Powiew nowoczesności na starym osiedlu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Powiew nowoczesności na starym osiedlu

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny salon od EPG-Arquitécnico Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie zawsze mamy możliwość wybrania lokalizację na nasz wymarzony dom. Czasami dziedziczymy działkę, mieszkanie, czy też stary budynek i właśnie w tym miejscu decydujemy się wznieść nasz dom marzeń. Inwestorzy w przypadku, który Wam dziś zaprezentujemy, znaleźli się w konieczności zagospodarowania przestrzeni w rzędzie starych, podniszczonych szeregowców. Chcieli jednak lokum nowoczesnego, które swoją zewnętrzną fasadą odróżniałoby się od okolicznych ruin. Także w środku dom ten odznacza się specyficznym wystrojem o nowoczesnym charakterze.

Widok z zewnątrz

Dom wzniesiono na ulicy zabudowanej niskimi, parterowymi domami, których zewnętrzne fasady dni swojej świetności miały już dawno za sobą. Nie przeszkodziło to jednak architektom w stworzeniu budynku, który wpisywałby się w sąsiednią zabudowę. Nowoczesna bryła z płaskim dachem łączy się płynnie z okolicznymi budynkami. Jest to dom dwukondygnacyjny, o nowoczesnej elewacji pokrytej białym tynkiem naturalnym i elementami betonowymi. Nieliczne okna skrywają wnętrza domu przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, gwarantując mieszkańcom maksymalny poziom prywatności.

Kuchnia

Kuchnia jest minimalistyczna i ultra nowoczesna. Jednolita zabudowa o futurystycznym kształcie spełnia różnorakie funkcje- wbudowano w nią płytę elektryczną, wpuszczono w jej blat zlew, a także umieszczono liczne szafki i szuflady. Sprzęty najnowszej technologii czynią tę kuchnię wygodną i przyjemną w użytkowaniu. Na uwagę zasługuje zwłaszcza futurystyczny okap kuchenny, estetycznie wpisujący się w aranżację kuchni.

Przedpokój

Wchodząc do domu przez główne wejście znajdujemy się w przestronnym przedpokoju, który wita nas eleganckim wystrojem i klimatyczną aranżacją. Dominuje paleta kolorów oparta na różnych odcieniach beży i brązów. Zachwycają zwłaszcza ściany, pokryte materiałem w kolorze czekoladowym. Wygodne miejsce do siedzenia pozwala odpocząć lub komfortowo ściągnąć obuwie. Wyjątkowy klimat wprowadza urokliwe oświetlenie oraz roślinność w dekoracyjnych donicach.

Schody

Również schody wpisują się w luksusową aranżację wnętrza. Zdecydowano się na model zawijany, o majestatycznym charakterze przywodzącym na myśl schody znane nam z pałaców czy dworków. Stopnie pokryto granitem, a balustrady wykonano z połyskującego metalu. Przestrzeń pod schodami wykorzystano na stworzenie kolejnego miejsca do siedzenia- tym razem w postaci antycznego białego siedziska.

Aranżacja tego wnętrza z pewnością nie każdemu przypada do gustu. Jednak ci, którzy lubują się w ekstrawaganckich materiałach, rozwiązaniach zaawansowanych technologicznie oraz awangardowym wyposażeniu z pewnością docenią to wnętrze!

Salon

Na awangardowy salon składają się luksusowe meble i dodatki. Białe meble to wybór niekonwencjonalny, ale w tym luksusowym wnętrzu bardzo dobrze się sprawdza. Skórzana kanapa to prawdziwa ekstrawagancja, jednak najbardziej wyjątkowym elementem tego wystroju są fantazyjne fotele. Biel przeplata się z dodatkami w kolorze kanarkowym, dając niespodziewanie pozytywny efekt. Całość dopełnia szklany stolik kawowy, który, być może niepraktyczny, ale jest jednak bardzo stylowy.

Co myślicie o tych wnętrzach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu