Niesamowity dom z zadziwiającym wnętrzem!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niesamowity dom z zadziwiającym wnętrzem!

Alicja Olko Alicja Olko
Loading admin actions …

Architekci z pracowni eu.k Architects zostali postawieni przed zadaniem zaprojektowania wygodnego i praktycznego domu dla pięcioosobowej rodziny. Inwestorzy mieli szereg wymagań co do tego, jak ich wymarzony dom powinien wyglądać. Miał być nowoczesny, przyjazdy, praktycznie zaaranżowany, a przede wszystkim przystosowany do największego hobby każdego członka rodziny- czytania. Książki zatem odgrywały ważną rolę w aranżacji wnętrz domu. Zobaczcie, jakie ciekawe i pomysłowe rozwiązania zastosowano w urządzeniu tego domu!

Widok z zewnątrz

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Bryła budynku jest zwarta i prosta, o klarownych liniach i delikatnych załamaniach. Dwa segmenty, różniące się od siebie kolorem i materiałem pokrywającym ich elewacje, prezentują się nowocześnie i ponadczasowo. Białe ściany, delikatne drewniane elementy oraz czerwona cegła dają razem ciekawy efekt. Od strony ulicy okna są niewielkie, dając mieszkańcom wysoki poziom prywatności. Powierzchnia mieszkaniowa domu wynosi 128 metrów kwadratowych.

Schody czy biblioteka?

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Architekci mieli za zadanie stworzyć jak największą przestrzeń do przechowywania książek. Zamiast tradycyjnych, nieco nudnych i sztampowych regałów zdecydowano się na półki stopniowo wznoszące się wraz ze schodami. Tym samym miejsce na książki jest swoistą balustradą. Genialne połączenie schodów i regałów na książki pozwala nie tylko na zaoszczędzenie przestrzeni, ale także na stworzenie wyjątkowego designerskiego efektu.

Strefy relaksu

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

W projekcie wnętrz domu, poza stworzeniem licznych miejsc do przechowywania książek, równie istotne było urządzenie stref relaksu, gdzie można w spokoju i wygodnie poczytać ulubione książki. Tak więc korytarze, poza pełnieniem funkcji komunikacyjnych, są także przytulnymi kącikami do czytania. Przy oknach, na szerokich parapetach, można usiąść i podziwiać widok na ogród i okolicę w towarzystwie ulubionej lektury.

Spokój i cisza

Projekty,  Okna zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Aranżacja wnętrz nastawiona jest na zagwarantowanie idealnych warunków do relaksu w ciszy i spokoju. Wszystkie pomieszczenia wykończono naturalnymi materiałami- głównie jasnym drewnem- które wspaniale komponuje się z idealnie białymi ścianami. Liczne okna wpuszczają do wnętrza naturalne światło, okraszające całość subtelnym blaskiem.

Pomysłowe rozwiązania

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Jako że korytarze i schody najmują tak dużo miejsca w tym domu, inne pomieszczenia trzeba było urządzić w sposób pomysłowy i innowacyjny. Najważniejsze było zaprojektowanie wielkofunkcjonalnych przestrzeni, które oszczędzają miejsce, nie odbierając nic z wygody pomieszczenia. Antresola w pokoju dziecięcym stwarza przestronne miejsce do spania na górze, pozostawiając przestrzeń  na dole do dowolnego wykorzystania. W tym przypadku pod antresolą wbudowano garderobę, a przestrzeń obok wykorzystać można na… kącik do czytania!

Naturalny minimalizm

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Na koniec zaglądamy do kuchni, gdzie króluje naturalne, jasne drewno, oraz jasna, stonowana kolorystyka.  Otwarta strefa dzienna wypełniona jest meblami o geometrycznych kształtach i prostych formach. Łączy je minimalistyczny design i duża doza funkcjonalności. Całość utrzymana jest w minimalistycznym stylu, dzięki czemu wnętrze to jawi się elegancko i przestronnie.

Lubicie domy w minimalistycznym stylu? Onejrzyjcie projekt w Katalogu Inspiracji Kompaktowy dom najwyższych lotów!

Jak Wam sie podoba taki sposób na przechowywanie książek?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu