9 rzeczy, które przyciągają złodziei do Twojego domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 rzeczy, które przyciągają złodziei do Twojego domu

A.D. A.D.
Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
Loading admin actions …

Nikt nie chce myśleć o tym, co dokładnie sprawia, że jego dom mógłby zostać potencjalnie wybrany przez złodziei. Ale niestety czasami tak się dzieje. Twierdzimy, że można temu zapobiec za pomocą niektórych sztuczek. Artykuł zawiera typowe błędy, które nieświadomie popełniamy, a tym samym przyciągają złodziei. 

9 podpunktów, które zwrócą Waszą uwagę na najważniejsze sprawy -często nie wymagają one dużego wysiłku i nakładów finansowych, ale zwiększą bezpieczeństwo nieruchomości. Skorzystajcie z naszych porad i podzielcie się w komentarzach osobistą opinią w tej sprawie.

1. Drogie urządzenia

Jeśli masz luksusowy samochód, nie zostawiaj go na poboczu drogi lub w pobliżu domu. Lepiej jest zbudować niedrogi garaż, aby samochód nie przyciągał złodziei.

2. Luksusowy ogród

Przywiązujemy dużą wagę do stworzenia pięknego ogrodu. Ale jeśli chcesz uchronić nieruchomości od kradzieży, radzimy powstrzymać się od umieszczania drogich przedmiotów wystroju na jego terytorium. Lepiej jest stworzyć wymyślne ustawienie na podwórku, które jest zamknięte na zewnętrzne widoki.

3. Balkon

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Flaneur Architects
Flaneur Architects

Salida del Sol Morningside

Flaneur Architects

Balkon jest idealny na przyjemną letnią noc. Jest jednocześnie zbyt dostępny dla osób, które chcą wejść do domu nielegalnie. Upewnij się więc, że zawsze zamykasz wszystkie drzwi i okna, kiedy wychodzisz z domu.

4. Ogromne przeszklenia

Projekty,  Domy zaprojektowane przez ARRCC

Prawie każdy z nas marzy o takim domu! Panoramiczne przeszklenia wyglądają elegancko i pięknie. Ale mają jedną istotną wadę: każdy może obserwować wnętrze. Aby chronić się przed złodziejami używaj różnych zasłon i specjalnych zamków.

5. Brak zabezpieczeń

Niektóre środki bezpieczeństwa warte są kosztu ich zainstalowania. Co powiesz na duże ogrodzenie, niezawodny zamek w drzwiach lub alarm?

6. Okres wakacyjny

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Wielu złodziei pewnie wie, jaki dom jest pusty podczas wakacji jego właścicieli. Dlatego bardzo ważne jest, aby skorzystać z pomocy przyjaciół lub sąsiadów, aby stworzyć iluzję obecności ludzi w budynku.

7. Łatwo dostępne okna

Antywłamaniowe zamki i zawiasy utrudniają złodziejom wejście do domu. Dlatego powinieneś upewnić się, że wszystkie okna są dokładnie zamknięte podczas twojej nieobecności. Czasami warto także zainwestować w kraty. 

8. Duże szklane drzwi

Wejście z dużymi szklanymi drzwiami cieszy oko i demonstruje nienaganny gust gospodarzy. Ale, niestety, włamywacze też to polubią, ponieważ znacznie ułatwi to przeniknięcie do domu. Zalecamy skorzystanie z usług specjalistów od bezpieczeństwa specjalizujących się w tej dziedzinie, aby szklane drzwi były nie tylko piękne, ale także niezawodne.

9. Pora dnia

Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Straßenansicht Hauseingang und Garage

KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Czy wiesz, że najwięcej kradzieży występuje w ciągu dnia? Jest to logiczne, ponieważ jesteśmy w pracy lub spędzamy czas z przyjaciółmi. Zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, że wszystkie okna i drzwi są zamknięte.

Przeczytajcie także: 12 najlepszych skrytek do schowania pieniędzy w domu

Znacie jakieś sposoby na uniknięcie kradzieży? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu