Norweska architektura w pigułce | homify Który z tych domów podoba Wam się najbardziej?

Norweska architektura w pigułce

homify.Pl homify.Pl
Akost GmbH 'Ihr Traumhaus aus Norwegen' Skandynawskie domy
Loading admin actions …

Jeśli przeglądacie projekty domów w poszukiwaniu czegoś pełnego uroku, koniecznie zwróćcie uwagę na domy w stylu skandynawskim. Zgromadziliśmy dla Was kilka przykładów, które wyszły spod ręki architektów z AKOST GMBH specjalizujących się w architekturze norweskiej.

Jak za chwilę się przekonacie, domy w stylu norweskim, wpisującym się w ogólny trend skandynawski, są niezwykle stylowe, jak i komfortowe. W ich budowie wykorzystuje się zazwyczaj dużo drewna i kamienia.

​Styl Bjarne

Norweska architektura oparta jest na drewnie. Ten model nie odbiega od normy. Styl Bjarne jest uznany za standardowy model domu norweskiego.

Dzięki metodzie wykorzystania prefabrykatów, nie tylko jest atrakcyjny wizualnie, ale również finansowo.

Oto kolejny, równie imponujący przykład naszego klasyka. Cechą szczególną tego domu jest głęboki, bogaty kolor drewnianej fasady. Białe lukarny przy oknach i drzwiach są wisienką na torcie dla tej elewacji.

​Styl Axel

Na tym przykładzie widzimy, że architekci proponują swoim klientom również bardziej nowoczesne interpretacje tradycyjnej norweskiej architektury.

Priorytetem było zachowanie przestronnych i komfortowych wnętrz, a także sporego strychu, który nie raz staje się nieocenioną dodatkową przestrzenią.

Powyżej mamy piękny przykład norweskiego domu z oknami mansardowymi. Nie możemy pominąć milczeniem jednej bardzo ważnej kwestii w tym modelu – dodatkowa przestrzeń tarasowa jest zawsze ogromnym plusem dla projektu domu jednorodzinnego. 

Jeśli nie jesteście fanami jasnych elewacji, mamy dla Was idealne rozwiązanie! Dom z fasadą z cegły i ciemnym pokryciem dachowym to ciekawa wariacja stylu Axel.

​Styl Bernd

Kompaktowy, solidny i niewątpliwe norweski styl Bernd – ten projekt od razu przejmuje nas swoją obecnością. Jasne lukarny nadaje budynkowi szczególny, przyjazny charakter.

Na koniec zostawiliśmy przykład domu, w którego elewacji całkowicie przeważają jasne barwy. Jak widzicie, jasna elewacja doskonale pasuje do stylu skandynawskiego!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu