrosły i musicie nieco przerobić pokój z dziecięcego na młodzieżowy? Sprawdźcie kilka porad zawartych w tym artykule: Jak zmienić pokój dziecięcy w pokój młodzieżowy?

Który pokój dla dziecka podoba się Wam najbardziej?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu