Luksusowy i pełen przepychu dworek z elementami rokoka i baroku

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Luksusowy i pełen przepychu dworek z elementami rokoka i baroku

A.D. A.D.
Klasyczny salon od Art-In Klasyczny
Loading admin actions …

Dworek zawiera w sobie elementy baroku i rokoko dlatego jest tak oryginalny i pełen wykwintności oraz bogactwa. Czy wiecie, że te dwa ekscentryczne, style: rokoko i barok, są naprawdę różne? Dowiedzmy się o nich więcej!

Jaka jest różnica między nimi? Różnią się prawie wszystkim, bo rokoko powstało jako ostra i nowoczesna odpowiedź na barok. Zobaczcie to nietuzinkowe połączenie na przykładach!

Dwa w jednym

Barok i rokoko to dwa style, dwie epoki i dwie wizje piękna. Styl barokowy pojawił się w XVII-XVIII wieku w odpowiedzi na spokój po renesansie, a rokoko to jego bardziej elegancka wersja. Oba style oznaczają inne podejście do klasycznego wnętrza. Zobaczmy, jakie są ich różnice.

Barok – to pompatyczność, dynamika i ekspresja

Klasyczny salon od homify Klasyczny

Barok uosabia prawdziwą dynamikę, pompatyczność w czystej formie, ekspresję na krawędzi nadmiaru, odczuwalny luksus. Barok jako styl był odpowiedzią na nudę po okresie renesansu, kiedy właściciele posiadający elitarną nieruchomość chcieli czegoś nowego, pięknego, a nawet uwodzicielskiego w aranżacji wnętrz.

Barok – symetria i surowy luksus

Klasyczny salon od homify Klasyczny

Wnętrze w stylu barokowym jest często wspaniałym przykładem stylu pałacowego. Taką aranżację można z łatwością przenieść na cztery ściany pałacu lub zamku, idealnie tutaj pasuje.

Barok – to prawdziwy szyk!

Klasyczna kuchnia od homify Klasyczny

Bogato wyposażony, zdobiony, surowy i niewzruszony wygląd takiego wnętrza mówi sam za siebie.

Rokoko – figlarność i kwiecistość

Rokoko pod wieloma względami jest przeciwieństwem baroku, choć należy do linii klasycznych, luksusowych i bogato zdobionych wnętrz.

Rokoko – asymetria i miękkie formy

Klasyczny salon od Art-In Klasyczny

W rokoku jest odwrotnie. Tutaj linia jest bardziej miękka, bardziej wyrafinowana, bardziej dopasowana do posiadłości wiejskiej niż do pałacu lub zamku, ale nie straciła swego luksusu i piękna!

Rokoko to wyrafinowanie!

W rokoku jest także mniej reguł, nie ma sztywnych ram dekorowania, ale są tu kwieciste i subtelne linie, trochę zabawy w dekoracje i tkaniny. Dzieje się dużo i szykownie. 

Dla kontrastu obejrzyjcie także coś bardziej współczesnego: Piękne mieszkanie w nowoczesnym stylu

Który styl podoba Wam się bardziej? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu