Prysznic bez brodzika w 17 aranżacjach! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Prysznic bez brodzika w 17 aranżacjach!

Anna Stachurka Anna Stachurka
Eklektyczna łazienka od Pientka - Faszination Naturstein Eklektyczny
Loading admin actions …

Prysznic bez brodzika jest w tym momencie jednym z najmodniejszych rozwiązań w łazience. Brak brodzika powoduje, że przestrzeń tą należy we właściwy sposób przygotować. W jaki sposób należy to zrobić? Na szczęście w niezbyt skomplikowany. Najważniejsze jest dopilnowanie tego, aby podczas kładzenia warstw podłogowych zachować spadek poziomu, który spowoduje, że woda będzie podążała się we właściwym kierunku – a więc ku zamontowanemu w podłodze odpływowi. Rodzaje, wielkości i różne formy odpływów spotkamy w sklepach lub salonach wyposażenia łazienkowego w na prawdę dużej gamie dostępnych produktów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które są załączane do zestawu i nie pominąć przy instalacji żadnego z nich. Ważna jest również dodatkowa izolacja, która zabezpiecza warstwy podłogowe w tym wrażliwym miejscu. Prysznic bez brodzika wymaga również montowania deszczownicy oraz armatury łazienkowej bezpośrednio w ścianach – jest to kolejny ważny aspekt, o którym należy pamiętać już na etapie planowania. 

My jednak chcemy pokazać Wam jak pięknie prysznic bez brodzika może wyglądać, w jaki sposób może dekorować przestrzeń i jaki efekt dzięki niemu możemy we wnętrzu osiągnąć. 

Prysznic, którego nie widać

project Nowoczesna łazienka od Kropka Studio Nowoczesny

Prysznic bez brodzika znika kompletnie. W tej aranżacji umożliwia to wyeksponowanie drewnianej ściany, która pokrywa w całości tylną przestrzeń pomieszczenia – regulując jego proporcje. Beżowe odcienie nadają neutralnego charakteru – natomiast drewno ożywia całość. Na tafli przezroczystego szkła swobodnie błyska odbite światło słoneczne. Prysznic bez brodzika tworzy tu jedynie pewien efekt wizualny – jakby nierealną formę, która miesza wizualnie w całym pomieszczeniu, nadaje przez to łazience ciekawego wyglądu, dzięki temu wygląda na przestronniejszą niż w rzeczywistości.

Projekt - KROPKA STUDIO.

Szkło

Jedną z zalet jaką charakteryzuje się prysznic bez brodzika jest paradoksalnie jego umiejętność znika z pola widzenia. W ten sposób ten dodatkowy element wyposażenia łazienki otwiera nam przestrzeń i powoduje, że wnętrze staje się jeszcze większe, bardziej przestronne i jasne. To, co widzimy to lekkie błyski szkła, które w tej aranżacji wygląda w dodatku bardzo luksusowo. 

Unikalna forma

Łazienka na poddaszu może przysporzyć paru problemów. Jednak tutaj prezentuje się wyjątkowo. Skosy zostały włączone w przestrzeń poprzez zastosowanie jednego materiału – drewna – pokryło ono właściwie wszystkie powierzchnie poza dwoma fragmentami, gdzie pojawiła się wyjątkowo drobna mozaika z kafelków. Lekkie przeszklenia stanowiące wierzchnią warstwę kafelków powodują, że mozaika rozświetla się w rozproszonym świetle, które ciekawie zagląda do wnętrza. Prysznic bez brodzika został pozbawiony jednej ze ścian i stapiając się z całością wykończoną w drewnie prezentuje się pięknie i wyjątkowo.

Luksfery i prysznic

Luksfery to ciekawe rozwiązanie, które doskonale znają nasze mamy czy babcie. Możecie zatem śmiało do nich pobiec z informacją, że oto właśnie luksfery wracają do łask i do naszych wnętrz w nowych, świeżych odsłonach. Prysznic bez brodzika został otoczony z trzech stron ścianami wykończonymi luksferami. Tworzą bardzo ciekawe i przyznacie w gruncie rzeczy piękne towarzystwo dla sufitu i tej intensywnie widocznej armatury łazienkowej. Sekretem tego pomieszczenia jest…

Luksfery i reszta łazienki

to, że zostało ono wyodrębnione z sypialni i stanowi osobny, niezależny element wnętrza. Otrzymało również bardzo wąski kształt – o szerokości równej prysznicowi, jego wydłużone proporcje są niwelowane przez ciemną ścianę tuż nad umywalką. Całość została wykończona ciemną, metaliczną powierzchnią, która połączona z matowym szkłem luksfer daje ciekawy efekt. To, co szalenie nam się podoba w tej aranżacji to niezwykła kolorystyka uzyskana poprzez zastosowanie charakterystycznych materiałów. 

Drewno i beton

Narigua House Nowoczesna łazienka od P+0 Arquitectura Nowoczesny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Ta piękna łazienka utrzymana w kolorze i strukturze drewna została połączona z surowym betonem architektonicznym. Cała konstrukcja wnętrza jest wyjątkowa poprzez ciekawie zaaranżowany sufit z niewidocznym dla nas przeszkleniem – dzięki niemu do środka wpada przyjemne światło, a w nocy zagląda gwieździste niebo. Prysznic bez brodzika został w tej aranżacji wyróżniony innym materiałem wykończenia podłogi, stąd intensywniej zauważamy tu jego obecność. Całość jest minimalistyczna, a jednocześnie ciepła i naturalna. 

Po więcej drewna w łazience warto kliknąć tu - Łazienka w drewnie – 11 aranżacji.

Nietypowy materiał

Śródziemnomorska łazienka od dmesure Śródziemnomorski

Prysznic bez brodzika wymaga aranżacji i właściwego wykończenia otaczających go ścian. Tutaj do tematu projektanci podeszli od innej strony – wykorzystali bardzo ciekawy i nietypowy materiał. Ma wygląd metalu, który posiada już jakąś bogatą historię. Oczywiście materiał ten nie czekał wielu lat w złych warunkach po to, aby się tu pojawić – na rynku już od całkiem dawna dostępne są tego typu wykończenia, które charakteryzują się ciekawą strukturą. Dodatkowo powierzchnia ta ma lustrzany pomysł, dlatego wnętrze wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. 

Otwarta przestrzeń

A gdyby tak prysznic bez brodzika został pozbawiony reszty elementów? Japończycy kochają minimalizm oraz naturalność. Czasem rezygnują ze skrajnej nowoczesności podążają w kierunku przeciwnym – za korzeniami każdego człowieka, ciągną więc ku naturze oraz tradycji. Wszystko tutaj jest ciekawe i inne – wanna wmontowana w podłogę, prysznic właściwie bez prysznica – z całego wyposażenia pozostała jedynie armatura, roślinność w doniczkach i otwarta przestrzeń na zewnątrz (istnieje możliwość zamknięcia pomieszczenia). Ten styl wnętrza podkreśla swoim wyglądem miłość do naturalności i swobody.

Wyjątkowa armatura łazienkowa

Śródziemnomorska łazienka od dmesure Śródziemnomorski

To, na co możemy postawić przy aranżacji prysznica to bogato zdobiona, piękna i klasyczna armatura łazienkowa. Prysznic bez brodzika swoją minimalistyczną formą pozwala na różne ciekawe zabawy i zabiegi w tej kwestii. Możemy, więc poszukać zupełnie nietypowych elementów i spróbować je wykorzystać w swoich łazienkach. Równie ciekawym elementem, który pojawił się przy okazji tej aranżacji jest drewniany stołek, który nadaje wnętrzu w połączeniu z armaturą łazienkową rustykalnego charakteru. 

Błękit

Jak ryba w wodzie – tak się tu powinniśmy czuć. Bardzo prosta i jednocześnie piękna aranżacja łazienki. Prysznic bez brodzika otrzymał tak delikatne przeszklenia, że są tu ledwo widoczne. Niebieskie mieniące się w świetle słońca, wpadającego przez malutki otwór w suficie, kafelki są ciekawym tłem i kompanem kamienia, który pokrył resztę powierzchni. Mamy wrażenia jakbyśmy właśnie pływali w basenie o krystalicznie czystej wodzie.

Ciemne wnętrze

Prysznic bez brodzika w zbliżeniu. Bardzo nam się podoba, gdy ciemna kolorystyka wykończenia zostaje w tak finezyjny sposób oświetlona. Mamy wrażenie jakbyśmy stali teraz w bardzo ważnym miejscu. Taka architektura wnętrza wypowiada się nie przez dodatki i wyposażenie, ale poprzez same formy, które potrafią stanowić same o sobie. Jest to styl wypowiedzi elementów i sposób tworzenia wnętrza charakterystyczny dla nowoczesnych i minimalistycznych kierunków. 

Istotne detale

miniszyk Minimalistyczna łazienka od unikat:lab Minimalistyczny
unikat:lab

miniszyk

unikat:lab

Polski minimalizm, gdzie istotne są detale. Subtelność we wnętrzu – niewiele tu rzeczy odciąga naszą uwagę czy rozprasza, ale jeśli już to robi to w bardzo nietypowy sposób – lub może właściwiej będzie jeśli użyjemy słowa – formie. Bo konkretnie o formy i kształt detali tu się rozchodzi. Zupełnie niespotykana deszczownica w kształcie kropli oraz czarna armatura. Te delikatne akcenty czerni powodują, że łazienka nie jest nudna, a jednocześnie wciąż pozostaje spokojna. Prysznic bez brodzika praktycznie zniknął pozostawił po sobie jedynie prostą kreskę dzielącą przestrzeń na pół.

Projekt - UNIKAT:LAB.

Prysznic bez brodzika na poddaszu

Prysznic bez brodzika, łazienka i poddasze. Jak to zostało połączone? W nietypowy sposób. Niemieccy architekci postanowili wykorzystać w aranżacji stopnie. W ten sposób wytyczono swego rodzaju ścieżkę. Dzięki subtelnym szklanym drzwiom, nie mamy wrażenia, że podążamy w kierunku prysznica, a miejsca kąpielowego – mamy wrażenie otwartej przestrzeni. Aby wizualnie przybliżyć ścianę zastosowano ten sam materiał wykończenia co na podłodze – a więc kamień.

Minimalizm

Minimalistyczna i surowa forma tej łazienki, ma w sobie jakiś niezbywalny urok. Urok ten jest stworzony w detalach – w delikatnym wyposażeniu, które jednocześnie jest bardzo eleganckie i wyszukane. Umywalki, oświetlenie i dość niesamowita forma odpływu są właśnie takimi detalami. Złoty odcień ciekawie komponuje się z surowością betonowego wykończenia i kreśli ciekawe formy jakby niecelowo rozrzucone po wnętrzu. Celowo jednak postawiono pytanie…

Salon kąpielowy

Aranżacja tej łazienki jest ciekawa z kilku powodów. Prysznic bez brodzika został zabudowany w taki sposób, że stanowi oddzielne pomieszczenie – jedyne co go łączy z całością to przeszklone drzwi. Dzięki temu całe wnętrze mogło nabrać bardziej sypialnego czy salonowego charakteru. Zatem znajdziemy tu zabudowany kominek, który ogrzewa łazienkę i wprowadza miłą atmosferę do wnętrza. Ciepło zaaranżowany jest też kąt tuż przy kominku, który pełni funkcję sofy. Głównym materiałem jest drewno, które wypełnia dodatkowym ciepłem całe wnętrze. W tej aranżacji zaczynamy odpoczywać już od chwili przekroczenia progu tego wnętrza.

Deszcz w łazience

… a gdyby tak w domu też padał deszcz? Prysznic bez brodzika i właściwie niczego. Otwarta, zupełnie swobodna przestrzeń, po której możemy chodzić jak podczas deszczu. Nietypowy pomysł, prawda? Żadnego skrępowania przestrzenią. Woda z deszczownicy pada wprost na środek łazienki i spływa do tego pięknego odpływu (jak rzadko można to powiedzieć o odpływie, aż brzmi zabawnie!), który widzieliśmy powyżej. 

Prysznic bez brodzika w kratkę

Zeszyt w kratkę do pomysł na aranżację ostatniej łazienki. Prysznic bez brodzika został wykończony białymi płytkami o dość standardowym formacie – dwadzieścia na dwadzieścia. Efekt kratki z zeszytu osiągnięto poprzez zastosowania ciemnego koloru fugi, która wypełniła przestrzenie między równo ułożonymi płytkami. Marginesy takiego zeszytu, czyli sąsiadujące ściany zostały pomalowane na czarno, co wprowadza ostry kolorystycznie podział do wnętrza. 

Projekt - SIC! ZUZANNA DZIURAWIEC.

Która wersja przypadła Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu