12 inspirujących pomysłów ogrodowych

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 inspirujących pomysłów ogrodowych

A.D. A.D.
A Modern Garden with Traditional Materials Nowoczesny ogród od Yorkshire Gardens Nowoczesny
Loading admin actions …

Piękne i wyjątkowe ogrody to coś, co kochamy prawie tak bardzo jak wyjątkowe wnętrza. Wprawdzie sezon na działkę mamy już za sobą, ale warto mimo to przemyśleć pewne kwestie. Pogoda może nas jeszcze zaskoczyć. Czas szubko leci więc warto już dziś zaplanować zmiany na przyszły sezon w sowim ogrodzie. My proponujemy Wam 12 ciekawych inspiracji, które wykonacie własnymi rękami. 

Obejrzyjcie te wspaniałe ogrody zaprojektowane i stworzone przez najlepszych architektów krajobrazu z całego świata, zainspirujcie się ich trikami i sposobami na kreatywne zagospodarowanie przestrzeni!

Drewniany kącik z paleniskiem

Ayrshire outdoor living Nowoczesny ogród od Lithic Fire Nowoczesny Piaskowiec
Lithic Fire

Ayrshire outdoor living

Lithic Fire

To miejsce powstało na drewnianej ramie i jest wyłożone deskami. Wewnątrz wbudowano kominek, wykonany z cegieł ogniotrwałych i ozdobiony kamieniem ozdobnym. Doskonałe połączenie przytulnej części wypoczynkowej z funkcją przyjmowania gości. Dużo prywatności dla każdego. Gwarantujemy, że w przyszłym sezonie wykorzystacie go na maksa, a może nawet jeszcze w tym? 

Drewniane ekrany

Reflected Glory - Holland Park Renovation Nowoczesny ogród od Tyler Mandic Ltd Nowoczesny
Tyler Mandic Ltd

Reflected Glory – Holland Park Renovation

Tyler Mandic Ltd

Ekrany tego typu są bardzo łatwe do wykonania. Najtrudniejszą rzeczą jest stworzenie betonowego fundamentu, bez którego ekrany wkrótce zaczną się przewracać.

Wszechstronne, atrakcyjne i ciepłe – drewno jest materiałem, który tworzy przyjazną atmosferę i nadaje wybranej strefie dużo charakteru. Taki ekran to także odrobina prywatności dla mieszkańców. 

Trawnik

Piękny, zielony trawnik to ozdoba każdej posesji. O miękkiej trawie przypominającej dywan, na której bawią się dzieci a dorośli stąpają gołymi stopami mażą wszyscy właściciele ogrodów. A przestrzeń usłana zieloną szatą trawy wydaje się większa i przestronniejsza. 

Zobaczcie jakich błędów nie popełniać, dbając o trawnik: Błędy, które na pewno popełniamy przy dbaniu o trawnik

Drewniane regały

Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny

Na tym zdjęciu znajdują się bardzo pięknie skonstruowane drewniane regały, dzielące ogród na strefy. Kto powiedział, że półki mogą być tylko w salonie? Można je zaaranżować na wiele sposobów, np. można zamknąć poszczególne moduły, na niektórych ustawić bibeloty, świeczki…  

Bajeczne oświetlenie

Jednym z aspektów, których nie powinniśmy nigdy zaniedbywać, w naszych ogrodach, jest oświetlenie! Poza elementami stricte dekoracyjnymi, nie zapomnijmy o lampach, lampionach i kinkietach, czyli gamie możliwości na oświetlenie naszego patio.

Ścieżki

Wraz z trawnikiem warto również organizować ścieżki. Nam spodobał się ten pomysł, gdzie pomiędzy płytami kamieni jest również posadzona trawa. Pomysł ten można zrealizować we wszystkich częściach ogrodu, gdzie ludzie się poruszają. Wygląda uroczo i jest bardzo praktyczny. 

Żywopłot

​Back garden at Bedford Gardens House. Nowoczesny ogród od Nash Baker Architects Ltd Nowoczesny
Nash Baker Architects Ltd

​Back garden at Bedford Gardens House.

Nash Baker Architects Ltd

Oszałamiające rośliny do strzyżenia można sadzić bezpośrednio w ogrodzie lub w donicach, które można przenosić w dowolne miejsca. Taki element francuskiego ogrodu geometrycznego zdobi każde miejsce!

Taras

Oto kolejny przykład na to, jak osiągnąć maksymalne efekty przy minimalnym nakładzie finansowym. Mniej znaczy więcej. Ten projekt pokochają wszyscy miłośnicy stylu nowoczesnego, z domieszką ciepłego i naturalnego drewna. W takim miejscu czas płynie zupełnie inaczej…  

Miejsce na barbeque

wooden louvres and fire magic bbq Nowoczesny ogród od wood-fired oven Nowoczesny
wood-fired oven

wooden louvres and fire magic bbq

wood-fired oven

Waszym marzeniem jest zostanie królami letniego grillowania? Nadszedł czas na spełnienie tego marzenia. Ten nowoczesny taras będzie doskonałym miejscem na ustawienie grilla i zestawu mebli ogrodowych. Widzisz już oczami wyobraźni te długie i huczne biesiady? 

Woda

W bardziej ekstrawaganckich projektach mogą pokazać się fontanny. Są to niezwykle eleganckie i luksusowe elementy ogrodu, które niezwłocznie przyciągają naszą uwagę.

Podział na strefy

A Modern Garden with Traditional Materials Nowoczesny ogród od Yorkshire Gardens Nowoczesny
Yorkshire Gardens

A Modern Garden with Traditional Materials

Yorkshire Gardens

Nigdy nie jest za późno by podzielić ogród na strefy, zgodnie z ich przeznaczeniem. Taka harmonia wprowadza bardzo miły ład i porządek. 

Stół ogrodowy DIY

Jeśli spodobał Ci się ten projekt, możesz pokusić się o odtworzenie go własnoręcznie. Taki stół powstaje na metalowej lub drewnianej ramie. W tym przypadku metalowe pręty zostały zamówione, a paleta, jako blat, została zmodyfikowana, aby stworzyć wnękę na butelki. To prostsze niż myślisz! 

Lubicie prace ogrodowe? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu