6 pomysłów na drewniane balustrady w różnych stylach

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 pomysłów na drewniane balustrady w różnych stylach

A.D. A.D.
Luxury Staircase Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Haldane UK Nowoczesny
Loading admin actions …

Drewniane balustrady kojarzą się przede wszystkim z tradycyjnymi wnętrzami. W nowoczesnych mieszkaniach dominują obecnie schody z barierkami ze szła, kutego metalu lub całkowicie ich pozbawione. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, a przede wszystkim nadaje wnętrzu charakterystyczny wyraz.

Dziś skupimy się jednak na drewnie. Daje ono wrażenie ciepła i sprawia, że pomieszczenia są bardzo przytulne. Efekt ten jest mile widziany w klasycznych aranżacjach, ale udowodnimy Wam że i miłośnicy nowoczesności znajdą coś dla siebie. Drewno jako tworzywo daje bardzo duże możliwości. Umiejętnie wykorzystane przez projektanta może też zaskoczyć. Spójrzmy! 

W skandynawskim klimacie

od homify Rustykalny

Biel w połączeniu z jasnym drewnem to rozpoznawalny element stylu skandynawskiego, który obecnie jest nadal bardzo modny. W tym wypadku, drewniana balustrada została wykorzystana także jako półka na książki oraz element separacyjny, oddzielający klatkę schodową od pozostałej części domu. 

Nowoczesny styl

Manhattan Micro-Loft Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Koncepcja nowoczesnego domu wydaje się zazwyczaj czysta, przestronna i niezagospodarowana. Minimalistyczny dom w rzeczywistości nie wymaga dużej ilości rzeźbienia ani skomplikowanego projektu balustrad schodów. Na zdjęciu wprawdzie nie widzimy drewnianej balustrady, ale całe schody, łącznie z szafkami, które zagospodarowują przestrzeń pod nimi. Bardzo sprytny pomysł na przechowywanie! 

Dom w stylu klasycznym

Traditional Cut String painted staircase with an Oak Handrail and carved Brackets. Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od Buscott Woodworking Klasyczny
Buscott Woodworking

Traditional Cut String painted staircase with an Oak Handrail and carved Brackets.

Buscott Woodworking

Takie balustrady schodowe można często zobaczyć w starych filmach. Mają one sporo atutów: dodają  klasycznego charakteru wnętrzu, ale są również bezpieczne dla dzieci. Taki styl nigdy nie wychodzi z mody. 

Rustykalny powiew

Styl rustykalny  jest powszechnie stosowany w budynkach wiejskich lub w strukturze i wystroju wnętrz domów prywatnych. W świecie architektury wnętrz rustykalny styl domu charakteryzuje się szorstką fakturą i dużą ilością naturalnego drewna. Surowe materiały są piękne w swojej naturze dlatego jeśli lubicie taki styl, koniecznie postawcie na balustradę zrobioną z prostej deski lub palika. 

Klasyczne

Do tego klasycznego wnętrza doskonale pasują proste jasne schody. Stopnie wykonane zostały z jasnego drewna co ociepliło pomieszczenie. Drewniane balustrady polakierowane na biało, uzupełnione zostały ciemnymi poręczami korespondującymi z elementami posadzki i wyposażenia. Całość aranżacji bardzo lekka i elegancka nawiązuje do stylu paryskich kamienic.

Mega nowoczesne

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Nash Baker Architects Ltd Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
Nash Baker Architects Ltd

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk

Nash Baker Architects Ltd

Jak widzimy, w surowym wnętrzu drewno potrafi nadać sporą dozę ciepła. Pomieszczenie mogłoby robić wrażenie niewykończonego, gdyby nie doskonała jakość drewna, położonego na schodach i nowoczesne oświetlenie. 

Drewniana balustrada krzyżowa

Drewniane balustrady krzyżowe rzadko są spotykane we wnętrzach domu, zazwyczaj tego typu konstrukcje stosuje się do ogrodzenia balkonu lub tarasu. W tym przypadku kopertowa, drewniana balustrada zabezpiecza przestrzeń ponad schodami. Pomalowana na biało, sprawia wrażenie lekkiej i wtapia się w jasne pomieszczenie. Bardzo dobrze komponuje się z rustykalnymi dodatkami, świetnie wpisuje się we wnętrza w stylu vintage, jak to przedstawione na zdjęciu.

Lekka i delikatna

Luxury Staircase Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Haldane UK Nowoczesny
Haldane UK

Luxury Staircase

Haldane UK

Nie wszystkie drewniane balustrady muszą być masywne i wypełnione tradycyjnymi tralkami. Przykładem jest barierka ukazanych na zdjęciu schodów, która falująco 'spływa' z piętra na parter. Osadzona na szklanej tafli wygląda bardzo dostojnie i lekko. 

Zajrzyjcie także tutaj: Czy schody drewniane to najlepsza opcja do domu?

Lubicie naturalne drewno? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu