10 małych rzeczy dla domu, które przyniosą szczęście

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 małych rzeczy dla domu, które przyniosą szczęście

A.D. A.D.
Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez LEIVARS
Loading admin actions …

Nie można zbyt poważnie traktować przesądów czy zasad feng shui, aby przyciągnąć szczęście do domu. Ale dlaczego nie spróbować urozmaicić wnętrza, z pomocą interesujących gadżetów i technik projektowania przestrzeni. Wielu projektantów, łącząc starożytną wiedzę z nowoczesna modą, korzysta z tak ciekawych pomysłów podczas tworzenia projektu. Może i Wy skorzystacie? 

1. Przy wejściu do domu

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Des Ewing Residential Architects
Des Ewing Residential Architects

Modest simple classical family home

Des Ewing Residential Architects

Zacznijmy od samego początku, od wejścia do domu.Wnętrze korytarza może wpuścić do Waszego życia nie tylko świeżego powietrza, ale także dobrej energii, pozytywu i radości. Jeśli korytarz jest uporządkowany i nie ma dodatkowych, niepotrzebnych rzeczy, zawsze zapewni Ci przynajmniej świetny nastrój.

2. Szczęśliwy kolor drzwi wejściowych

Projekty,  Domy zaprojektowane przez K-Tribe Studió

Zasady feng shui mówią, że kolor twoich  drzwi wejściowych odgrywa ogromną rolę w przepływie pozytywnej energii. Po północnej stronie domu dla drzwi lepiej jest użyć koloru niebieskiego lub czarnego, a drzwi od strony południowej powinny być pomalowane na czerwono lub pomarańczowo. Jeśli drzwi domu idą w kierunku wschodnim, zgodnie z feng shui, lepiej jest pomalować je na brązowo lub zielono, a na zachodzie – szaro lub biało.

3. Świeże kwiaty w domu

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Porthleven

LEIVARS

Piękne kwiaty to nie tylko sposób na dekorowanie pokoju, element ten zaprezentuje mieszkańcom świeżą atmosferę, pozytywną energię i radosny nastrój. Uważaj tylko na stan roślin: zwiędłe i uschnięte pędy, wręcz przeciwnie wpłyną na sytuację.

4. Prawidłowe ułożenie mebli w pokojach

Projekty,  Salon zaprojektowane przez YAM Studios
YAM Studios

Shoreditch Apartment 2

YAM Studios

Jeśli wierzysz w zasady feng shui, musisz zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie mebli w salonie. Meble w pokoju dziennym, ułożone w formie okręgu, przyczyniają się do bardziej płynnego przepływu energii i łatwiejszej rozmowy. W sypialni z kolei mówi się, że dobra energia płynie,  jeśli łóżko znajduje się po przekątnej od drzwi do sypialni. 

Poznaj: 9 Trendów w aranżacji sypialni z roku 2018

5. Małe słonie – wielkie szczęście

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Nilare
Nilare

Our Beautiful Elephant Sculptures

Nilare

Słonie we wnętrzu są uważane za symbole szczęścia, mądrości i wytrwałości, a ponadto taki element dekoracyjny nada oryginalności wyglądowi pomieszczenia i nie pozostanie niezauważony.

6. Elementy bambusa

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Pixers
Pixers

Bamboo

Pixers

Bambus jest uważany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli, przynoszących szczęście do domu. Może być stosowany do  dekoracji, w postaci żywych roślin i jako materiał wykończeniowy. I w każdym przypadku bambus przyniesie do wnętrza szczególne uczucie lekkości i świeżości.

7. Kadzidła

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Ardi
Ardi

HOME SWEET HOME

Ardi

Dużą uwagę przywiązuje się do harmonijnego układu mieszkania i stworzenia ciepłej, przyjaznej atmosfery, w której niewątpliwie pomaga zapach. Na przykład zapach kadzideł  usunie nieprzyjemne zapachy i dosłownie oczyści atmosferę w domu.

8. Owoce w zasięgu wzroku

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez e15
e15

Obstschale TURN

e15
e15
e15

Może się to wydawać dziwne, ale zgodnie z nauką feng shui miska z owocami w twoim domu może pomóc uniknąć pecha, a także przyciągać dobrobyt i pozytywną energię. W szczególności owoce cytrusowe i granaty. Jeśli nie podziała, to przynajmniej wyrobicie sobie zdrowe nawyki żywieniowe…  

9. Zawieś podkowę!

Innym starożytnym symbolem przyciągania szczęścia do domu jest podkowa zawieszona nad drzwiami. Ten element doda przytulnej atmosfery do wnętrza, jako miły detal w wiejskim stylu, a być może naprawdę pomoże Ci osiągnąć wielki sukces w życiu.

10. Staw z rybami

W sztuce feng shui woda ma szczególne znaczenie. Przyciąga i gromadzi pozytywną energię dla Twojego domu i rodziny. Dlatego spróbuj w swoim  ogrodzie znaleźć miejsce na mały staw i, oczywiście, osiedlić tam ryby. 

Wierzysz w zasady Feng Shui? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu