15 werand, które warto zobaczyć

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 werand, które warto zobaczyć

A.D. A.D.
Śródziemnomorski balkon, taras i weranda od Sweet Home Design Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Estetyka miejsca do wypoczynku harmonijnie łączy się z estetyką ogrodu. Patia, werandy, altanki i przyległe tarasy stały się dla nas wszystkich światem komfortowej rozrywki. Wszystkie te przestrzenie śmiało wkroczyły w codzienne życie właścicieli nowoczesnych podmiejskich nieruchomości, a kwestia ich dekoracji pozostaje jedną z głównych rzeczy w procesie aranżacji. 

Dziś chętnie podzielimy się z czytelnikami przykładami projektów naszych ekspertów. Wszystkie prace są wyjątkowe na swój sposób i mogą zainspirować Cię do własnych, ogrodowych arcydzieł.

1. Osłona przed palącym słońcem

Drewniane listwy ułatwiają dostosowanie przestrzeni do wygodnego wypoczynku na świeżym powietrzu w każdych warunkach pogodowych. Jadalnia pod otwartym niebem nie jest fantazją, ale możliwym do zrealizowania pragnieniem.

2. Geometria i krajobraz

Płynne przejście z krzeseł do rzeźb wydaje się być  przemyślanym i systematycznym zabiegiem. Wyjątkowość kompozycji polega na tym, że pod każdym kątem ta przestrzeń będzie wyglądać harmonijnie. Wybrany styl podkreśla piękno naturalnego krajobrazu i piękny widok na pobliskie jezioro.

3. Idealne przyjęcie

Weranda może być idealnym miejscem na romantyczną kolację lub przyjęcie przyjaciół. Oprócz mebli kuchennych miejsce to wyposażone jest w grill – doskonałe rozwiązanie dla smakoszy!

4. Przemyślany wystrój i wyposażenie

Industrialny ogród od homify Industrialny

Dekoracja werandy jest bardzo ważna, ale nie zapomnij o wyposażeniu. Racjonalne wykorzystanie przestrzeni i stworzenie przemyślanego scenariusza pomoże uzyskać maksymalny komfort.

5. Niezwykła lokalizacja

Garaż dla samochodów nabędzie jeszcze większego uroku, jeśli na dachu powstanie weranda lub domek ogrodowy do odpoczynku. A może stworzyć tam bibliotekę lub na przykład biuro do pracy… ? 

6. Prosto i elegancko

Dach werandy może być wykonany z kilku warstw lekkiego metalu. Materiał ten nie zawiedzie właścicieli ani w zimie, ani w lecie. Nawiasem mówiąc, wiele osób szczególnie lubi dźwięk deszczu i głośne krople. Najważniejsze jest, aby z wyprzedzeniem pomyśleć o systemie odpływowym.

7. Połączenie stylów

Jeśli chodzi o dekorowanie werandy, wielu projektantów wnętrz i właścicieli domów czerpie inspirację z samej natury. Dlatego styl wiejski jest bardzo popularny.

8. Meble jako doskonały akcent

Outdoor Living Pod, Louvered Roof Patio Canopy Installation in Reading. Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny
homify

Outdoor Living Pod, Louvered Roof Patio Canopy Installation in Reading.

homify

Być może nie każda przestrzeń może pomieścić wszystkie pomysły na wystrój. W takim przypadku możesz podążać za tym przykładem, wybierając wygodne meble o wyrazistym designie.

9. Pionowe zagospodarowanie terenu

Zielone ściany stają się coraz popularniejsze każdego roku i często znajdują się nie tylko w biurach dużych firm i mieszkań miejskich, ale także na tarasach, werandach i altanach.

10. Moc kwiatów

Podłogi z deski pokładowej to najbardziej praktyczne rozwiązanie, które nie obawia się złej pogody. W połączeniu z mocą naturalnych kwiatów tworzą wspaniałą dekorację. 

11. Ze smakiem

Egzotyczny balkon, taras i weranda od homify Egzotyczny

Możliwość zjedzenia posiłku na świeżym powietrzu jest bezcenna, więc dlaczego nie postawić baru i grilla przy domu?

12. Zioła pod ręką

Nawet jeśli dbanie o trawnik wydaje Ci się zbyt skomplikowane i nudne, nie męcz się, troszcząc się o ulepszenie ogrodu. Wazony z kwiatami i doniczki pomagają w projektowaniu każdej przestrzeni, podkreślając jej cechy i przynosząc nutkę romansu, baśni. Postaw choćby nawet na świeże zioła! 

13. Żagiel nad głową

Veranda Over Tigerwood Deck Nowoczesny ogród od SunSpaces Nowoczesny
SunSpaces

Veranda Over Tigerwood Deck

SunSpaces

Dach nad głową, chroniący przed deszczem i słońcem, to gwarancja, że latem wakacje będą przyjemnie upływały na świeżym powietrzu w pełnej harmonii z pogodą.

14. Niestandardowe rozwiązanie

Ważne jest aby miniaturowy taras był jak najbardziej komfortowy. W tym wypadku sprawdzają się najbardziej niezwykłe i odważne pomysły. Każdy centymetr jest w pełni wykorzystany. 

15. Fantastyczny eklektyzm

Dynamiczny, eklektyczny styl zapewni dobry nastrój każdego dnia. Twoja weranda może być godnym miejscem, aby pochwalić się niezwykłymi przedmiotami przywiezionymi z różnych części świata

Dowiedzcie się również Jak od podstaw stworzyć piękny ogród.

Lubicie spędzać czas na świeżym powietrzu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu