Drewniana skrzynka - co można z niej zrobić?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drewniana skrzynka – co można z niej zrobić?

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Projekty,   zaprojektowane przez ECOdECO Mobiliario, Rustykalny
Loading admin actions …

Przedmioty do domu, które wykonujemy sami cieszą oko, satysfakcjonują i mało kosztują. Najpopularniejszym materiałem do recyklingu jest drewno, najczęściej pozyskiwane z palet przemysłowych, skrzynek po owocach lub winie. Drewno pozyskane z tych przedmiotów jest miękkie, plastyczne i łatwe do obrobienia dzięki czemu nie dużym wysiłkiem i nakładem pracy można całkowicie zmienić jego wygląd i funkcję! Skrzynki, dzięki swemu geometrycznemu kształtowi od razu nadają się do wielu zadań. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam najlepsze pomysły na wyposażenie i meble DIY stworzone z drewnianych skrzynek! 

Inne wnętrza, które możecie zaaranżować samodzielnie zobaczycie w Katalogu Inspiracji DIY – jak łatwo odmienić wygląd swojego domu? Zapraszamy!

Stolik nocny

elektryzujące wnętrze: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Decoroom,Nowoczesny
Decoroom

elektryzujące wnętrze

Decoroom

Piękną dekoracją i bardzo funkcjonalnym przedmiotem, stworzonym ze skrzynki może być stolik nocny! Stojący pionowo na krótszym boku ma idealną wysokość dla sąsiedztwa łóżka. Może być też połączony z dwóch skrzynek jak na powyższym przykładzie, dzięki czemu zyskamy dodatkową przegródkę na odkładanie rzeczy. Dolny poziom może być stale zaaranżowany na mini biblioteczkę ze względu na to, że dostęp do niższej partii stolika z łóżka jest bardziej utrudniony. Takie obciążenie też sprawi, że stolik będzie bardziej stabilny. Dodajcie mu szalonego koloru i gotowe!

Przechowywanie zabawek

Drewniana skrzynka na zabawki: styl , w kategorii  zaprojektowany przez MyWoodVillage,Skandynawski Drewno O efekcie drewna
MyWoodVillage

Drewniana skrzynka na zabawki

MyWoodVillage

Dobrym pomysłem na skrzynkę jest jego zastosowanie w pokoju dziecka. Dokupmy cztery kółka, pomalujmy na ulubiony kolor i stwórzmy mu wielofunkcyjny pojazd, którym będzie mogło się bawić i wykorzystywać na wiele sposobów. Może to być mobilny stolik, pudełko na przechowywanie zabawek lub pojazd. Z takim rekwizytem wyobraźnia malucha nie zazna granic!

Pomysły na wyposażenie pokoju dziecka znajdziecie w Katalogu Inspiracji Pokój dziewczynki – 11 aranżacji!

Stolik kawowy

elektryzujące wnętrze: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Decoroom,Nowoczesny
Decoroom

elektryzujące wnętrze

Decoroom

Pomysłów na stolik kawowy z wykorzystaniem drewnianej skrzynki jest wiele. Najlepiej połączyć cztery w jedno, by stworzyły kwadratową figurę i przy tym zwiększyły swoje pole. Stolik możemy zaaranżować też w innych, dowolnych, pasujących do wnętrza, kształtach. Może być długi, a wąski lub w kształcie litery L. Zaletą skrzynek jest to, że możemy układać je jak puzzle, dlatego pasują do każdego rodzaju, nawet trudno ustawnego wnętrza. Na wierzch wystarczy położyć taflę szkła i blat będzie stabilny i wygodny. 

Zobaczcie jak to zrobiono w Katalogu Inspiracji DIY: od palety do stolika

Podnóżek

Podnóżek - DIY: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Zoyka HOME,Kolonialny
Zoyka HOME

Podnóżek – DIY

Zoyka HOME

Taka piękna skrzynka po winie zasługuje na ekspozycję! Jej piękny, wytłoczony nadruk na boku, pomalowany został na biało i dodatkowo obity ćwiekami. Dodano bardzo stylowe nóżki, przyklejono gąbkę na wieko i obito modnym materiałem w pasy. Podnóżek ze skrzynią w środku to świetny pomysł na dodatkowe przechowywanie w małych pomieszczeniach. Każdy centymetr schowka jest w nich na wagę złota. Pomysł ze skrzyniowymi meblami, w których można ukryć drobiazgi to najlepszy patent do wyposażenia małych mieszkań.

Półki

Kolejnym patentem na drewniane skrzynki są wiszące półki. Jednak aby były one bardziej funkcjonalne zmniejszmy ich głębokość. Wystarczy spiłować część wieka i po wykończeniu drewna, powiesić na ścianie. 

Idąc za ciosem i inspirując się powyższym zdjęciem, drewniana skrzynka może też być wspaniałym kwietnikiem. Uszczelnienie jej spodu wystarczy, by dodać ziemi i zasadzić gęstą, kwitnącą roślinność. Jest to piękna, naturalna dekoracja w sam raz na balkon! Zobaczcie jak to zrobić z pozyskanego drewna w Katalogu Inspiracji Sadzarka z palet – świetny pomysł na wiosnę!

Meblościanka

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez homify, Industrialny

Półki – kubiki to bardzo modny pomysł na przechowywanie do każdego pomieszczenia. Nie musimy jednak robić specjalnych, na zamówienie lub kupować gotowych, drogich w sklepie. O ile pozyskamy większą ilość skrzynek podobnej wielkości możemy ułożyć je jedne na drugiej, dzięki czemu stworzymy bardzo funkcjonalną konstrukcję przypominającą meblościankę. Jest to idealny pomysł na domową biblioteczkę, który będzie świetnie się prezentował w ich pożytecznym towarzystwie. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze przymocować skrzynki do siebie i przede wszystkim, do ściany!

Jaki jeszcze mebel można stworzyć przy pomocy drewnianej skrzynki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu