18 pomysłów na oszczędność miejsca

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

18 pomysłów na oszczędność miejsca

A.D. A.D.
od !idee : studio michael hilgers Nowoczesny
Loading admin actions …

Aranżacja małego mieszkania to olbrzymi problem. Przede wszystkim musimy skoncentrować się na rozsądnym i kreatywnym zagospodarowaniu każdego wolnego centymetra powierzchni użytkowej.

Przy urządzaniu małych wnętrz domów czy mieszkań liczy się przede wszystkim kreatywność. Idzie ona oczywiście w parze z wiedzą na temat optymalnego sposobu zagospodarowania niewielkich powierzchni. W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was kilkanaście pomysłów, które możecie z łatwością skopiować. Zobaczcie sami – nie jest to aż takie trudne!

Poza zasięgiem wzroku

Problem cennych metrów kwadratowych jest szczególnie widoczny na  korytarzach , które najczęściej muszą pomieścić obuwie wszystkich członków rodziny. Jednak dzięki takiej półce -ławie można zachować idealny porządek i czystość. Jeśli masz w domu zwierzę, które za bardzo lubi buty, teraz wiesz, czego potrzebujesz.

Ława-skrytka

Właściciele małych domów muszą pamiętać, że zakupione meble powinny być wielofunkcyjne: w każdej chwili może zmienić się ich przeznaczenie. 

Meble nowej generacji

Czas płynie, zmienia się technologia. Teraz nie potrzebujemy masywnego biurka komputerowego i można całkowicie obejść się bez drukarki i skanera. Ogólnie rzecz biorąc, gadżety zmniejszają się i łatwiej zagospodarować dla nich miejsce w domu. 

Sprytne wyznaczanie stref

Wnętrza często dyktują warunki umeblowania, ale czasami można pogodzić się z zasadami i ponownie rozważyć własną wizję.

W nowym świetle

Często małe pokoje potrzebują dobrego oświetlenia. W związku z tym konieczne jest wybranie takich mebli, które nie będą wyglądać topornie i zabierać zbyt dużo światła. 

Ukryte umiejętności

od Weld Nowoczesny

Na pierwszym miejscu stawiamy nowoczesne  stoły kawowe, ponieważ nie tylko pięknie dekorują salon, ale również łatwo przekształcają się w stoły jadalne lub lekkie mini-biura.

Zobaczcie również: Wyjątkowe meble do salonu!

Klasyka gatunku

od MINBAI Minimalistyczny

Zamień salon w sypialnię, szybko i bez problemu. 

Zawieszony sprzęt

Dużo miejsca zabierają także sprzęty gospodarstwa domowego, niemniej jednak są one niezbędne. Pionowe umiejscowienie pralki i suszarki pomaga utrzymać miejsce w pralni na inne przybory gospodarstwa domowego. 

Przestrzeń dla kolekcjonera

Przestrzeń pod sufitem często nie jest używana, a to duży błąd!

Złudzenia optyczne

Wiemy, że lustra pomagają wizualnie poszerzyć granice przestrzeni i dobrze wyglądają w każdym wnętrzu.

Zabudowana ściana

Taki rodzaj zabudowy pozwoli na stworzenie gigantycznej ilości przestrzeni do przechowywania. Wszelkie zamknięte półki, szafeczki i skrytki to sposób na pochowanie książek, bibelotów czy nawet ubrań. 

Sprytnie zaprojektowane

Rower jako element wnętrza to element rodem z dzieciństwa. Dobrze nam się kojarzy. 

Dwa pomieszczenia w jednym

Przesuwane drzwi pomagają rozdzielić przestrzeń. To sprzymierzeniec małych wnętrz, gdyż w dowolnej chwili pozwala na całkowite przearanżowanie przestrzeni. 

Równowaga naturalnych kolorów

Kolory potrafią pomniejszać i powiększać. Biały kolor rozszerza granice pokoju, a jeśli do niego dodamy naturalne, naturalne kolory, jako akcenty, wynik będzie jeszcze bardziej interesujący.

3 w 1

Kuchnia czynna przez całą dobę: rano może to być stolik ze śniadaniem, po południu – powierzchnia robocza do tworzenia kulinarnych arcydzieł, a wieczorem o nim zapomnij, po prostu składając go do szafy.

Pełne wykorzystanie szafki

Harbourside kitchen Wiejska kuchnia od Tim Jasper Wiejski
Tim Jasper

Harbourside kitchen

Tim Jasper

Małe wnętrza inspirują projektantów do niestandardowych rozwiązań.

Zawsze pod ręką

Zamiast półek z przyborami kuchennymi i innymi naczyniami, używaj prostszych i bardziej wszechstronnych metod przechowywania. Jedna z nich jest przedstawiona na zdjęciu.

Inteligentna kuchnia

Taka kuchnia w salonie może zniknąć w dowolnej chwili. Wystarczy zamknąć ją, tak jak szafę. Czy to nie genialne? 

Czy Wy również macie problem z małą ilością miejsca? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu