Papierowe dekoracje, które odmienią każde wnętrze!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Papierowe dekoracje, które odmienią każde wnętrze!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Papier à êtres
Loading admin actions …

Kiedy myślimy o materiałach wykorzystywanych w we współczesnych wnętrzach przychodzi nam na myśl szkło, stal, beton, drewno, kamień czy cegła. O tak delikatnym materiale jak papier raczej nie pomyślimy, a przecież i on obecny jest w naszych domach i mieszkaniach, chociażby pod postacią tapet czy kloszy na lampy. Dzisiaj to właśnie papierowi poświęcimy nieco więcej uwagi, a mianowicie zastanowimy się, jakie dekoracje możemy z niego wykonać oraz które warto zakupić, aby wystrój naszego domowego gniazdka był jedyny w swoim rodzaju! Jeśli do tej pory papierowe dekoracje kojarzyliście jedynie z rysunkami czy wycinankami Waszych dzieci, to po lekturze tego Katalogu Inspiracji będzie musieli diametralnie zmienić zdanie! 

Jesteście ciekawi, jakie papierowe cuda wykonują projektanci homify? Gwarantujemy, że będziecie zaskoczeni!

Kolorowe origami

od homify Nowoczesny Papier

Origami to pochodząca z Chin, a rozwinięta w Japonii sztuka tworzenia figur przestrzennych poprzez składanie papieru. Główna zasada? Wykorzystywanej kartki nie wolno ciąć ani kleić! Z origami zetknął się każdy z nas, chociażby podczas zajęć w przedszkolu czy w podstawówce. Chociaż nam w Polsce kojarzyć się może głównie z zabawą, to tradycje tej sztuki sięgają VIII wieku! Wiele osób traktuje origami jako formę relaksu. Jeśli zaliczamy się do tej grupy, to wykonanie prostego, kolorowego łańcucha nie powinno stanowić dla nas problemu, a wręcz przeciwnie, pomoże nam się wyciszyć. Do dekoracji nie musimy używać jedynie zwykłych kartek papieru rysunkowego czy ksero, poeksperymentujmy też z mocniejszym papierem technicznym.

Piękno multiplikacji

Dekoracje z origami osiągnąć mogą różnorakie efekty, pięknie prezentuje się zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach. Skomplikowana papierowa figurka może dumnie zdobić nasze miejsce pracy, każdego miesiąca możemy wykonywać inne zwierzę i w ten nietypowy sposób odmierzać upływ czasu… Nawet pojedyncze prace są ciekawe, jednak efekt 'wow' daje dopiero konsekwentna ich multiplikacja! Co powiecie na sufit w salonie przyozdobiony stadem różnokolorowych ptaków? Dekoracje z papieru mogą być naprawdę spektakularne! Jednak do ich wykonania oraz utrzymania w czystości potrzeba wiele cierpliwości.

Zrób to (prawie) sam

od hinzhej Nowoczesny

Jeśli nasze umiejętności manualne nie należą do najlepszych, ale jednak chcielibyśmy sami postarać się udekorować nasz dom, to obecnie mamy naprawdę wiele możliwości! Jedną z nich jest zakup gotowych projektów, które wystarczy wyciąć i złożyć wedle instrukcji. Kolorowe bryły można następnie połączyć sznurkiem lub przywiesić na znalezioną w ogrodzie gałązkę. Przy wykonywaniu tych dekoracji nie będziemy musieli martwić się o jakość papieru, o zestawienie kolorów – wszystko zostanie podane nam na tacy!

Futurystyczne formy

Skoro o multiplikacji i geometrycznych bryłach mowa, to musimy pokazać Wam dekoracje od naszych profesjonalistów. Kolorowe wieloboki wydają się być lekko rzucone na sufit, by za chwilę z niego opaść. Zatrudnienie projektanta do wykonania dekoracji z papieru do pokoju nastolatka może niesamowicie stymulować jego kreatywność. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług profesjonalisty przy okazji organizacji okolicznościowego przyjęcia, to możemy być pewni, że nasi goście doskonale je zapamiętają!

Polskie wycinanki, meksykańskie girlandy

Gdy chcemy sami wykonać nasze dekoracje z papieru, możemy zainspirować się folklorem, zarówno z własnego podwórka, jak i z dalekich stron. Na przykład w Meksyku kolorowe wycinanki zdobią na przykład wejścia do kościołów. Kiedy pojawiają się na bramach domów, oznacza to dzień odświętny! Do naszej rodzimej sztuki wycinanki papierowe trafiły dzięki kulturze żydowskiej. Tradycyjne wycinanki łowickie z kogucikiem zna chyba każdy! Możemy zabawić się w ich reinterpretację, albo też zakupić gotową pracę od ludowego artysty. Kiedy zaczynamy się nad tym zastanawiać okazuje się, że tak naprawdę papierowe dekoracje wcale nie są nam obce, po prostu rzadko się nad nimi zastanawiamy!

Papierowe rzeźby

Projektanci prześcigają się w kreatywnych pomysłach na wykorzystanie papieru. Niektórzy nie zatrzymują się na prostych geometrycznych bryłach lecz idą o krok dalej, proponując nam prawdziwe dzieła sztuki! Powyższe kolorowe 'trofea' wyglądają jakby wyszły wprost z drukarki 3D, w rzeczywistości jednak mamy przed sobą precyzyjnie pozaginany papier. Odpowiedzialny za te zwierzęta artysta na zamówienie wykonuje nawet papierową figurę goryla w skali 1:1…

Ekologiczne lampy z papier-mâché

Crystals I - wiszące lampy z papierowej pulpy od Crea-re Studio Industrialny
Crea-re Studio

Crystals I – wiszące lampy z papierowej pulpy

Crea-re Studio

Papier-mâché to masa, którą tworzymy poprzez zmieszanie rozmoczonego papieru oraz substancji wiążącej, na przykład kleju, a następnie formujemy i suszymy. Ponieważ najczęściej używa się w tym celu makulatury, wytwarzanie dekoracji z tego materiału to rozwiązanie w stu procentach ekologiczne! Dzięki zastosowaniu substancji wiążącej ta technika jest znacznie trwalsza niż zwykłe zaginanie kartek papieru czy tektury. Crea-re Studio wykorzystuje ją do tworzenia zachwycających lamp, idealnych do nowoczesnych wnętrz osób troszczących się o środowisko.

Dekoracje okolicznościowe

Ozdoby z papier-mâché może nie cechują się trwałością dorównującą tym ceramicznym, jednak doskonale sprawdzą się w charakterze okolicznościowych dekoracji, wyciąganych z pudełka raz do roku. Wykonać lub zakupić możemy na przykład takie oryginalne figurki zajączków i udekorować nimi mieszkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej nocy. Tworzenie wyjątkowego wystroju z powodu świąt czy zmieniających się pór roku zawsze przynosi dużo radości!

Szykujecie się już na Wielkanoc? Ten Katalog Inspiracji pomoże Wam spojrzeć nieco innym okiem na… świąteczne jaja! Gorąco zachęcamy do lektury: Jajko wielkanocne w różnych wcieleniach- 7 pomysłów.

Origami… na stałe!

Uwielbiacie origami, ale perspektywa usuwania kurzy z papierowych dekoracji jednak skutecznie Was odstrasza? Świetnym pomysłem będzie wprowadzenie do wnętrza mebli inspirowanych sztuką składania papieru – projektanci obecnie mają na jej punkcie prawdziwą obsesję! Nie ominęła ona również Polski. Powyższy mebel o nazwie ORI sto z pracowni Jakuba Piotra Kalinowskiego wykonany został z blachy stalowej lecz dzięki proszkowemu malowaniu w bieli i ciemnym graficie na pierwszy rzut oka przypomina nam lekką, papierową figurkę. Może służyć jako stołek, stolik, podnóżek… upiększając aranżację naszego wnętrza.

Udekorowaliście kiedyś Wasz dom z pomocą papieru?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu