Luksusowe łóżka z modnymi zagłówkami: 6 inspirujących pomysłów | homify Który z tych zagłówków chcielibyście zobaczyć u siebie w sypialni?

Luksusowe łóżka z modnymi zagłówkami: 6 inspirujących pomysłów

homify.Pl homify.Pl
Design Studio Details Eklektyczna sypialnia
Loading admin actions …

Jeśli szukamy czegoś, co wprowadzi w naszej sypialni efekt wow – na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę łóżko z eleganckim zagłówkiem. Często zdarza się, że do prostego łóżka wystarczy dokupić osobne wezgłowie mocowane do ściany. Jeśli się tylko rozejrzeć, znajdziemy szeroki wachlarz projektów wykorzystujących przeróżne materiały, więc każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie.

​Zagłówek tekstylny

Zagłówki obite tekstyliami mogą być gładkie, aksamitne, wykonane z naturalnej lub sztucznej tkaniny albo skóry. Poza tym, nie musi być to jedyny widoczny materiał – możemy bowiem zdecydować się na drewniane lub metalowe obramowanie, lub dekoracyjne elementy. Pikowany zagłówek, jak w tym przypadku, jest niezwykle miękki, przez co też bardzo wygodny jeśli chcemy posiedzieć ( a nie leżeć) w łóżku.

​Kolonialny styl zagłówka

W tym przypadku mamy o wiele prostszy egzemplarz wykonany głównie z drewna. Styl kolonialny ukazuje się tu przede wszystkim z przedłużonych listewkach bocznych zagłówka. Tworzą one swego rodzaju wieżyczki.

Tego typu zagłówki są również spotykane w nurtach art deco jak i neoklasycznym. Bez dwóch zdań pasowałby również do aranżacji shabby chic, a ten nurt pokochały już miliony!

​Klasyczne łóżko z pikowanym zagłówkiem

Oto wariacja pierwszej propozycji z listy. Po raz kolejny mamy tekstylny, pikowany zagłówek wprowadzający do wnętrza ogrom elegancji i szyku. Zwróćmy jednak uwagę na wysokość zagłówka i doskonały dobór kolorystyczny!

​Łóżko z a’la baldachimem

Ciekawą alternatywą dekoracyjną jest baldachim, lub tkaniny zawieszone nad zagłówkiem. W tym przypadku, mamy właśnie taki dekoracyjny a'la baldachim.

​Puchowy zagłówek szerszy niż łóżko

Ważnym aspektem zagłówka jest to, czy będzie on szerszy niż łóżko, czy może tej samej szerokości. Na tym przykładzie widzimy, że zagłówek przymocowany do ściany nie musi być tej samej szerokości co łóżko!

​Barokowy styl

Jeśli macie słabość do luksusu, złoceń, płaskorzeźb i zdobień – ten zagłówek Was zaczaruje! Ciekawy kształt, nietypowa forma zagłówka sprawia, że jest on jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych sypialni. Nie mówiąc oczywiście o komforcie dla mieszkańców!

Jeśli zastanawiacie się jak powinna wyglądać Wasza sypialnia, koniecznie zobaczcie: Sypialnie dopasowane do znaku zodiaku

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu