7 pięknych etnicznych wnętrz Korzystacie z dekoracji etnicznych?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 pięknych etnicznych wnętrz

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny salon od Ethnic Chic - Home Couture Nowoczesny
Loading admin actions …

Pasjonujecie się podróżami? A może kochacie polski folklor? Etniczne wzory pozwalają zrelaksować się we wnętrzach, które przenoszą do innych krajów lub w inne czasy…

Dziś pokażemy Wam kilka sposobów na wprowadzenie etnicznych elementów w aranżację wnętrza. Jak się za chwilę przekonacie, mamy dla Was kilka perełek!

​Etniczny styl w salonie

Wnętrza z elementami etnicznymi opowiadają historię kraju lub narodu. We współczesnych projektach wnętrz, etniczne elementy pojawiają się najczęściej w postaci tkanin i dekoracji, choć czasami uda nam się znaleźć meble typowe dla danego folkloru.

​Salon z domieszką odległych kultur

Etniczne dodatki, jak talerze lub wazony, często dekorowane są ikonografią kraju, z którego pochodzą. Bywa, że opowiada się na nich legendy lub historię regionu. Poza ikonografią, warto też zwrócić uwagę na materiał wykonania przedmiotów.

​Sztuka wschodu

Kolejną popularną odsłoną dekoracji etnicznych jest wykorzystanie arabskiej zastawy i chińskich lub japońskich wzorów. Każda kultura ma swoje znaki rozpoznawcze, jak na przykład kwiat wiśni jest symbolem Japonii. W mieszkaniu entuzjasty tego kraju, na pewno znajdziemy ten wzór, niezależnie czy znajdzie się on na zasłonach, poduszkach, czy tapecie.

​Oryginalność w cenie

Peponi House Egzotyczny ogród od STUDIO [D] TALE Egzotyczny
STUDIO [D] TALE

Peponi House

STUDIO [D] TALE

Hafty są jednym z najbardziej uznanych elementów folkloru. Oczywiście, w dzisiejszych czasach, laik nie będzie w stanie odróżnić haftów afrykańskich od latynoskich, ale na pewno doceni ich piękno oraz impakt etniczny.

Wzory i kolory

Our photoshoot of apartment located in Warsaw Kolonialna sypialnia od Ayuko Studio Kolonialny
Ayuko Studio

Our photoshoot of apartment located in Warsaw

Ayuko Studio

Wnętrza w aranżacji etnicznej mogą być zarówno jasne, jak i neutralne, czy ciemne. Zależnie od inspiracji, będziemy korzystać z różnych materiałów i zestawień kolorystystycznych.

​Elementy etniczne w sypialni

od Conexo. Nowoczesny Lite drewno Wielokolorowy

Styl etniczny jest niezwykle zróżnicowany. Jest to pojęcie dość luźne. Nie starajmy się więc znaleźć tego idealnego, czy też doskonałego stylu etnicznego, ponieważ dla każdego będzie oznaczało to coś innego! Projektanci wnętrz, wkomponowując w aranżację elementy etniczne skupiają się na konkretnej kulturze, a tych kultur jest niezwykle wiele.

​Współczesne podejście do etnicznego stylu aranżacji

Virginia Water Apartment - Surrey Nowoczesna sypialnia od Bhavin Taylor Design Nowoczesny
Bhavin Taylor Design

Virginia Water Apartment – Surrey

Bhavin Taylor Design

We współczesnych projektach raczej nie znajdziemy mebli z epoki czy regionu. To, co znajdziemy, to nowoczesne meble z etnicznymi, folklorystycznymi dodatkami i dekoracjami. Najczęściej będą to wzory na tekstyliach i płytkach, lub figurki, czy wazony.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu