Przed i Po: 5 inspirujących metamorfoz | homify Która z tych metamorfoz najbardziej Was zaskoczyła?

Przed i Po: 5 inspirujących metamorfoz

homify.Pl homify.Pl
Rachele Biancalani Studio Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody
Loading admin actions …

Remont mieszkania może być uciążliwy, ale może też być okazją na stworzenie czegoś pięknego! Zwykle spotykamy się z nieskończonymi możliwościami. Ważne jest, by podjęciem jakichkolwiek działań zaplanować efekt końcowy. Musimy mieć pomysł, który będziemy konsekwentnie realizować. Pomogą nam w tym specjaliści! Architekci i projektanci wnętrz pomogą Wam zrealizować marzenia, więc wystarczy sięgnąć po telefon i umówić się na wizytę!

Pierwszym pytaniem, które powinniście sobie zadać jest: czego tak naprawdę potrzebujecie? Weźcie pod uwagę liczbę członków rodziny, wiek dzieci, obecność zwierzaków, a także to, czy zamierzacie przyjmować wielu gości. Może będzie Wam potrzebny ogromny salon, a może zamiast tego, ważniejszy będzie pokój gier i zabaw. Zastanówcie się również nad liczbą łazienek.

Potrzeby i wymagania są bardzo różne, więc skupcie się na swoich!

Ponadto, bardzo ważnym czynnikiem jest budżet, którym dysponujecie! Nie jest tajemnicą, że remont może być bardzo kosztowny, więc dobra wycena będzie podstawą sukcesu. Najgorsze, co może się wydarzyć, to przerwanie prac ze względu na przedwcześnie wyczerpany budżet.

Dziś pokażemy Wam 5 bardzo udanych remontów. Może zaczerpniecie z nich inspirację…

​1. Jeśli zaczynacie od zera, macie tym bardziej więcej możliwości

Remont może zacząć się od całkowitej reorganizacji przestrzeni. Wyburzanie ścian, przesuwanie ich, lub stawianie nowych daje ogromne możliwości całkowitej odmiany wizerunku mieszkania

Zburzenie ścian pozwala całkowicie zrekonstruować pomieszczenia i dostosować je do naszych potrzeb.

Ten efekt jest zaskakujący! Kto by pomyślał, że patrzymy na to samo pomieszczenie! Jasna podłoga, białe ściany i doskonale dobrane oświetlenie sprawiają, że pomieszczenie jest optycznie dużo większe, niż byśmy sobie wyobrażali.

​2. Całkowita metamorfoza na 66 metrach

W tym projekcie, architekci i projektanci musieli wziąć pod uwagę ograniczenia budynki. Niżej zobaczycie plany mieszkania i dystrybucję pomieszczeń.

Chyba już wiecie, o czym myślimy, kiedy mówimy o niesamowitej metamorfozie! Salon połączony z kuchnią to idealne rozwiązanie w nowoczesnym mieszkaniu. 

Plany mieszkania przed remontem pokazują, że dokładnie oddzielone od siebie pomieszczenia były niewielkie i mało funkcjonalne

Po remoncie, plany mieszkania wyglądają zupełnie inaczej! Mamy przed sobą całkowicie nowoczesne mieszkanie.

​3. Historia niczym z bajki o brzydkim kaczątku

Zanim rozpoczęto jakiekolwiek prace nad tym domem, ledwo widzieliśmy światełko w tunelu. Jednak rudera wśród pięknego otoczenia zasługiwała na drugą szansę…

Nowy dom jest pełen światła. Okna wychodzą na piękny ogród, a wnętrze jest świeże i jasne. Wysokie sufity i drewniana podłoga sprawiają, że panuje tu bardzo przytulna atmosfera.

​4. Stawiamy na funkcjonalność

Widać wyraźne różnice pomiędzy stanem sprzed remontu i po nim. Wąski korytarz stał się komfortową strefą wejściową. Wbudowane szafy sprawdziły się tu doskonale.

Za salonem powstała jasna i przytulna kuchnia. Białe wykończenia i starannie wykonane meble doskonale komponują się z nieskazitelną, drewnianą podłogą.

​5. Elegancja powstała na 60 metrach

To już ostatni przykład rudery, która zyskała nowe życie. Ten projekt został zrealizowany we Włoszech.

Teraz właściciele mogą cieszyć się pięknym domem. Po remoncie panuje tu atmosfera elegancji i nowoczesności. Pozostawiono jednak pewne elementy wskazujące na wiek budynku, jak na przykład sufity w formie łuków.

Remont objął praktycznie całe mieszkanie, od kuchni, przez salon, po łazienki i sypialnie.

Abyście lepiej zwizualizowali sobie ten projekt, przyjrzyjcie się planom, na których doskonale widać trzy łuki wyznaczające części mieszkania.

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu