9 fantastycznych nowoczesnych domów! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

9 fantastycznych nowoczesnych domów!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Skandynawskie domy od ALEXANDER ZHIDKOV ARCHITECT Skandynawski
Loading admin actions …

Usiądź wygodnie i poczuj się komfortowo, przygotuj kubek kawy lub herbaty. Dziś zabierzemy Cię w podróż dookoła świata! Jak wiecie, nowoczesna architektura generuje duże zainteresowanie i ciekawość. Dzień po dniu, widzimy stale zmieniające się koncepcje związane z komfortem, materiałami i konstrukcjami. Wszystko to musi dostosować się do nowych wymagań współczesnego życia: czasem to się uda, innym razem może to być wielka porażka. Wybraliśmy zatem do przedstawienia 9 domów, które są realizacjami kontrowersyjnych projektów. Z pewnością będą inspiracją! Czy jesteś gotowy na tą podróż po zakamarkach architektury bez biletu?

1. W kontakcie z naturą

Zaczynamy naszą wspaniałą kolekcją z uderzająco pięknym przykładem nowoczesnego domu! Ten dom łączy się z naturą w sposób harmonijny, choć formy nie są naturalne. To sprawia, że drewno rozróżnia, ale jednocześnie prawie miesza dom poz względem wizualnym z otaczającym środowiskiem.

Prosta i geometryczna linia pozwala willi wpasować się w otoczenie, a dzięki podniesionemu tarasowi z przodu, możemy spędzić czas wolny praktycznie na łonie natury! 

2. Forma otwarta, czy zamknięta?

Ten dom został zbudowany na Ukrainie.  Linie i kształty są wyraźnie nowoczesnymi formami. Szczególnie interesujące jest zapewnienie otwartej przestrzeni, dom w rzeczywistości pokazuje rażący dualizm: z jednej strony bardziej otwarta przestrzeń, z drugiej obszar bardziej powściągliwy i chroniony przez struktury cieniowania.

Integracja z naturą nie jest czymś, co charakteryzuje ten projekt, jednak można z pewnością pozazdrościć basenu i tarasu!

3. Piękno przejrzystości

Jednym z łatwo rozpoznawalnych trendów w stylu nowoczesnym jest zapewnienie maksymalnej przestrzeni dla domowników i połączenie jej z jeszcze większym ogrodem oraz strefą relaksu na świeżym powietrzu. Ta willa tworzy silną więź z naturą przez okna wielkoformatowe. W ten sposób nie tylko można lepiej docenić okolicę od wewnątrz, ale możliwe jest również zaabsorbowanie większej ilości naturalnego światła niż w przypadku zwykłych okien. Efekt końcowy jest bez wątpienia spektakularny! Najbardziej odpowiedni kolor w tym stylu? Biały, obowiązkowy dla tego typu architektury!

4. Gra w pudełka

Jakie typy projektów są w stanie zmieścić się w zatłoczonym środowisku miejskim, w miejsca takich jak Japonia. W tym przypadku, zrezygnowano z ogromnych powierzchni na rzecz małych przestrzeni połączonych ze sobą w całość.. Materiałem podstawowym jest beton dla wspornikowych woluminów, a następnie drewno i szkło, jako wykończenie. Rezultatem jest dom, który wygląda jak mała gra dla dzieci wykonana z pudełek.

5. Oryginalna linia

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Najbardziej oryginalna architektura to taka, która w rezultacie ukazuje coś zupełnie niezwykłego, ale jednocześnie funkcjonalnego. Gdybyśmy mieli opisać dom, który widzimy na tym zdjęciu, to byłby to przede wszystkim dom złożony ze skomplikowanych linii. Połączone zostały różne materiały, ale dom jest pomimo tego spójny. Kluczem do tej konstrukcji jest efekt wizualny!

6. Technologia inspirowana naturą

Jak już wspomniano wcześniej, nowoczesny dom łączy estetykę z funkcjonalnością. Dzięki temu projektowi, dwie zasady idą w parze: w tym niemieckim projekcie połączony został elegancki styl z użyciem zaawansowanych technologii budowlanych w zakresie izolacji domu i efektywności energetycznej. Wykorzystane zostały materiały takie jak: drewno, szkło i metal.Wszystkie są łatwe do ponownego przetworzenia. Uczta dla oka, oszczędności na rachunkach za ogrzewanie!

7. Prawdziwa forteca

Nowoczesna architektura dąży do podkreślenia pewnych rzeźbiarskich konstrukcji, które służą do wywierania wizualnego wpływu na naszych gości. Tak, architektura również stanowi sposób na zaimponowanie innym: dom, który widzimy na zdjęciu daje nam poczucie siły. Dom ma tylko jeden poziom i skupia całą uwagę na wewnętrznym patio.

8. Związany z terytorium

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Inną cechą nowoczesnej architektury, jest częsty wybór lokalnych materiałów budowlanych. Jest to praktyczny pomysł, ale również odpowiedni z punktu widzenia ekonomicznego. Co więcej, w ten sposób tworzy się silne powiązanie obszaru i samego domu.

Na widocznym zdjęciu wykorzystane zostały wszystkie z najbardziej powszechnych materiałów charakterystycznych dla nowoczesnej architektury.

9. Prawdziwe marzenie

Zakończenie tej kolekcji fantastycznych, nowoczesnych posiadłości jest naprawdę warte uwagi. Ten projekt to marzenie wielu z nas! Znajduje się w Meksyku i zachwyca swoim stylem – urocza i jasna fasada, zadaszony taras do użytku przez cały rok. Do tego świetne wykończenie, ogród i basen…  

W którym z domów chcielibyście żyć? 

A może interesują Was domy prefabrykowane? Jeśli tak lub po prostu chcecie sprawdzić, czym są gotowe domy, przeczytajcie ten artykuł: Gotowe domy – kilka przykładów!

W którym domu chcielibyście zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu