Niewielki dom z wielkim potencjałem! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niewielki dom z wielkim potencjałem!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od アトリエ スピノザ Nowoczesny
Loading admin actions …

W centrum wielkiego miasta niezwykle trudno jest znaleźć odpowiednich rozmiarów działkę, na której zbudować można by wygodny i przestronny dom jednorodzinny. Zwłaszcza w krajach Dalekiego Wschodu, w Japonii czy Korei, gdzie gęstość zaludnienia jest niezwykle duża, dostępna przestrzeń mieszkaniowa jest ograniczona. Budynki w metropoliach są ciasno stłoczone, stąd konieczność budowania przy wykorzystaniu pomysłowych rozwiązań architektonicznych.

Obejrzyjcie ciekawy projekt domu jednorodzinnego prosto z Tokio, który, dzięki swojej wysokości, rekompensuje niewielką z pozoru wielkość. W środku urządzono go niezwykle wygodnie, tworząc lokum mieszkaniowe przestronne i praktyczne.

Wąski, ale wysoki

Kluczem do budowania na malej działce jest wznoszenie budynków w pionie, tworząc domy kilkukondygnacyjne. Tym samym przestrzeń mieszkaniowa nie traci na metrażu, pomimo niewielkiej szerokości budynku. Ten dom to doskonały przykład typowej azjatyckiej architektury. Wzniesiono go w duchu minimalizmu, redukując liczbę materiałów i zdobień na fasadzie. Śnieżnobiała elewacja pięknie komponuje się z drewnianym wejściem. Niewielka liczba okien z tej strony budynku czyni go niedostępnym i odizolowanym, gwarantując mieszkańcom najwyższy poziom intymności.

Dyskretne wejście

Strefa wejścia wyznaczona została przez użycie drewna. Wsunięto ją nieco wgląd struktury budynku, czyniąc ją dyskretna i niemal niezauważalną. Dzięki temu budynek od strony ulicy jawi się niezwykle elegancko i stylowo. Architektom udało się zachować minimalistyczny styl budynku, czyniąc go jednak ciepłym i przytulnym.

Przedpokój

Już od wejścia wita nas minimalistyczna, stylowa i delikatna aranżacja. Drewniane drzwi wejściowe spotykają nieskazitelnie białe ściany oraz podłogę z betonu. Subtelne dekoracje nie przepełniają wnętrza, dodając mu jednak nieodpartego uroku. W tym wąskim i niewielkim przedpokoju ważną rolę odgrywa oświetlenie- zdecydowano się na opcję podłogową, dzięki czemu subtelna poświata sączy się z dołu, delikatnie okraszając wnętrze blaskiem.

Otwarta strefa dzienna

Także strefa dzienna zdominowana została przed dialog bieli i drewna. Wspaniały parkiet o różnych odcieniach brązu wprowadza tutaj niezwykle przytulny klimat. Białe powierzchnie ścian i sufitu czynią wnętrze jasnym i przestronnym. Liczne okna, rozmieszczone w różnych miejscach domu, doświetlają tutaj każdy kąt. Kuchnia o białej zabudowie świetnie wpisuje się w estetykę aranżacji. Jest nie tylko stylowa, ale także funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu.

Domowe biuro

Na piętrze zlokalizowano pomieszczenia prywatne- sypialnie, łazienkę oraz domowy gabinet. W zgodzie z zasadami minimalizmu zredukowano ilość użytych materiałów, stawiając na stylową kombinację bieli i drewna. Wygodne meble  oraz brak ozdób i dekoracje umożliwiają pracę w skupieniu i koncentracji. Wielkoformatowe okno wpuszcza do środka mnóstwo naturalnego światła. Taka lokalizacja biurka względem okna jest najlepszą opcją jeżeli chodzi o odpowiednie doświetlenie i właściwy kąt padania promieni świetlnych.

Łazienka

Łazienka zajmuje niewielka przestrzeń, dlatego też tak ważna była jej odpowiednia aranżacja. Zdecydowano się na funkcjonalny podział tego pomieszczenia, oddzielając obszar z wanną od strefy toaletowej. Dominacja bieli, jednolite materiały oraz liczne przeszklenia i lustra sprawiają, że to niezwykle małe pomieszczenie jawi się przestronnie i wygodnie.

Taras

Na samym szczycie budynku znajduje się urokliwy taras, kompletnie wyeksponowany  na działanie promieni słonecznych.  Ten niewielki skrawek przestrzeni na świeżym powietrzu jest zbawienny dla mieszkańców domu- rekompensuje brak możliwości posiadania ogrodu, co w metropolii, jaką jest Tokio, graniczy z cudem. Jak widać w małym domu nie trzeba iść na kompromis, jeżeli chodzi o wygodę i komfort- niewielka przestrzeń może iść w parze z funkcjonalna aranżacją!

Podobają się Wam domy w stylu minimalistycznym? Obejrzyjcie projekt Minimalistyczny dom marzeń!

Jesteście fanami tego typu architektury?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu