10 małych rzeczy dla domu, które przyniosą szczęście | homify

10 małych rzeczy dla domu, które przyniosą szczęście

A.D. A.D.
Porthleven LEIVARS Eklektyczna sypialnia
Loading admin actions …

Nie można zbyt poważnie traktować przesądów czy zasad feng shui, aby przyciągnąć szczęście do domu. Ale dlaczego nie spróbować urozmaicić wnętrza, z pomocą interesujących gadżetów i technik projektowania przestrzeni. Wielu projektantów, łącząc starożytną wiedzę z nowoczesna modą, korzysta z tak ciekawych pomysłów podczas tworzenia projektu. Może i Wy skorzystacie? 

1. Przy wejściu do domu

Modest simple classical family home Des Ewing Residential Architects Klasyczny korytarz, przedpokój i schody
Des Ewing Residential Architects

Modest simple classical family home

Des Ewing Residential Architects

Zacznijmy od samego początku, od wejścia do domu.Wnętrze korytarza może wpuścić do Waszego życia nie tylko świeżego powietrza, ale także dobrej energii, pozytywu i radości. Jeśli korytarz jest uporządkowany i nie ma dodatkowych, niepotrzebnych rzeczy, zawsze zapewni Ci przynajmniej świetny nastrój.

2. Szczęśliwy kolor drzwi wejściowych

Zasady feng shui mówią, że kolor twoich  drzwi wejściowych odgrywa ogromną rolę w przepływie pozytywnej energii. Po północnej stronie domu dla drzwi lepiej jest użyć koloru niebieskiego lub czarnego, a drzwi od strony południowej powinny być pomalowane na czerwono lub pomarańczowo. Jeśli drzwi domu idą w kierunku wschodnim, zgodnie z feng shui, lepiej jest pomalować je na brązowo lub zielono, a na zachodzie – szaro lub biało.

3. Świeże kwiaty w domu

Porthleven LEIVARS Eklektyczna sypialnia
LEIVARS

Porthleven

LEIVARS

Piękne kwiaty to nie tylko sposób na dekorowanie pokoju, element ten zaprezentuje mieszkańcom świeżą atmosferę, pozytywną energię i radosny nastrój. Uważaj tylko na stan roślin: zwiędłe i uschnięte pędy, wręcz przeciwnie wpłyną na sytuację.

4. Prawidłowe ułożenie mebli w pokojach

Shoreditch Apartment 2 YAM Studios Nowoczesny salon
YAM Studios

Shoreditch Apartment 2

YAM Studios

Jeśli wierzysz w zasady feng shui, musisz zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie mebli w salonie. Meble w pokoju dziennym, ułożone w formie okręgu, przyczyniają się do bardziej płynnego przepływu energii i łatwiejszej rozmowy. W sypialni z kolei mówi się, że dobra energia płynie,  jeśli łóżko znajduje się po przekątnej od drzwi do sypialni. 

Poznaj: 9 Trendów w aranżacji sypialni z roku 2018

5. Małe słonie – wielkie szczęście

Our Beautiful Elephant Sculptures Nilare SalonAkcesoria i dekoracje
Nilare

Our Beautiful Elephant Sculptures

Nilare

Słonie we wnętrzu są uważane za symbole szczęścia, mądrości i wytrwałości, a ponadto taki element dekoracyjny nada oryginalności wyglądowi pomieszczenia i nie pozostanie niezauważony.

6. Elementy bambusa

Bamboo Pixers Nowoczesna łazienka
Pixers

Bamboo

Pixers

Bambus jest uważany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli, przynoszących szczęście do domu. Może być stosowany do  dekoracji, w postaci żywych roślin i jako materiał wykończeniowy. I w każdym przypadku bambus przyniesie do wnętrza szczególne uczucie lekkości i świeżości.

7. Kadzidła

HOME SWEET HOME Ardi Gospodarstwo domoweAkcesoria i dekoracje
Ardi

HOME SWEET HOME

Ardi

Dużą uwagę przywiązuje się do harmonijnego układu mieszkania i stworzenia ciepłej, przyjaznej atmosfery, w której niewątpliwie pomaga zapach. Na przykład zapach kadzideł  usunie nieprzyjemne zapachy i dosłownie oczyści atmosferę w domu.

8. Owoce w zasięgu wzroku

Fruit bowl TURN e15 Nowoczesna kuchnia
e15

Fruit bowl TURN

e15
e15
e15

Może się to wydawać dziwne, ale zgodnie z nauką feng shui miska z owocami w twoim domu może pomóc uniknąć pecha, a także przyciągać dobrobyt i pozytywną energię. W szczególności owoce cytrusowe i granaty. Jeśli nie podziała, to przynajmniej wyrobicie sobie zdrowe nawyki żywieniowe…  

9. Zawieś podkowę!

Innym starożytnym symbolem przyciągania szczęścia do domu jest podkowa zawieszona nad drzwiami. Ten element doda przytulnej atmosfery do wnętrza, jako miły detal w wiejskim stylu, a być może naprawdę pomoże Ci osiągnąć wielki sukces w życiu.

10. Staw z rybami

W sztuce feng shui woda ma szczególne znaczenie. Przyciąga i gromadzi pozytywną energię dla Twojego domu i rodziny. Dlatego spróbuj w swoim  ogrodzie znaleźć miejsce na mały staw i, oczywiście, osiedlić tam ryby. 

Cudowne wnętrze moskiewskiego loftu
Arrow navigation 3b3136b1
Wierzysz w zasady Feng Shui? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu