Powiew świeżości w starym mieszkaniu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Powiew świeżości w starym mieszkaniu!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna kuchnia od Uniq intérieurs Nowoczesny
Loading admin actions …

Znużenie- uczucie, które zna każdy z nas. Po długim okresie mieszkania w tych samych czterech ścianach nadchodzi moment, kiedy mamy ochotę na zmianę i powiew świeżości. Remont jest jednak dla niektórych perspektywą przerażającą, wymagającą dużego nakładu czasu i równie dużego nakładu środków finansowych. Dzisiejszy projekt z serii przed i po ukazuje, że nie zawsze trzeba rozbijać bank, aby zmienić charakter wnętrza. Niekiedy wystarczy jedynie odmalować ściany, zmienić kilka elementów wystroju lub wprowadzić nieliczne dodatki. Obejrzyjcie projekt renowacji mieszkania, w którym pozornie niewiele się zmieniło, a jednak końcowe wrażenie jest zupełnie odmienne od początkowego!

Przed: chaos

Tak wyglądała kuchnia przed remontem. Choć meblom nie można odmówić nowoczesnego charakteru, to jednak ich układ pozostawia wiele do życzenia. Tak zaaranżowane pomieszczenie nie było wygodne i funkcjonalne w użytkowaniu, liczne elementy wystroju wprowadzały chaos i bałagan. Zobaczcie, jak niewiele trzeba, aby całkowicie odmienić charakter tego wnętrza!

Po: świeżość

Choć zmieniło się naprawdę niewiele, kuchnia prezentuje się zgoła inaczej. Największą rolę w tej przemianie odegrał nowy kolor ścian- przybrudzona biel sprawia, że fronty mebli prezentują się jaśniej i bardziej nowocześnie. Taka paleta kolorów nadaje kuchni modny charakter i wprowadza świeżość. Wykorzystano liczne miejsca do przechowywania i tam właśnie umieszczono większość przyborów i akcesoriów kuchennych, usuwając je z widoku i wprowadzając do wnętrza porządek i organizację.

Przed: nuda

Kolorystyka wnętrza przed remontem sprawiała, że każde pomieszczenie emanowało nudą i sztampą. Wyblakłe ściany, nijakie meble i staromodne dodatki i wprowadzały tutaj przyjaznej atmosfery. Brak jakichkolwiek kolorów czynił wnętrza nieco smutnymi. Radykalną zmianę przeprowadzono bardzo prosto i szybko- zobaczcie!

Po: nowoczesność

Po konsultacji z właścicielami projektanci wnętrz zdecydowali się na ożywienie wnętrza kolorem. Rdzawa czerwień na ścianach doskonale komponuje się z elementami wyposażenia z poprzedniego wcielenia. Stanowi także dobry kontrast dla białych drzwi oraz ściany przy wejściu. Ta barwa o ciepłej tonacji sprawia również, że całość aranżacji zaczyna emanować przytulnością, nie tracąc nic ze swej nowoczesności.

Przed: staromodnie

Już na pierwszy rzut oka widać, że to wnętrze potrzebowało zmiany.  Wyglądało ono niezwykle staromodnie, przepełnione meblami z poprzedniej epoki. Nie tylko sam ich charakter, ale także ilość negatywnie wpływały na wrażenie, jakie to wnętrze sprawiało. Właściciele jednak nie chcieli się ich pozbyć, co pozostawiło architektów z koniecznością zaaranżowania wnętrza na nowo z ich użyciem. Zobaczcie, jak sobie poradzili.

Po: z klasą

Tak jak i w kuchni, także i tutaj zdecydowano się jedynie na zmianę koloru ścian. Jak widać jednak, taka niewielka ingerencja we wnętrzu może zaowocować zadowalającym efektem. Jasny szary kolor wprowadza nutkę nowoczesności do tego pomieszczenia, pięknie komponując się z drewnem mebli i dodatków. Wyposażenie zostało nieco zredukowane, przez co pomieszczeni jest mniej przeładowane i zdaje się być czystsze.

Lubicie projekty przed i po? Koniecznie obejrzyjcie Niezwykłą przemianę nudnego domu!

Co myślicie o tej przemianie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu