Niesamowita metamorfoza czterech łazienek! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niesamowita metamorfoza czterech łazienek!

homify.Pl homify.Pl
Kolonialna łazienka od Ornella Lenci Arquitetura Kolonialny
Loading admin actions …

Łazienka, z racji tego, że spędzamy w niej stosunkowo niewiele czasu, uznawana jest zwykle za pomieszczenie mniej ważne od pozostałych. Najczęściej przeznacza się na nią małe, niefunkcjonalne i nieoryginalne przestrzenie. Jednak, patrząc na tę kwestię z drugiej strony, trzeba przyznać, że łazienka pełni istotną rolę w każdym domu, gdyż to właśnie przez jej próg przechodzimy co rano praktycznie zaraz po przebudzeniu się. Mając to na uwadze, nigdy nie powinniśmy szczędzić naszej łazience remontów i ulepszeń, lecz dawać jej kolejne szanse przy każdej możliwej okazji. Zadbana łazienka to najlepszy sposób na to, aby rozpoczynać dzień prawą nogą!

Poniżej przedstawiamy transformację czterech łazienek. W każdej z nich zmianie uległo coś innego. Jedną odświeżono malując nową farbą, w kolejnej zainstalowano nowe meble lub zreorganizowano przestrzeń. Nadszedł czas, aby odnowić łazienkę? Nie traćmy zatem ani minuty więcej! Jedziemy!

Prysznic zamiast wanny

Stara łazienka, którą widzimy na zdjęciu po lewej, wymagała natychmiastowego remontu i zmian. I stało się. Przemiana jest niewiarygodna! Wanna, toaleta, bidet oraz umywalka, wyrównane i ustawione wzdłuż jednej linii, choć razem tworzyły dość unikalną przestrzeń, sprawiały, że w łazience nie panowała higieniczna atmosfera. Wystarczyła mała interwencja, by rezultat był fantastyczny. Miejsce wanny zajął prysznic, wykonany na włoską modłę, a oddzielony od reszty pomieszczenia niewysoką ścianką, która zastąpiła bidet. Wymieniono także zlew. Nowoczesności pomieszczeniu dodało zwłaszcza zmienienie obicia, a co za tym idzie wyglądu ścian. Okolice prysznica pokryto szarymi płytkami, a pozostałe ściany pomalowano na biało. Dzięki temu posunięciu łazienka wydaje się znacznie bardziej przestronna i jasna.

Kiedyś prymitywna łazienka…

Widoczny na zdjęciu stary dom zdecydowanie nie nadawał się do zamieszkania. Jego dach był praktycznie całkowicie zniszczony. Architekci, którym budynek powierzono, wykonali kawał dobrej roboty. Odnowili wszystkie poziomy budynku. Oczywiście nie zapomnieli w tym wszystkim o łazience!

… a dziś łazienka w stylu hotelu pięciogwiazdkowego!

Architekci radykalnie odnowili podupadłą rezydencję, co doskonale widać na załączonym zdjęciu. Dom jest nie do poznania! Jednak pomimo tego, że praktycznie wszystko zostało przeprojektowane, udało się zachować, a nawet ulepszyć rustykalny charakter tej hiszpańskiej nieruchomości. Bardzo w tym pomogło dodanie nowych drzwi i licznych akcesoriów. Ciepłe odcienie brązu to idealne dopełnienie całości i nawiązanie do jej drewnianej konstrukcji.

Kiedyś łazienka ziejąca nudą…

Łazienka widoczna na zdjęciu już dawno utraciła swój urok i dawną świetność. Ściany pożółkły i zblakły. Nawet najmniejszy detal nie oparł się mijającym latom. Nadszedł czas na remont i przywrócenie łazience niepowtarzalnej atmosfery!

… a dziś pomieszczenie ziejące kolorami i kreatywnością!

Czyż to nie jest majstersztyk? Ściany nabrały zupełnie nowego wyglądu. Szczególną uwagę przykuwa zwłaszcza częściowo pokrywająca je mozaika z delikatnymi odcieniami niebieskiego i szarego. Zlew zainstalowano na pięknej drewnianej półce. Poprzednia zabudowa, w której ulokowany był zlew, całkowicie zniknęła. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Poprawiła się także jego wentylacja. Łazienka w swoim obecnym kształcie jest pomieszczeniem przytulniejszym niż kiedyś.

Projekt: architekt Ornella Lenci

Kiedyś łazienka niefunkcjonalna…

Widoczna łazienka to kolejny przykład łazienki o bardzo małej funkcjonalności. Toaletę umieszczono pomiędzy wanną a umywalką. Jest to zdecydowanie zły sposób na wykorzystanie tej niewielkiej przestrzeni. W układzie i organizacji tego pomieszczenia brak jakiejkolwiek logiki. Powietrze wentylowane jest tylko za pomocą małego okienka.

… a dziś szczyt klasy i elegancji!

Czy to możliwe, żeby ta łazienka zwiększyła swoje rozmiary co najmniej dwukrotnie?! Zdecydowanie! Wszystko dzięki mądremu wykorzystaniu każdego centymetra przestrzeni. Lustro umieszczono w części w pełni oświetlonej, powyżej dwóch umywalek. Nowoczesny styl idealnie połączył wszystkie niuanse. Wybrane barwy są jasne, przez co łazienka wydaje się bardziej czysta. Wszystko zaprojektowano z wielką starannością i dokładnością.

Najczęściej powtarzającymi się problemami, z którymi borykają się posiadacze łazienek są: brak światła, przestrzeni, funkcjonalności i nowoczesności. Być może borykasz się z nimi również Ty. Mam nadzieję, że powyższe pomysły okazały się pomocne i Twoja łazienka wkrótce stanie się bardzo elegancka i wytworna. Już drobne posunięcia mogą okazać się zmianami na wagę złota. Nie zawsze trzeba porywać się na gruntowne remonty. Niewielka zmiana, czy coś znacznie większego? Wybór należy do Ciebie!

Jeżeli chcielibiście dowiedzieć się czegoś więcej na temat różnego rodzaju oryginalnych zmian w łazienkach, zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji: Niebieska łazienka – oryginalne pomysły

A jakie wrażenie wywarły na tobie powyższe metamorfozy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu