6 pomysłów na drewniane balustrady w różnych stylach

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 pomysłów na drewniane balustrady w różnych stylach

A.D. A.D.
Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Haldane UK
Loading admin actions …

Drewniane balustrady kojarzą się przede wszystkim z tradycyjnymi wnętrzami. W nowoczesnych mieszkaniach dominują obecnie schody z barierkami ze szła, kutego metalu lub całkowicie ich pozbawione. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, a przede wszystkim nadaje wnętrzu charakterystyczny wyraz.

Dziś skupimy się jednak na drewnie. Daje ono wrażenie ciepła i sprawia, że pomieszczenia są bardzo przytulne. Efekt ten jest mile widziany w klasycznych aranżacjach, ale udowodnimy Wam że i miłośnicy nowoczesności znajdą coś dla siebie. Drewno jako tworzywo daje bardzo duże możliwości. Umiejętnie wykorzystane przez projektanta może też zaskoczyć. Spójrzmy! 

W skandynawskim klimacie

Projekty,  Schody zaprojektowane przez Conely
Conely

Escalera/Estantería de madera

Conely

Biel w połączeniu z jasnym drewnem to rozpoznawalny element stylu skandynawskiego, który obecnie jest nadal bardzo modny. W tym wypadku, drewniana balustrada została wykorzystana także jako półka na książki oraz element separacyjny, oddzielający klatkę schodową od pozostałej części domu. 

Nowoczesny styl

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Specht Architects
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Koncepcja nowoczesnego domu wydaje się zazwyczaj czysta, przestronna i niezagospodarowana. Minimalistyczny dom w rzeczywistości nie wymaga dużej ilości rzeźbienia ani skomplikowanego projektu balustrad schodów. Na zdjęciu wprawdzie nie widzimy drewnianej balustrady, ale całe schody, łącznie z szafkami, które zagospodarowują przestrzeń pod nimi. Bardzo sprytny pomysł na przechowywanie! 

Dom w stylu klasycznym

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Buscott Woodworking
Buscott Woodworking

Traditional Cut String painted staircase with an Oak Handrail and carved Brackets.

Buscott Woodworking

Takie balustrady schodowe można często zobaczyć w starych filmach. Mają one sporo atutów: dodają  klasycznego charakteru wnętrzu, ale są również bezpieczne dla dzieci. Taki styl nigdy nie wychodzi z mody. 

Rustykalny powiew

Styl rustykalny  jest powszechnie stosowany w budynkach wiejskich lub w strukturze i wystroju wnętrz domów prywatnych. W świecie architektury wnętrz rustykalny styl domu charakteryzuje się szorstką fakturą i dużą ilością naturalnego drewna. Surowe materiały są piękne w swojej naturze dlatego jeśli lubicie taki styl, koniecznie postawcie na balustradę zrobioną z prostej deski lub palika. 

Klasyczne

Do tego klasycznego wnętrza doskonale pasują proste jasne schody. Stopnie wykonane zostały z jasnego drewna co ociepliło pomieszczenie. Drewniane balustrady polakierowane na biało, uzupełnione zostały ciemnymi poręczami korespondującymi z elementami posadzki i wyposażenia. Całość aranżacji bardzo lekka i elegancka nawiązuje do stylu paryskich kamienic.

Mega nowoczesne

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Nash Baker Architects Ltd
Nash Baker Architects Ltd

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk

Nash Baker Architects Ltd

Jak widzimy, w surowym wnętrzu drewno potrafi nadać sporą dozę ciepła. Pomieszczenie mogłoby robić wrażenie niewykończonego, gdyby nie doskonała jakość drewna, położonego na schodach i nowoczesne oświetlenie. 

Drewniana balustrada krzyżowa

Drewniane balustrady krzyżowe rzadko są spotykane we wnętrzach domu, zazwyczaj tego typu konstrukcje stosuje się do ogrodzenia balkonu lub tarasu. W tym przypadku kopertowa, drewniana balustrada zabezpiecza przestrzeń ponad schodami. Pomalowana na biało, sprawia wrażenie lekkiej i wtapia się w jasne pomieszczenie. Bardzo dobrze komponuje się z rustykalnymi dodatkami, świetnie wpisuje się we wnętrza w stylu vintage, jak to przedstawione na zdjęciu.

Lekka i delikatna

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Haldane UK
Haldane UK

Luxury Staircase

Haldane UK

Nie wszystkie drewniane balustrady muszą być masywne i wypełnione tradycyjnymi tralkami. Przykładem jest barierka ukazanych na zdjęciu schodów, która falująco 'spływa' z piętra na parter. Osadzona na szklanej tafli wygląda bardzo dostojnie i lekko. 

Zajrzyjcie także tutaj: Czy schody drewniane to najlepsza opcja do domu?

Lubicie naturalne drewno? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu