Podaj mi swój znak zodiaku, a powiem Ci jaka łazienka jest stworzona dla Ciebie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Podaj mi swój znak zodiaku, a powiem Ci jaka łazienka jest stworzona dla Ciebie!

homify.Pl homify.Pl
Wiejska łazienka od SegmentoPonto4 Wiejski
Loading admin actions …

Spójrzmy prawdzie w oczy, nawet jeśli nie wierzymy, że gwiazdy mogą w jakiś sposób wpłynąć na nasz los, to i tak widzimy pewne podobieństwa między ludźmi urodzonymi pod tym samym znakiem zodiaku. Zwłaszcza jeżeli chodzi o gusta aranżacji wnętrz! Wielu z nas na pewno zauważyło pewne podobieństwa między domami przyjaciół, którzy nawet się nie znają, a urodzeni byli pod tym samym znakiem zodiaku.

Zagrajmy więc i dowiedzmy się, czy nasze gusta sprawdzają się z tym co wyznaczają dla nas gwiazdy. A jeżeli nawet okaże się, że jesteśmy wyjątkiem potwierdzającym regułę, na pewno znajdziemy wiele pomysłów na aranżację naszej łazienki.

​Baran – Prosta i funkcjonalna

Baran jest znakiem ognia, rządzonym przez Marsa, boga wojny. Zazwyczaj wiąże się to z upodobaniem do jasnych i ciepłych kolorów takich jak czerwony lub pomarańczowy, jednak nie każdy wie, że osoby urodzone pod znakiem barana wykazują również pewne tendencje do wyboru neutralnych lub metalicznych kolorów. Nasze horoskopowe barany są zazwyczaj dość chaotyczne w życiu, dlatego też lubią mieszkać w prostych i funkcjonalnych mieszkaniach. Szczególnie widać to w łazience! Styl nowoczesny lub minimalistyczny to właśnie to czego szukają astrologiczne barany. Piękna mieszanka naturalnych kolorów z domieszką metalicznych elementów widoczna na zdjęciu to strzał w dziesiątkę!

Byk – wysoka jakość i długowieczność

Byk jest znakiem ziemi, rządzony przez Wenus. Wśród znaków zodiaku jest chyba najbardziej przywiązany do rodzinnego życia. Dom i rodzina osoby urodzonej pod znakiem byka to prawdziwa jej siła. Tak ważne jest więc, żeby stworzyć komfortowe warunki do mieszkania. Dom, dla byka, jest oznaką jego siły, dlatego będzie szukał najlepszych i najbardziej wytrzymałych materiałów jak marmur, skóra lub ceramika. W rzeczywistości, mamy do czynienia z dwoma rodzajami byków: bardziej wyrafinowany i ten bardziej prosty, miłośnik stylu rustykalnego. Zarówno jeden jak i drugi będzie szukał wygody i funkcjonalności. Dominujące kolory dla tego znaku to typowe kolory ziemi, co widzimy na zdjęciu.

​Bliźnięta – Wesoła i twórcza

Bliźnięta to znak powietrza, rządzony przez Merkurego. Urodzeni w znaku bliźniąt są zazwyczaj bardzo żywi, pełni energii, czasem lekkoduchy, wieczne dzieci, a ich domy odzwierciedlają ich naturę i zmieniają się tak często jak zmieniają się nastroje ich właścicieli. Na ogół jednak, w łazience cenią proste meble, z dużą ilością półek i regałów do przechowywania wszystkich swoich produktów do pielęgnacji ciała. W kwestii kolorystyki, nie ma reguły, ale większość bliźniąt docenia delikatne odcienie.

Rak – romantyczna i przytulna

Rak to znak wody i jest rządzony przez Księżyc. Tak jak ludzie spod znaku byka, urodzeni pod znakiem raka uwielbiają życie rodzinne i kochają przytulną, rodzinną atmosferę w domu. Raki często otaczają się pamiątkami i zdjęciami rodzinnymi. Dlatego też, tak dobrze pasują do nich style klasyczny i romantyczny, gdzie ważnymi elementami dekoracji są antyki i rzeźby. Kolory, które dominują w domach raków to zazwyczaj bardzo przytulne beże i szarości. W łazience doskonale sprawdzi się styl shabby chic, przy tworzeniu którego ważne jest wykorzystanie starych elementów, które dodają pomieszczeniu elegancji i uroku.

​Lew – oryginalna i luksusowa

Lew jest znakiem ognia, rządzonym przez słońce. Osoby urodzone pod tym znakiem zazwyczaj mają silne osobowości, są żywiołowe i oddają się swoim pasjom. Ich domy są luksusowe i wyrafinowane. Zodiakalne lwy kochają piękne i drogie materiały, takie jak marmur, kryształ, drewno, a także projektanckie meble.  Ulubionym pomieszczeniem każdego lwa jest łazienka, urządzona ze szczególną uwagą i blichtrem, tak jak widzimy na zdjęciu.

​Panna – praktyczna, ale wyrafinowana

Panna jest znakiem ziemi, a jej planetą jest Merkury. Urodzeni pod tym znakiem na ogół są bardzo sprawiedliwi i spokojni. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w preferencji do naturalnych, jasnych kolorów i umiarkowanych, funkcjonalnych mebli. Astrologiczne panny to osoby bardzo dobrze zorganizowane, niecierpiące bałaganu, przez co idealna łazienka dla nich, to taka, która opiera się na stylu minimalistycznym, ze sporą ilością szafeczek lub szuflad, które pozwolą utrzymać porządek. Właśnie taki efekt widzimy na zdjęciu.

​Wodnik – nowoczesna i odważna

Wodnik to znak powietrza, a jego planetą jest Uran. Urodzeni pod znakiem wodnika zazwyczaj mają dość ekscentryczną osobowość, co znajduje odzwierciedlenie w odważnych i futurystycznych rozwiązaniach projektowych. Ich domy cechują się bilansem stylu i niekonwencjonalności. Tak też jest w łazience, która powinna być przepełniona życiem. Dla wodnika, mocne, nasycone kolory to źródło energii.

​Waga – artystyczna i stylowa

Klasyczna łazienka od SANCHIS Klasyczny

Waga to znak powietrza, rządzony przez Wenus. Co ciekawe, wielu artystów urodziło się właśnie pod tym znakiem zodiaku! Astrologiczne wagi w rzeczywistości posiadają silne poczucie estetyki i wspaniały smak, przez co preferują eleganckie wnętrza, w których dominują pastelowe kolory i gładkie linie.

​Skorpion – imponująca i śmiała

Skorpion jest znakiem wody rządzonym przez Plutona. Urodzeni pod znakiem skorpiona mają reputację śmiałych i upartych. Zazwyczaj doceniają rozwiązania konstrukcyjne charakteryzujące się silnymi liniami. Jednak ich wybory co do aranżacji wnętrz często mogą się zmieniać w zależności od ich nastroju. Ogólnie rzecz biorąc, astrologiczne skorpiony kochają imponujące meble i nowoczesne dekoracje, szczególnie jeśli towarzyszą im klasyczne wykończenia. Dlatego też, idealna łazienka dla skorpiona to taka, w której połączono nowoczesność z bogatymi w szczegóły elementami dekoracyjnymi, które z łatwością można wymienić, w razie nagłej zmiany nastroju.

Strzelec – duża i etniczna

Strzelec jest znakiem ognia zależnym od Jowisza. Urodzeni pod znakiem strzelca są miłośnikami podróży. Wnętrza ich domów są owocem mieszanki kultur, które mieli okazję lub chcieliby poznać. Dom strzelca powinien charakteryzować się otwartymi przestrzeniami i dostępem do naturalnego światła. Szczególnie w łazience, strzelcy mają tendencję do tworzenia bardzo przytulnej i uroczej atmosfery łączącej w sobie wpływy różnych grup etnicznych.

​Koziorożec – dyskretna i umiarkowana

Koziorożec jest znakiem ziemi rządzonym przez Saturna. Koziorożce uwielbiają praktyczne rozwiązania i atmosferę stylu klasycznego, lecz z pewnym umiarkowaniem. Idealna łazienka dla koziorożca to taka, którą wyposażono w klasyczne meble i stonowane kolory. Nigdy nie należy przesadzać z elementami dekoracyjnymi, jak widzimy na zdjęciu.

​Ryby – wyrafinowana i zainspirowana orientem

Ryby to znak wody, znajdujący się pod wpływem boga morza, Neptuna. Urodzeni pod znakiem ryb są typowymi romantykami i marzycielami, których dom w pewnym sensie odzwierciedla ich serca. W zakresie mebli, kochają jasne i nowoczesne rozwiązania, z widocznymi orientalnymi wpływami. Jak przystało na istoty związane z wodą, ryby doskonale czują się w łazienkach zainspirowanych orientem i utrzymanych w kolorystyce morskiej.

Jeżeli jesteście ciekawi co wyznaczają Wam gwiazdy w innych pomieszczeniach, polecam Katalog Inspiracji dedykowany kuchniom: Idealna kuchnia dla każdego znaku zodiaku

Udało nam się trafić z opisem każdego ze znaków zodiaku? Która łazienka najbardziej wpadła Wam w oko?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu