Piękne i użyteczne - perspektywistyczne fototapety! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Piękne i użyteczne – perspektywistyczne fototapety!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
od Affreschi & Affreschi Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli nie wiecie lub zastanawialiście się kiedykolwiek co to jest fotografia perspektywiczna, to trafiliście we właściwe miejsce! A to z racji tego, że w tym artykule chcemy właśnie przedstawić Wam kilka trendy rozwiązań do oryginalnych wnętrz, które wykorzystują możliwości różnorakiej perspektywy. Dokładniej rzecz biorąc skupimy się na fotografii perspektywistycznej aranżowanej w trudnych pomieszczeniach, która posługują się iluzjami optycznymi lub innymi trikami wizualnymi do manipulowania ludzkim postrzeganiem, a przy tym jednocześnie naprawy niekorzystnych proporcji mieszkania. Zdjęcia te zrobione są w taki sposób, by było widać na nich rzeczy bliższe i dalsze; odpowiednio wyskalowane, które mają za zadanie tworzyć trójwymiarową iluzję, wizualnie oddalać, przybliżać, zwężać lub poszerzać newralgiczne punkty w nieustawnych lub ciasnych pokojach. Takie fototapety są idealne do wnętrz dla ludzi, którzy nie stronią od wprowadzania w życie szalonych i wyjątkowych pomysłów, które aplikują mocną, rzucającą się w oczy, klimatyczną dawkę naturalnej scenerii do wnętrza domu. To wszystko jedynie przy pomocy aranżacji ścian odpowiednimi fototapetami. Jeśli zainteresował Was ten temat, sprawdźcie poniższe 6 pięknych, perspektywistycznych przykładów w sam raz do wnętrz z różnymi ograniczeniami.

Zobaczcie wyjątkowe tapety w Katalogu Inspiracji Tapety 3d na ścianę do każdego pomieszczenia! Zapraszamy!

Aby mały pokój wydawał się większy: ścieżki

Perspektywa fotografii może również sprawić, że wnętrza wyglądają bardziej wyraziście. Na przykład, przyklejając na ścianę małej sypialni tapetę przedstawiającą ścieżki lub labirynt, możemy stworzyć wrażenie pokoju nieograniczonego żadnymi, bliskimi barierami. To odczucie będzie najbardziej uwydatnione, jeśli kolory będą wpasowywały się w istniejący już we wnętrzu schemat kolorów. Na przykład, jeśli powyższe zdjęcie zostałoby wykonane w żywych, jaskrawych barwach, nie byłoby tak wizualnie wiarygodne w przejściu pomiędzy rzeczywistą sypialnią, a sztucznym nadrukiem na fototapecie. Wystarczy jedynie wziąć pod uwagę włączenie koloru tapety w tło na pozostałych ścianach wnętrza, a uzyskamy płynną kontynuację. Mimo to, ten szczegół nie powinien Was zniechęcać od wypróbowania różnych kolorystycznie rodzajów tapet, ponieważ może to być bardzo skuteczny plan na ożywienie niewyrazistego wystroju całego mieszkania.

Aby salon wydawał się wyższy: schody

Jednym ze sposobów, aby naprawić niewłaściwą proporcję niskiego pokoju jest przyklejenie na ścianę fototapety przedstawiającej, na przykład bieg schodowy. Pomoże to dodać wysokości do Twojego pomieszczenia, którego nie da się skorygować rzeczywistym działaniem. Obraz ten, dzięki właściwemu klimatowi dodaje jeszcze więcej stylu, w tym wypadku rustykalnej aranżacji oraz dodatkowo wrażenia dodatkowej przestrzeni. W tym wnętrzu uwielbiamy połączenie drewnianych mebli z jedynym w swoim rodzaju, fragmentem ściany. Decydując się na fototapety z innymi wysokimi obiektami, na przykład zorientowanymi pionowo oknami, może mieć podobny efekt. Wystarczy upewnić się, że obraz jest stosunkowo proporcjonalny do naszej przestrzeni. Na przykład, zdjęcie panoramy miasta wypełnionego drapaczami chmur nie będzie wizualnie wiarygodnie tworzyło efektu dodanej wysokości niskiego pokoju.

Aby dodać więcej światła wnętrzu: okna

Aby wnieść rustykalizm do swojego wnętrza w zupełnie nowym wymiarze, można przykleić na ścianę fototapetę przedstawiającą kamienne wnętrze, jak na powyższym przykładzie CreativeSpace. Fototapeta przedstawiająca zamkowe, surowe pomieszczenie może również pomóc w tym, by pokój wyglądał jeszcze bardziej adekwatnie w stylu, który wybraliśmy. Jest tak szczególnie w przypadku, gdy przestrzeń jest już zaprojektowana i wykonana z podobnych materiałów i kolorów. Rustykalne okna na fototapecie wyglądają dosyć realistyczne, by nawet w niewielkim stopniu rozświetlały wnętrze samym obrazem, wpadającego przez nie światła.

Zobaczcie piękne, swojskie wnętrza w Katalogu Inspiracji Meble rustykalne w 10 odsłonach!

Aby odetchnąć w mieszkaniu w mieście: pomost na plaży

od MUA Nowoczesny
MUA
MUA

Prawdą jest, że fotografie perspektywiczne mogą tworzyć całkiem przekonujące złudzenia optyczne. Włączenie do wnętrza relaksującego obrazu oceanu może mieć uspokajający wpływ na domowników, pomagając im wyobrazić sobie miejsca poza granicami codziennego, monotonnego życia. Aranżując taką ścianę w punkcie ogniskowym pomieszczenia, tworzy się główną dekorację salonu, z którą niełatwo konkurować innymi dodatkami. 

O strategicznych punktach w mieszkaniu i prawidłowym meblowaniu przeczytacie w Katalogu Inspiracji Aranżacja mebli – najlepsze sposoby na wygodny dom!

Aby dodać romantyczności sypialni: mgła

Inspirujące wnętrza od REDRO Nowoczesny
REDRO

Inspirujące wnętrza

REDRO

Sypialnia powinna kojarzyć się z błogim odpoczynkiem. Dlatego jaskrawe barwy nie są w jej granicach miło widziane. Dlatego jeśli nie chcecie poddać się nudzie w tym pomieszczeniu, pomyślcie o fototapecie, która będzie miała kojący wpływ na Wasze zmysły. Takim przykładem jest powyższa tapeta Redro przedstawiająca horyzont, drzewa, niebo i unoszącą się lekko, gęstą mgłę. Taki obraz na pewno płynnie oddali Was w regeneracyjny sen każdej nocy!

Aby wprowadzić naturę do wnętrza: las

Chcielibyśmy zakończyć wspaniałym przykładem tego, jak można włączyć naturalną scenerię do wnętrza. Dodanie tego pięknego wizerunku drzew i liści w jesiennej scenerii, na pewno pomoże wielu choć na chwilę zapomnieć o mieszkaniu w otoczeniu miejskiej dżungli. Tymczasem, istniejący schemat kolorów w danej przestrzeni, na przykład na podłodze, współgra wyjątkowo dobrze z fototapetą. Dodatkowo w rzeczywistości, pomarańczowy we wnętrzu, wydobywa i uwydatnia ciepłe barwy w drewnianym wykończeniu oraz wyposażeniu mieszkania.

Która propozycja fototapety perspektywistycznej podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu