Jak zbudować idealny dom na małej działce?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak zbudować idealny dom na małej działce?

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domy zaprojektowane przez アトリエ スピノザ, Nowoczesny
Loading admin actions …

Marzy Wam się własny dom jednorodzinny, który byłby zlokalizowany w samym centrum tętniącego życiem miasta, a nie na przedmieściach? Jeżeli tak, to musicie wziąć niestety pod uwagę fakt, iż taka lokalizacja oznaczać będzie zapewne niewielką, wręcz miniaturową działkę, której metraż znacznie ograniczać może wizje domu marzeń. W takiej sytuacji warto czerpać inspiracje od azjatyckich projektantów i architektów- w Azji gęstość zaludnienia jest niezwykle duża, a co za tym idzie przestrzeń mieszkaniowa ograniczona.

Ten projekt jest dowodem na to, że projektując na małej działce, nie trzeba zrzekać się wygód i dobrego designu. Zobaczcie na tym przykładzie, jak budować na ograniczonej powierzchni.

Wąsko i wysoko

Najlepszym rozwiązaniem na małej działce jest budowa domu wąskiego i wysokiego. Liczba kondygnacji zależy od regulacji lokalnego urzędu planowania przestrzennego. W tym przypadku mamy do czynienia z czterema poziomami, które gwarantują wystarczającą przestrzeń do wygodnego mieszkania. Śnieżnobiała, geometryczna bryła odznacza się na tym gęsto zabudowanym osiedlu, nie tylko swoim stylem, ale właśnie za sprawą wielkości.  Nieregularnie rozmieszczone okna wpuszczają naturalne światło do każdego pomieszczenia.

Otwarta strefa dzienna

Azjaci lubują się w minimalizmie, neutralnych kolorach i naturalnych materiałach. To właśnie one dominują we wnętrzu tego domu. Piękne drewniane podłogi doskonale komponują się ze śnieżnobiałymi ścianami. Wystrój jest zdecydowanie ograniczony, dzięki czemu osiągnięto wrażenie czystości i przestronności. Meble wbudowane zostały w ściany, nie zajmując niemal w ogóle miejsca, a oferując praktyczną przestrzeń do przechowywania. Po prawej stronie pomieszczenia znajduje się kuchnia.

Kuchnia

Nieskazitelnie biała kuchnia jest doskonałym przykładem minimalistycznej aranżacji. Zwarta zabudowa o gładkich frontach pozwala na praktyczne rozmieszczenie wszystkich niezbędnych akcesoriów i przyborów kuchennych. Od pozostałej części strefy dziennej kuchnia oddzielona jest szerokim blatem. Drewniany sufit oraz klimatyczne oświetlenie tworzą tutaj przytulną atmosferę. Dodatkowym źródłem światła jest umieszczony w suficie świetlik.

Schody

Poszczególne kondygnacje łączą się ze sobą za pomocą eleganckich schodów. Zdecydowano się na schody zabiegowe, gdyż te zajmują najmniej miejsca. Także na obszarach komunikacyjnych zachowano spójność i harmonię w aranżacji, używając tych samych materiałów, co na innych przestrzeniach. Dzięki temu całość ma jednolity charakter i zachwyca elegancją.

Praktyczne przechowywanie

W aranżacji tego wnętrza istotnym było stworzenie licznych miejsc na przechowywanie, co pozwala utrzymanie ich w minimalistycznym stylu. Zdecydowano się na wielofunkcyjną zabudowę, ukrytą w ścianach. Białe meble zlewają się ze ścianami w tym samym kolorze, potęgując wrażenie świeżości. Poszczególne przestrzenie oddzielone są od siebie drewnianymi drzwiami- w niektórych przypadkach wnętrza dzielą także przesuwane drzwi chowane w ścianach.

Domowe biuro

W jednym z rogów domu stworzono wygodne miejsce na domowe biuro. Minimalistyczne, ale funkcjonalne wyposażenie, jasne ściany oraz drewniane meble czynią z tego pomieszczenia doskonałe miejsce do pracy. Biurko w formie szerokiego parapetu zlokalizowano pod oknem, umożliwiając podziwianie widoki na zewnątrz w przerwach od pracy.

Łazienka i taras

Niecodziennym rozwiązaniem jest umieszczenie wyjścia na taras w łazience. Tuż przy drzwiach balkonowych umieszczono prysznic bez brodzika, oddzielając jego obszar za pomocą szklanych drzwi. Biorąc prysznic spoglądać można na piękny drewniany taras, udekorowany odrobiną zieleni. Być może nie jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie, ale taki prysznic to z pewnością czysta przyjemność.

Inny dom w minimalistycznym stylu obejrzycie w Katalogu Inspiracji Minimalistyczny styl – maksymalny efekt!

Podoba Wam się minimalizm we wnętrzach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu