Ogród dla każdego znaku Zodiaku! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ogród dla każdego znaku Zodiaku!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wiejski ogród od Planungsbüro STEFAN LAPORT Wiejski
Loading admin actions …

Kto z nas nie przeczytał kiedyś horoskopu? Jedni kierują się nim podejmowaniu cotygodniowych wyborów, inni czytają od czasu do czasu jako rozrywkę, a jeszcze inni od wielkiego dzwonu i bez poświęcania mu większej uwagi. Jakikolwiek nie byłby nasz stosunek do horoskopów, tak chyba możemy zaryzykować stwierdzenie, że każdy z naszych Czytelników dobrze wie, jaki jest jego znak Zodiaku! W Dzisiejszym Katalogu Inspiracji postaramy się dopasować piękne realizacje od naszych architektów krajobrazu i projektantów do kolejnych znaków Zodiaku. Aranżacja ogrodu wpływa ogromnie na nasze samopoczucie, które teoretycznie warunkowane jest przez układ gwiazd. Jeśli nasz charakter zależy od naszego znaku Zodiaku, to jedynie na jego podstawie powinniśmy już wiedzieć, w jakich przestrzeniach będziemy czuć się dobrze. Czy rzeczywiście coś w tym jest? Decyzja o stylu aranżacji ogrodu czy też o tym, jakie rośliny zdecydujemy się posadzić może okazać się niełatwa. Nawet taki alternatywny system podejmowania decyzji może przynieść ciekawe rezultaty.

Odnajdźcie swoje znaki Zodiaku na naszej liście i sprawdźcie, czy wybrany dla Was ogród rzeczywiście by do Was pasował!

Baran

Osoby nieinteresujące się horoskopami mogą nie wiedzieć, że to Baran jest pierwszym znakiem Zodiaku, choć są to osoby urodzone pomiędzy 21 marca a 19 kwietnia. Charakteryzuje je szczerość, bezpośredniość i nieskomplikowanie. Żyją według powiedzenia carpe diem, a zatem na wyczerpującą pielęgnację kwiatowych rabat nie znajdą ani chęci, ani motywacji. Skupiają się na teraźniejszości, na doraźnych problemach, dalekosiężne planowanie budzi w nich dyskomfort. Dlatego też najlepszym ogrodem dla Baranów będzie ogród naturalny, stylizowany na łąkę. Dzięki użyciu lokalnych odmian kwiatów, traw i krzewów opieka nad nimi będzie ograniczona do absolutnego minimum! Jeśli należymy do Baranów nielubiących planować oraz, co gorsza, pamiętać co mają zrobić, to dobrym pomysłem będzie zainstalowanie w naszym ogrodzie automatycznego systemu nawadniania.

Byk

Byki znane są ze swojego zdecydowania i upartości, dlatego do ich ogrodu proponujemy… kaktusy! Oczywiście w polskim klimacie nie będą mogły one przez cały rok przebywać na zewnątrz lecz czymże jest wnoszenie donic do środka i wynoszenie ich na zewnątrz dla konsekwentnego Byka? Osoby spod tego znaku Zodiaku, kiedy raz sobie coś postanowią, to potem przekonanie ich do zmiany zdania jest prawdziwym wyzwaniem! Muszą same sobie uświadomić, że być może nie miały racji. Każdy, kto kiedyś miał kaktusa, doskonale wie, że do tych roślin łatwo się przywiązać. Byki charakteryzuje chęć posiadania i przywiązanie do ludzi i przedmiotów, dlatego kaktusy z pewnością poczułyby się u niego docenione.

Jak o kaktusy zadbać we wnętrzach, podczas chłodów? Byki i nie tylko zapraszamy do lektury tego Katalogu Inspiracji: Kaktus – ozdoba wnętrza?

Bliźnięta

Ciekawym świata Bliźniakom ciągle mało – dlaczego zatem ich ogrodem nie mógłby być las? W takim miejscu z pewnością nie groziłaby im nuda, której boją się jak ognia. Dodatkowo, zalesiona działka nie wymaga wiele opieki, a wiadomo, że Bliźnięta mają problem z systematycznością. Rozpoczynają wiele projektów na raz z ogromnym entuzjazmem tylko po to, aby nigdy ich nie skończyć. Ogród-las pozwala o sobie zapomnieć i do siebie wracać, kiedy tylko przyjdzie im na to ochota. Bliźnięta to osoby towarzyskie, uwielbiające podejmować gości i wdawać się z nimi w intelektualne dysputy. W ich ogrodzie nie może zatem zabraknąć przestronnego tarasu!

Rak

Osoby spod znaku Raka to wrażliwcy. Mimo, że reprezentuje ich skorupiak, nie mają grubej skorupy, odsłaniają swoje uczucia i nie ukrywają, jak bardzo wszystko przeżywają. Z jednej stroni słabi, poprzez odsłonięcie tej słabości okazują swoją odwagę. W swoich ogrodach Raki cenią projekty raczej konserwatywne, innowacje i nowoczesność nie robią na nich wrażenia. Jeśli to tylko możliwe, na ich działkach znajdziemy sadzawki. Widok wody oraz jej szum działają kojąco na skołatane nerwy Raków. Dodatkowo, jako osoby romantyczne będą potrafiły cieszyć się z ukochaną osobą malowniczym zakątkiem w ogrodzie.

Lew

Kolonialny ogród od homify Kolonialny

Lwy często posądzane są o egoizm i próżność, z którymi nierzadko mylone jest ich silne poczucie własnej wartości oraz zamiłowanie do spektaklu. Cechuje je ogromna radość życia, którą chcą celebrować w jak najbardziej efektowny sposób. Uwaga innych cieszy – Lwy kochają posiadać publiczność na swoich spektaklach! Dlatego też wybiorą takie aranżacje ogrodów, które zachwycą ich gości, w jakimkolwiek stylu by one nie były.

Panna

Azjatycki ogród od homify Azjatycki

Lwy często posądzane są o egoizm i próżność, z którymi nierzadko mylone
jest ich silne poczucie własnej wartości oraz zamiłowanie do spektaklu. Cechuje je ogromna radość życia, którą chcą celebrować w jak najbardziej efektowny sposób. Uwaga innych cieszy – Lwy kochają posiadać publiczność na swoich spektaklach! Dlatego też wybiorą takie aranżacje ogrodów, które zachwycą ich gości, w jakimkolwiek stylu by one nie były.

Waga

W swoich ogrodach Wagi nie obawiają się obowiązków związanych z pielęgnacją roślin, jednak ponieważ posiadają także artystyczną stronę, ich ogrody nie muszą być doskonale uporządkowane, mogą posiadać romantyczny rys. Znajdziemy w nich zatem zarówno przystrzyżone żywopłoty, jak i rabaty pełne kwiatów i traw rosnących swobodnie. Dobry gust oraz wyrafinowanie Wag będzie dało się zauważyć także w ich ogrodzie! Podobnie jak Bliźnięta lubią towarzystwo, choć może nie są tak wylewne. W ich ogrodzie powinny znaleźć się wygodne ławki lub w ogóle przestronny taras przeznaczony do spędzania czasu z bliskimi.

Skorpion

Ci z nas, którzy urodzili się pod znakiem Skorpiona, odznaczają się chyba największą intensywnością uczuć. Dla nich nie istnieją stany pośrednie, jeśli się w coś zaangażują, to zrobią to na sto procent! Choć targane uczuciami, Skorpiony zachowują swoją zdolność analitycznego myślenia oraz właściwą sobie wnikliwość. Osoby te znakomicie czuć się będą w ogrodach kwiatowych. Otwierające się pąki kwiatów są podobni do nich wybuchających uczuciem, które przecież zaraz może zwiędnąć, skończyć się…

Strzelec

Ponieważ Strzelce ponad wszystko kochają swoją wolność, nie mogą brać na siebie pielęgnacji ogrodu. Są to osoby bezproblemowe, odnajdą się w każdym ogrodzie, dlatego też chętnie pozwolą swojemu partnerowi zadecydować o stylu aranżacji i od czasu do czasu mu pomogę, jednak nie chcą być do tego przymuszani. Jeśli decydują sami, to postawią na projekt łatwy w utrzymaniu lecz z charakterem. Nie przysparzają sobie niepotrzebnych zmartwień i z pewnością nie tego oczekują od swojego ogrodu, ale przestrzeni do spędzania czasu z przyjaciółmi, do cieszenia się życiem…

Koziorożec

Żaden z innych znaków Zodiaku nie jest tak skupiony na celu jak Koziorożec. Osoby urodzone na przełomie roku kalendarzowego doskonale wiedzą, co chcą osiągnąć swoimi działaniami. Ich racjonalizm nierzadko sprawia, że decydują się na ogrody warzywne, które przysparzają im konkretnych korzyści. Poza tym, zorganizowana praca przy grządkach daje im poczucie satysfakcji, relaksuje je. Koziorożce są cierpliwe, potrafią czekać na nagrodę za swoje wysiłki. A ta rzadko kiedy smakuje tak dobrze!

Wodnik

Ponieważ Wodniki nie chadzają utartymi ścieżkami przygotowaliśmy dla nich chyba najbardziej oryginalny ogród w naszym zestawieniu, można nawet powiedzieć, że ekstrawagancki! Z pozornie zwyczajnych rabat wyrasta drewniana konstrukcja przypominająca pajęcze nogi. Pomiędzy belkami zamocowano nieskończenie wiele nici, a na nich z kolei zawieszono małe dzwoneczki, które teraz grają na wietrze. Takie wynalazki dodają osobowości ogrodom Wodników!

Ryby

Ostatnim w kolejności znakiem Zodiaku są Ryby. To niezwykle delikatne osoby, które lubią zapominać o rzeczywistości. W ucieczkach do świata marzeń może pomóc im umiejscowiona w ogrodzie sadzawka. Inaczej niż w przypadku Raków, powinna ona imitować naturę, być pozbawiona wszelkich klasycznych dekoracji. Natura działa na Ryby szczególnie kojąco, co jest ważne, ponieważ mają one niestety skłonność do nadmiernego cierpienia.

Czy wybrany przez nas ogród rzeczywiście do Was pasuje? Dlaczego tak, dlaczego nie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu