6 mądrych sposobów na wpisanie telewizora do wnętrza! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 mądrych sposobów na wpisanie telewizora do wnętrza!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
od Blokland Interieurbouw Nowoczesny
Loading admin actions …

Ustalenie w jaki sposób i w jakim miejscu chcemy umieścić telewizor w pokoju, paradoksalnie może podlegać dłuższym dyskusjom. Oczywiście pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to wyeksponowanie go na głównej, największej ścianie w pomieszczeniu. Jednak warto przemyśleć to zagadnienie kompleksowo, by nie tworzyć z miejsca do relaksu, głośnego pokoju telewizyjnego; gier i zabaw multimedialnych, które odwracają uwagę domowników od alternatywnego, zdrowszego spędzania wolnego czasu. 

Szczęśliwie, dzięki nowym technologiom, istnieje teraz wiele sposobów zintegrowania tego urządzenia w pokoju dziennym, które można ukryć w szafce, powiesić lub wpisać do wnętrza innymi, dyskretnymi sposobami. Mimo wszystko każdemu pasuje coś innego. Jedni chcą mieć duży telewizor na ścianie, który przyciąga uwagę z najdalszego zakątka pokoju, inni wolą mniejszy, na pustym białym tle, który tak bardzo nie przytłacza wnętrza swoją obecnością. Oto co najmniej sześć pomysłów na ustawienie telewizora w odpowiedni dla każdego sposób, w różnych wnętrzach. 

Zobaczcie jakie urządzenia powinny znaleźć się w nowoczesnym domu w Katalogu Inspiracji 6 nowoczesnych technologii niezbędnych w Twoim domu! Zapraszamy!

1. Tło za telewizorem

Na główną ścianę w salonie zawsze kładzie się jakiś akcent. Może to być obraz, lustro lub właśnie telewizor. Pomysłem na tło telewizora często jest pewna konstrukcja na ścianie, która różni się od tonu kolorystyki reszty pomieszczenia. Najczęściej wybiera się do tego celu głęboki kolor, który nie uwypukla nazbyt ciemnego – czarnego koloru ekranu w wystroju całego wnętrza. Takie tło dla telewizora można stworzyć za pomocą drewnianych paneli lub po prostu farby. Przestrzeń tą można oddzielić od reszty sztukaterią lub zaplanować ją na całej długości ściany. Taki akcent sprawia, że obszar na ścianie z telewizorem zyskuje charakteru, zwraca na siebie całą uwagę, a przy tym wnętrze zyskuje designerskiego pierwiastka. Jest to propozycja dla tych, którzy lubią oglądać telewizje i życzą sobie, by ich pokój dzienny w dużej mierze odgrywał rolę kina domowego.

2. Jak każdy inny mebel

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

W tym pomieszczeniu telewizor nie zabiera zbyt dużej uwagi. Nie nadano mu priorytetowego miejsca w salonie poprzez uwypuklenie jego obecności na wyróżnionym tle głównej ściany. Jego rozmiar też wskazuje na to, że domownicy nie preferują najbardziej tego typu rozrywki, a jest on jedynie dodatkiem w pomieszczeniu, które ma służyć wspólnemu spędzaniu czasu z rodziną na aktywnych formach wypoczynku. Rozmiar i kolor telewizora rozmyślnie dobrany został do reszty wyposażenia. Wielkością równa się z oknem kominka, w ten sposób nie konkuruje o uwagę, a srebrny kolor obudowy nie odznacza się rażąco na tle czystej ściany. Taki minimalizm we wnętrzu domu może służyć lepszemu skupieniu na wykonywanych czynnościach lub oglądanych filmach. Więcej o tym, dlaczego warto właśnie w taki sposób urządzać dom przeczytacie w Katalogu Inspiracji Mniej znaczy więcej – minimalizm w Twoim domu!

3. Najmodniejsze rozwiązanie: wnęki!

Nic tak nie robi dobrego pierwszego wrażenia po wejściu do wnętrza jak zręcznie wbudowany telewizor w ścianie pomieszczenia. W tym przypadku telewizor tworzy zrównoważoną całość, a ściana ta pokazuje świetny przykład tego jak urządzenie to może być w niej zintegrowane. Wnęki w ścianie zaczynają być popularne podwójnie jako funkcjonalny i dekoracyjny element wnętrza. Służą przechowywaniu na zbudowanych w nich półkach, uwydatnieniu szczególnych przedmiotów, na przykład obrazów, ale też właśnie idealne są dla wbudowania urządzeń AGD i RTV w pomieszczeniu, których nie chcemy nazbyt eksponować oraz nie zakłócać idealnej harmonii i geometrii wnętrza. 

Wnęki w ścianie, jeśli nie są wpisane w jej konstrukcję, można zbudować samemu, dzięki wybudowaniu regału na całej powierzchni ściany. Jest to teraz bardzo modny sposób na zabudowę salonu, która tworzy ogromną przestrzeń do przechowywania, jednocześnie nie burząc ładu i nie zagracając wnętrza.

4. W rogu

W niektórych miejscach najlogiczniejszym rozwiązaniem jest, by umieścić telewizor w rogu lub na ścianie narożnej, na przykład dlatego, że pozostałe ściany zajęte są przez okna, drzwi lub inne meble. Jednak wybierając taką opcję uważajcie na to, by nie złamać harmonii we wnętrzu i nie zagracić zbytnio półek na których stoi telewizor. Jest to też dobre rozwiązanie dla starego typu sprzętu o wielkich gabarytach, który zabiera sporo miejsca.

5. Zabudowa

Jak już wspominaliśmy wcześniej w tym Katalogu Inspiracji, regał na TV może być rozwiązaniem, jeśli kochacie najmodniejsze trendy i rozległy telewizor – kino domowe, który jest zintegrowane z wnętrzem. Można również zaprojektować telewizor w zamykanej szafce, na przykładzie powyższej propozycji. Wiele osób decyduje się umieścić telewizor na meblościance, gdzie są eksponowane również inne bibeloty, które mogą stanowić bardzo dobrą dekorację. Na półkach jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich rzeczy, dlatego może to być dobry projekt dla małych mieszkań, w których miejsce na przechowywanie jest na wagę złota. 

Ciekawe, nowoczesne meblościanki zawierające miejsce na telewizor zobaczycie w Katalogu Inspiracji TOP 10 – nowoczesne meblościanki!

6. W wybudowanym panelu

Wnęki można też równie dobrze zbudować samemu! Wystarczy płyta karton gips, by stworzyć lekką konstrukcję, w której wnętrzu można wpisać telewizor powieszony na ścianie. Taka uwypuklona ściana może być podkreślona kolorem, ale również światłami LEDowymi, które są teraz bardzo popularne w nowoczesnych wnętrzach. Popatrzcie tylko na ten świetny przykład Kramkowska Pracownia Wnętrz. Główna ściana z telewizorem zaprojektowana została tak, że jest jedyną, wyróżniającą się dekoracją całego salonu.

Który przykład podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu