Domy prefabrykowane - architektura przyszłości! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Domy prefabrykowane – architektura przyszłości!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od DMP arquitectura Nowoczesny
Loading admin actions …

Domy prefabrykowane nie są tym, czym mogą się wydawać. Produkowane w fabrykach na specjalne zamówienie stają się coraz częściej obiektem pożądania, szczególnie przez tych, którzy nie chcą czekać tak długo, jak w przypadku tradycyjnie budowanego domu. Stanowią również ekonomiczne rozwiązanie – od razu znamy koszt stworzenia takiego domu, zamiast dodawać do siebie wzrastające koszty i podliczać rachunki materiałów budowlanych. 

W dodatku nie musimy doliczać do tego robocizny, ponieważ dom jest przygotowywany w fabryce, a my otrzymujemy już gotowy efekt przetransportowany z hali produkcyjnej na naszą działkę budowlaną. Stanowią przyszłość budownictwa – wybraliśmy 6 modelki, które pokazują ogromną ilość możliwości, jakie dają domy prefabrykowane.

100 metrów prawdziwego komfortu

100 metrów kwadratowych to przestrzeń na które zostały idealnie rozłożone pomieszczenia: salon, kuchnia, trzy sypialnie, łazienka i dwa ganki (z przodu i z tyłu). Materiały, jakie zostały tu wykorzystane to marmur i naturalne oraz przetworzone drewno. 

W tym domu zostały wykorzystane proste i naturalne materiały, które są w stanie wiele wytrzymać, jak również zachować świetną formę przez wiele lat. Idealnie pasuje do krajobrazu zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym – jest umieszczony na obrzeżach dużego miasta. Wygląda nowocześnie, ale jednocześnie naturalnie. Ten dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych kosztuje 69,900 euro.

Symetryczny i… przenośny!

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80 Wiejskie domy od ÁBATON Arquitectura Wiejski
ÁBATON Arquitectura

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80

ÁBATON Arquitectura

Tak, tak! Przenośny! Ten dom jest nie tylko produkowany w fabryce i transportowany na naszą działkę, ale możemy go również… przemieścić. Jeśli znudzi nam się okolica, to nic nie stoi na przeszkodzie!

To dom marzeń dla tych, którzy chcieliby podróżować i mają we krwi nieco koczowniczy tryb życia. Jednak każdy zna to uczucie komfortu, jak bycie we własnym domu, więc… dlaczego mielibyśmy sobie go odbierać? Możemy podróżować razem z domem! 

Wydaje się wyjątkowo prosty, ale skrywa w sobie estetykę ze wszystkimi niezbędnymi elementami do komfortowego życia. Posiada pokój dzienny, kuchnię, sypialnię i łazienkę.

Wyjątkowy dom o 150 metrach kwadratowych

Ten dom widoczny na zdjęciu został dokładnie wykonany, aby spełnić wszelkie funkcje, również jako domu dla całej rodziny – 150 metrów kwadratowych to pokaźna przestrzeń! Nowoczesny design, duży salon, jadalnia i otwarta kuchnia, do tego trzy sypialnie i dwie łazienki. Ten dom można w dodatku powiększyć! Nawet do czterech sypialni. Cena to 99,900 euro. Całkiem nieźle, prawda?

Szukacie innych przykładów na gotowe, prefabrykowane domu? Sprawdźcie w tym artykule: Gotowe domu – kilka przykładów!

Prostota i piękno

Prostota jest motywem przewodnim tego domu, przede wszystkim przez sposób w jaki został zbudowany. Całość prac wyniosła 10 dni, a do montażu potrzebni byli tylko dwaj pracownicy, którzy obeszli się bez dźwigów i koparek – taki dom może stanąć nawet w ciężko dostępnym terenie. 

Oto przykład na dom prefabrykowany, którego bohaterem jest bezapelacyjnie – drewno! Ekologiczne i ekonomiczne podejście to nie tylko materiały, jakie zostały wykorzystane, ale również samowystarczalność domu, czyli przetwarzanie energii słonecznej dzięki solarom – ciepła woda, prąd, oczyszczanie ścieków.

W eleganckim stylu

Ten piękny wyprodukowany dom ma powierzchnię 75 metrów kwadratowych i składa się z dwóch sypialni, kuchni, salonu i łazienki (w tej samej cenie możemy mieć również trzy sypialnie). Ponadto dom posiada ganek o powierzchni 10 metrów kwadratowych, otoczony ogrodem, naturalną zielenią i bujną roślinnością, to prawdziwa oaza spokoju! 

Dom został wykonany z naturalnych materiałów, takich jak np. marmur oraz okładzina kamienna. Cena tego wytrzymałego domu to 59,900 euro.

Design, trwałość i automatyzacja

Nowoczesne domy od NOEM Nowoczesny

Wydaje się niewiarygodne, że dom prefabrykowany może być takie bardzo spektakularny, jak ten projekt. I nie tylko jest kwestia tego, że jest prefabrykowany (ze wszystkim, co pociąga za sobą), ale w dodatku jest zrównoważony i inteligentny. Oglądamy wyjątkowy projekt, który pozostawi Was w zachwycie!

Został on zaprojektowany z dwóch modułów wykorzystując drewno warstwowe i taras – mają wizualnie łączyć się z zewnętrznym krajobrazem. Wykorzystanie lokalnego drewna i odpowiednia izolacja są odpowiedzialne za minimalizację emisji CO2 domu. A poza tym, troska o wyposażenie, emisję farby, odpowiednie materiały i wykładziny sprawiają, że można ten dom nazwać zdrowym, pasywnym, ekologicznym i bioklimatycznym. 

Jakby tego było mało, mamy dom który wykorzystuje automatyzację,, aby jeszcze bardziej ułatwić  życie swoich właścicieli. Coś, co znacznie zmniejsza wymagania okablowania, umożliwiając jednocześnie pełną kontrolę nad domem od właściciela smartfona.

Czy skusilibyście się na dom prefabrykowany, czy pozostajecie przy tradycyjnej formie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu