Wzorcowy dom w stylu angielskim

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wzorcowy dom w stylu angielskim

A.D. A.D.
Klasyczny salon od homify Klasyczny
Loading admin actions …

Zobaczmy razem, jaki jest standardowy dom z angielską duszą, nowoczesny i umiarkowanie tradycyjny ale przede wszystkim rodzinny. Zobaczmy, eleganckie meble i szablonowe schematy kolorów wykorzystywane do domów tego typu. Jedyne czego nie zobaczymy to duża ilość małych okien, typowa dla budynków z dawnych lat – tutaj będzie jasno i nowocześnie. 

Jesteśmy wdzięczni za dostarczenie nam efektownych zdjęć przez firmę fotografów OLIVER POHLMANN PHOTOGRAPHY z hrabstwa Surrey w Wielkiej Brytanii. Oliver fotografuje luksusowe nieruchomości – biura, domy, apartamenty i penthousy, i udostępnia je na całym świecie. Zasadniczo są to obiekty zaprojektowane przez projektantów do późniejszej sprzedaży. Zobaczymy razem piękny przykład. 

Idealna kuchnia

Modern Classic Kitchen Klasyczna kuchnia od homify Klasyczny
homify

Modern Classic Kitchen

homify

Ta duża lekka kuchnia z małymi oknami, wykonana na zamówienie przez miejscowego mistrza, jest punktem odniesienia dla całego wnętrza. Stary piec wymieniono na nowy piec gazowy, zlewozmywak posiada ceramiczną obręcz i dwie komory, a tradycyjne ułożenie płytek dodaje atmosferę w stylu country.

Bardzo czytelnie wbudowane oświetlenie sufitowe, drewniane podłogi i  błyszczące białe, kamienne blaty to kropka nad i w tym stylowym pomieszczeniu. 

Pokój dzienny i jadalnia

Luxury Finished Family Room Klasyczny salon od homify Klasyczny
homify

Luxury Finished Family Room

homify

Główny salon i jadalnia znajdują się na pierwszym poziomie i oferują widok na ogród i brukowany teren. Niesamowita skala kolorów – monochromatyczna, z domieszkami beżu, ciemnego drewna i złocenia na antycznych żyrandolach – wygląda tutaj bardzo elegancko. Zobaczcie, jak w tym starym domu tętni życiem kominek. Nie ma na nim TV, odbiornik znajduje się w szafce po prawej stronie, dzięki temu można wybrać, jak spędzić wieczór i jaki stworzyć nastrój. 

Salon

Classic Modern Family Room Klasyczny salon od homify Klasyczny
homify

Classic Modern Family Room

homify

Tradycyjnie w angielskim salonie rzadko jest ograniczenie do jednej sofy. Tutaj, podobnie jak w USA i wielu krajach Europy postawiono na taki układ salonu. Dzięki temu pokój dzienny jest tak przestronny i wygodny, jak to tylko możliwe.

Koniecznie zajrzyjcie także tutaj: 20 nowoczesnych salonów, które warto obejrzeć przed zaprojektowaniem swojego

Pomiędzy nowoczesnością a tradycją

Classic Modern Family Room Klasyczny salon od homify Klasyczny
homify

Classic Modern Family Room

homify

Należy pamiętać, że projektant dodał do nowo wyremontowanego domu ciężkie drewniane meble, które zrekompensowałyby wrażenie, że jesteśmy w nowym lub świeżo odnowionym domu. Dzięki tej technice została dodana historyczna nuta do współczesnego wnętrza. 

Gabinet

Modern Stylish Home Office Klasyczne domowe biuro i gabinet od homify Klasyczny
homify

Modern Stylish Home Office

homify

Podobnie jak w wielu innych szanujących się domach w Anglii, także i tutaj znaleźć musi się gabinet. Ma on zdecydowanie ciemniejszą paletę barw, również całkiem tradycyjną dla tego stylu. Jak wiecie, gabinet to nie tylko miejsce pracy, ale ogólnie pokój rodzinny. Tutaj dzieci odrabiają zadania domowe, prowadzone są rozmowy na temat budżetu rodzinnego, planowane są wspólne wycieczki i zakupy. Gabinet okazuje się strefą biznesową w oazie życia rodzinnego, gdzie rygor i harmonia idą w parze.

Klatka schodowa

Beautiful Gallery Stairway Entrance Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Klasyczny
homify

Beautiful Gallery Stairway Entrance

homify

Tradycyjna klatka schodowa w angielskich domach posiada wbudowane szafy pod stopniami. Klatka schodowa jest również bardzo ważną częścią architektury domu, więc pozostaje niezmieniona, nawet jeśli jej rekonstrukcja wymaga bardzo wysokich kosztów. W tym przypadku praca odbyła się niemal idealnie, i wspaniale odrestaurowano stare schody, nadając im arystokratyczny charakter. Prawie wszystkie brytyjskie domy tego typu są zbudowane z cegieł. Podczas rewolucji przemysłowej, cegielnie pracowały tutaj dosłownie 24 godziny na dobę, aby zapewnić nową obudowę dla szybko rosnącej populacji. Te miejskie domki – kamienice, stoją obok siebie na ulicach Londynu i innych miast do dnia dzisiejszego. Niespodziewanie, kochamy ten styl od wtedy, aż do dnia dzisiejszego.

Co myślicie o takim stylu architektury wnętrz? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu