Polski projekt domu na światowym poziomie!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty domów - House x06, Majchrzak Pracownia Projektowa Majchrzak Pracownia Projektowa Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Tego nie da się ukryć- domy z drewna mają w sobie to coś. Czy to naturalność, tak cenioną w epoce wysokiej industrializacji, ciepło i przytulność, którymi emanują, czy też w końcu walory estetyczne, których wprost nie można im odmówić. Nowoczesne domy drewniane znacznie odbiegają od tych tradycyjnych, wykonanych z ciężkich i masywnych belek. Naturalne materiały elewacyjne rekompensowane są przez współczesny kształt bryły oraz nowoczesne wnętrza.

Taki właśnie projekt, wykonany przez polskich architektów z Pracowni Projektowej Majchrzak, zaprezentujemy Wam dzisiaj. Zachwyca on nie tylko z zewnątrz, ale zwłaszcza w środku- funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń oraz nowoczesną i stylową aranżacją. Zobaczcie sami!

Wielkoformatowe otwarcia

Dom otwiera się na wspaniałą zieloną okolicę poprzez wielkopowierzchniowe okna, zarówno na parterze, jak i na piętrze. Od strony ulicy okna umieszczono jedynie na piętrze, dzięki czemu mieszkańcy mogą cieszyć się wysokim poziomem prywatności. Jednak od strony ogrodu parter kompletnie otwiera się na zalesioną działkę, niwelując wizualną granicę pomiędzy wnętrzem a obszarem zewnętrznym.

Od strony wjazdu

Na bryłę domu składają się dwa przenikające się wzajemnie segmenty. Jeden, o dwuspadowym dachu, płynnie przechodzi w segment o sześciennej formie. Zróżnicowanie bryły odpowiada funkcjonalnemu podziałowi wnętrza domu na strefę mieszkalną oraz gospodarczą. Od frontu, wysunięta do przodu sześcienna część, przeznaczona została na dwu stanowiskowy garaż.

Od strony ogrodu

Sześcienna część bryły przenika przez tę o dwuspadowym dachu, wychodząc po drugiej stronie, na ogród. Tym samym osiągnięto ciekawy efekt połączenia tradycyjnej architektury o dwuspadowym dachu z nowoczesnym trendem wznoszenia budynków o dachu płaskim. Fasada obu segmentów jest spójna, pokryta na całej szerokości drewnianą deską elewacyjną. Surowiec ułożono w pionie, pozostawiając nieco miejsca pomiędzy poszczególnymi panelami, co sprawia, że elewacja jest nieco prześwitująca i emanuje lekkością.

Wnętrze

Jeszcze bardziej intrygująco dom ten prezentuje się w środku. Jego wnętrza utrzymano w unikatowym industrialnym stylu. Zachwyca zwłaszcza użycie materiałów wykończeniowych, takich jak beton na posadzce, i szkło na licznych ścianach. Pozostałe powierzchnie są śnieżnobiałe, stanowiąc neutralne uzupełnienie całości. Na wyposażenie składają się designerskie, luksusowe meble- w salonie ogromna, skórzana kanapa w kolorze karmelowym, a w jadalni prosty, biały stół otoczony eklektyczną mieszkanką krzeseł.  Otwarta kuchnia jest minimalistyczna i zaprojektowano ją przy użyciu prostych, białych mebli.

Przestronnie i jasno

Z tej perspektywy odkrywamy kolejne niepowtarzalne elementy tego wnętrza. Dzięki wielkopowierzchniowym oknom, otwierającym je na ogród, jest ono skąpane w naturalnym świetle. Efekt ten potęguje użycie naturalnych, jasnych materiałów. Na ścianie po prawej stronie, a także pod schodami, wprowadzono kolejny element industrialnej estetyki- bieloną cegłę. Proste, minimalistyczne schody oddzielono szklaną ścianą, pełniącą równocześnie rolę balustrady. Dzięki temu wnętrze nabiera dodatkowej lekkości i jawi się jeszcze bardziej przestronnie.

Plan parteru

Na tym szczegółowym planie parteru możemy zapoznać się dokładnie z rozkładem pomieszczeń i ich metrażem. Projekt tego domu cechuje wysoka funkcjonalność i nastawienie na komfort użytkowania wnętrz.

Plan piętra

Tak wygląda szczegółowy rozkład pomieszczeń na piętrze, gdzie zlokalizowano strefę prywatna mieszkańców. Oznaczone na czerwono liczby przedstawiają nam szczegółową wielkość poszczególnych obszarów.

Jak widać, dom z drewna na leśnej działce może być niezwykle nowoczesny i stylowy. Wielkomiejski szyk coraz częściej przenosi się na wieś, sprawiając, że prowincjonalna architektura zyskuje na jakości.

Zdecydowalibyście się na taki dom?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu