Małe zmiany na ścianie w kuchni! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Małe zmiany na ścianie w kuchni!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdy z nas chciałby mieć pięknie i wygodnie urządzony dom, a już szczególnie jeśli są to pomieszczenia o określonej funkcji, jak kuchnia, czy łazienka. Właśnie w tych przestrzeniach musimy nie tylko zadbać o ich użyteczność, ale również o estetyczny wystrój. W przypadku kuchni, powinna być ona przede wszystkim ergonomiczna i sprawiać, że gotowanie w niej będzie szybkie i przyjemne. Oznacza to, że wszystko powinno się znajdować pod ręką, ale przy tym nie tworzyć bałaganu. Właśnie dlatego, warto czasem pomyśleć nad zagospodarowaniem… ścian!

Półki

W kuchni w której gotuje się często, bardzo istotny jest porządek. Właśnie dlatego wszystkie akcesoria, przyprawy i dodatki powinny mieć swoje ściśle określone miejsce. Jak widać na zdjęciu, możemy zmieścić ich całkiem sporo w jednym miejscu! Prawdziwy miłośnik gotowania powinien mieć wszystko pod ręką – a skoro jest tych sprzętów całkiem sporo, to muszą mieć przypisane sobie miejsce, czy to będzie szafka, czy szuflada. W ten sposób unikniemy bałaganu podczas gotowania. Półki to najprostszy sposób na zagospodarowanie ścian w kuchni!

Potrzebne podczas kucharzenia

Zastanów się nad tym, czego najczęściej używasz podczas przygotowywania posiłku. Podstawowe dodatki, akcesoria i przyprawy lepiej jest mieć pod ręką niż za każdym razem szukać ich w szufladach. Wystarczy zamontowana półka z uchwytami i drążkiem, aby wszystkie były w zasięgu ręki. Planując zagospodarowanie przestrzeni w kuchni warto zwrócić uwagę, aby wszystkie elementy zostały ustawione w kole odpowiadającemu poszczególnym etapom: przygotowanie, gotowanie, przechowywanie, sprzątanie. W ten sposób wszystko będzie szło szybciej!

Odpowiednie miejsce na przygotowanie

Modular shelving od The Plate Rack Industrialny
The Plate Rack

Modular shelving

The Plate Rack

Odpowiednio szeroki blat jest czymś, co powinno się znaleźć w każdej kuchni. Pod ścianą możemy ustawić wszystko to, czego będziemy używać – mogą to być dodatki lub np. deska, czy zestaw noży. Ściany w kuchni przez styczność z wysoką wilgotnością powietrza, tłuszczem i innego rodzaju zabrudzeniami są wystawione na niezłą próbę. W przypadku ścian w kuchni, bardzo dobrze sprawdzają się farby poliuretanowe, które składają się z dwóch komponentów wymagających wymieszania tuż przed malowaniem. W efekcie otrzymujemy matową powierzchnię, która jest odporna na szorowanie. Możemy też właśnie tuż przy blacie na którym przygotowujemy posiłek, zamontować panel ścienny, który jest wybierany przede wszystkim ze względu na wygodę – można go szybko i łatwo dodać do naszej aranżacji, nie jest to tak uciążliwe jak układanie kafelkowej mozaiki. Zazwyczaj panele ścienne można po prostu przykleić do ściany. Stanowią duże płyty, które możemy w prosty sposób zamontować, jak też wyczyścić. Właśnie dlatego często są spotykane w kuchni, w miejscach w których ściana jest narażona na kontakt z tłuszczem i innymi zanieczyszczeniami, które mogą powstać podczas gotowania.

Piekarnik na wysokości

W prawdziwej kuchni powinna się znaleźć kuchenka, lodówka, okap i piekarnik. Zmywarka i inne sprzęty są dodatkowymi udogodnieniami, ale nie zawsze jest na nie miejsce lub po prostu nie są nam potrzebne. Kuchnia gourmet, czyli kuchnia prawdziwego miłośnika gotowania, to miejsce użytkowe, w którym wszystko znajduje się pod ręką. Sprzęt powinien być energooszczędny – zapłacimy za niego więcej, ale dzięki mniejszemu zużyciu energii, ta inwestycja szybko się zwróci. Na rynku dostępna jest cała masa sprzętu różnej wielkości, jakości, oraz oczywiście w różnej cenie. Wybór odpowiedniego wyposażenia zależy od naszych potrzeb i preferencji. Jeśli nie lubimy piec, ale uwielbiamy gotować, to warto zainwestować więcej w odpowiednią płytę indukcyjną, elektryczną, czy zwykłą kuchenkę, niż w lepszej jakości piekarnik. Jeśli narzekacie na to, że musicie się za każdym razem schylać przy wyciąganiu ciasta, to zawsze możecie go umieścić nieco wyżej! Na szczęście płyty indukcyjne lub elektryczne stanowią osobny element wyposażenia i nie muszą być połączone z piekarnikiem. Jest to inny pomysł na zagospodarowanie ścian w kuchni – w ten sposób będą one w maksymalnie funkcjonalny sposób wykorzystane.

Przechowywanie

Bespoke oak larder Wiejska kuchnia od homify Wiejski
homify

Bespoke oak larder

homify

W kuchni cenimy sobie ład i porządek, a oprócz regularnego sprzątania, pomoże nam w tym dobrze rozplanowany system przechowywania garnków, patelni, naczyń, akcesoriów i wszystkich produktów, których używamy każdego dnia. Niektóre kuchnie są małe i musimy postarać się zagospodarować wystarczająco dużo miejsca na przechowanie wszystkich niezbędnych naczyń i garnków, a w niektórych mamy tyle miejsca, że ciężko jest się zdecydować. Wybierając miejsce przechowywania, pamiętajmy, żeby odpowiadało naszym potrzebom. Jeśli często gotujemy, to lepiej, jeśli znajdują się pod ręką. Patelnie możemy zawiesić, a garnki schować w szafkach, zaś przyprawy poukładać na półkach – jest to najprostsze rozwiązanie. 

Meble modułowe

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Modułowe meble w kuchni już od jakiegoś czasu zaczynają się coraz częściej pojawiać jako rozwiązania aranżacyjne. Dzięki nim nie musimy się przejmować, czy przypadkiem dobrze wybraliśmy aneks kuchenny i zmieszczą się nam wszystkie szafki. Takie meble pozwalają nam na skonstruowanie własnej kuchni – wystarczy pododawać gotowe elementy! Nie jest to nowy trend, ale będzie mieć coraz lepiej ugruntowaną pozycję, a wynika to z jego funkcjonalności. Dotyczy głównie mebli nowoczesnych z gładką lakierowaną powierzchnią – oba rozwiązania świetnie ze sobą współgrają wizualnie! W ten sposób możemy odpowiednio zadbać o to maksymalne wykorzystanie potencjału ścian w naszej kuchni!

Szukacie inspirujących przykładów kuchni? Zobaczcie w tym artykule: Lubisz gotować? Oto kuchnie idealne dla Ciebie!

Który pomysł podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu