Utopia w stylu rustykalnym! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Utopia w stylu rustykalnym!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wiejski ogród od Ezcurra e Ouzande arquitectura Wiejski
Loading admin actions …

Stary dom na wsi odnowić można na wiele sposobów. Zasadniczo będziemy wybierać pomiędzy remontem, który przywróci mu dawny blask, wykonanym z jak najgłębszym szacunkiem do przeszłości, lub też z transformacją mającą na celu jego całkowite uwspółcześnienie. Oczywiście istnieje jeszcze trzecie rozwiązanie, a mianowicie odnalezienie złotego środka, połączenie czaru przeszłości z nowoczesnym gustem. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam właśnie taki projekt.

W tym celu przeniesiemy się na północ Hiszpanii, do gminy Negreira znajdującej się w pobliżu Santiago de Compostela. Na jej terenie mieszka zaledwie 7000 mieszkańców, nie trudno tu zatem zakupić wiekowy budynek w ustronnej okolicy. Nas interesuje stare gospodarstwo z kamienia, któremu zespół ekspertów z Ezcurra e Ouzande Arquitectura zafundował niesamowitą rehabilitację.

Chcecie dowiedzieć się jak nasi architekci połączyli przeszłość ze współczesnością? Zapraszamy na spacer…

W polu lawendy

Zanim przyjrzymy się naszemu budynkowi, warto spojrzeć na niego z oddali. Przed nami niezwykły widok! Nasz dom stoi na malowniczym polu lawendy, jego elewację przysłaniają zielone korony drzew. Patrząc na powyższe zdjęcie z łatwością możemy zrozumieć właścicieli, którzy zapragnęli odpocząć od zgiełku miasta. W otoczeniu natury wszystko wydaje się prostsze, a życie jakoś samo zaczyna biec bardziej harmonijnie… Zamiast jednak marzyć o wiejskiej atmosferze podejdźmy bliżej do naszej budowli!

Coś z przeszłości

Rozpoczynamy nasz spacer po posesji. Idziemy wzdłuż grubych, kamiennych murów domu, który zdaje się pamiętać niejedną historię. Zarośnięta trawą dróżka i schody doskonale nadają się na romantyczną przechadzkę. Na oddanie władzy roślinności zdecydowano się jednak tylko tutaj, elewacja została dokładnie wyczyszczona i odrestaurowana. Stojąc w tym miejscu moglibyśmy jednak wcale nie domyśleć się skali przeprowadzonych tutaj prac remontowych, co innego za rogiem!

Coś dla współczesności

Konstrukcja domu została nie tylko odczyszczona i wzmocniona. Jak widać na powyższym zdjęciu nasi profesjonaliści postanowili uwspółcześnić wiekowy budynek przez dodanie ogromnych przeszkleń, tak charakterystycznych dla współczesnego budownictwa. Możemy zaobserwować jak stare, wiejskie gospodarstwo przemieniło się w rustykalną perełkę. Oczywiście w tej transformacji nie chodziło tylko o estetykę, takie przeszklenia pozwoliły na stworzenie wnętrz pełnych naturalnego światła.

Zaskakujący przedpokój

Ogromne przeszklenie na parterze nie zostało jednak wcale wykorzystane w charakterze pełnego światła salonu czy tym podobnych. Zaprojektowano tutaj… przedpokój! Białe, cementowe schody prowadzą nas do dawnego wejścia głównego. Teraz znajduje się ono na rogu budynku, tuż za naszymi plecami. Minimalistyczna wręcz aranżacja zaskakująco sprawdza się w dialogu z kamiennym murem. 

Ten przedpokój znakomite doświetlenie zawdzięcza ogromnemu przeszkleniu. W naszych domach i mieszkaniach nieczęsto możemy pozwolić sobie na tego typu rozwiązania, dlatego też zapraszamy Was do lektury: 5 sposobów na jasny przedpokój

Rustykalne wnętrze i klasyka designu

We właściwym wnętrzu, pod drewnianym stropem czeka na nas… klasyka designu! W tej ustronnej lokalizacji, wiejskiej lokalizacji nie spodziewaliśmy się znaleźć słynnego krzesła Barcelona wraz z podnóżkiem. Ten znakomity projekt Ludwig Mies van der Rohe i Lilly Reich w białej tapicerce prezentuje się nadzwyczaj korzystnie na tle drewnianych mebli. Stanowi granicę pomiędzy przestrzenią salonu z wygodnymi kanapami a jadalnią z okrągłym stołem.

Łazienka – romantyczne marzenie

Uwielbiamy łazienki w rustykalnych rezydencjach – zawsze nas zachwycają, nie inaczej będzie i tym razem! W odnowionym, białym pomieszczeniu umiejscowiono wolnostojącą wannę. Ponieważ ustawiono ją w jednej linii z pionowym oknem, można kąpać się w niej nie tylko w gorącej wodzie, ale także i w promieniach słońca. Duża roślina pomaga chronić prywatność, choć w takiej lokalizacji nie ma raczej takiej potrzeby! Przy montażu wolnostojących wanien czasem pojawia się problem z doprowadzeniem wody. Tutaj zdecydowano się po prostu postawić ją w pobliżu ściany.

Widok na okolicę

Nasz spacer kończymy w sypialni głównej, która zaprojektowana została nad znanym nam już przedpokojem. Oznacza to, że odpowiada jej drugie z wielkich przestrzeń, co w połączeniu z wysokością pierwszego piętra daje niesamowite widoki na okolicę. Z tej perspektywy dojrzeć możemy także zadaszony taras oraz… niecodzienny dziecięcy, niebieski pokój zabaw!

Jak Wy urządzilibyście Waszą wiejską rezydencję?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu