Uczysz się nowego języka? Oto jak Twój dom może pomóc!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Uczysz się nowego języka? Oto jak Twój dom może pomóc!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domowe biuro i gabinet od Innenarchitektur Berlin Nowoczesny
Loading admin actions …

Aranżacja naszego mieszkania należy do niezwykle odpowiedzialnego przedsięwzięcia. Oczekujemy wnętrza o wyjątkowym wyglądzie, funkcjonalnym rozkładzie oraz odpowiedniej przestrzeni, która umożliwi nam swobodne poruszanie się i korzystanie z odpowiednich stref. Niestety wymaga to od nas bardzo szczegółowego przygotowania, zapoznania się z metrażem jakim dysponujemy oraz walorami danego miejsca, aby w sposób wyjątkowy i oryginalny uwydatnić je. Dzięki właściwej aranżacji przestrzeni nasze wnętrze nabiera wielofunkcyjności, a my możemy w nim wypoczywać, uczyć się czy bawić. Dziś chcielibyśmy skupić się na urządzeniu przestrzeni, która ułatwi nam uczenie się nowych języków. Tak, jest to możliwe i pokażemy Wam w jaki sposób. 

Każde mieszkanie powinno spełniać określoną rolę. Przede wszystkim być komfortową i wygodną przestrzenią, w której będziemy mogli się wyciszyć, odpocząć czy zrelaksować. Aby to było możliwe aranżacja tego miejsca, powinna być przytulna, utrzymana w jasnych, ciepłych odcieniach kolorów oraz dostosowana do indywidualnych potrzeb gospodarzy. Każdy z nas różni się wymogami i upodobaniami, natomiast nasze wnętrze ma być odzwierciedleniem wszystkiego czego pragniemy i potrzebujemy. Tylko wtedy będzie spełniało nasze oczekiwania. Pragnąc urządzić wnętrze w sposób ułatwiający nam naukę języków obcych pod uwagę musimy wziąć kilka czynników. Po pierwsze miejsce do nauki. Przestrzeń musi wyróżniać się wybitną organizacją i porządkiem. Nieład i chaos panujący we wnętrzu powodują, że trudniej nam się skupić na nauce. Po drugie kolorystyka. Zapewne zastanawiacie się jaki wpływ ma kolor na naszą zdolność do przyswajania nowej wiedzy? Otóż odpowiednie barwy posiadają zróżnicowany wpływ, działanie na samopoczucie i nastrój człowieka, np. kolor czerwony jest odcieniem, który pobudza nas, tak więc powinniśmy wystrzegać się go w takich przestrzeniach jak gabinet czy pokój dziecięcy. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat aranżacji mieszkania sprzyjającej nauce języków obcych? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu. 

Odpowiednia kolorystyka

Nic nie jest w stanie tak skutecznie rozproszyć jak niewłaściwie dobrana kolorystyka do danego pomieszczenia. Nasze mieszkanie z reguły podzielone jest na odpowiednie strefy, które odpowiadają za poszczególne funkcje. Tak więc w przestrzeni dziennej najczęściej znajdują się jadalnia, strefa do wypoczynku oraz niekiedy miejsce do pracy. Warto zatem zaaranżować tę przestrzeń w takiej kolorystyce, która będzie neutralna, uniwersalna oraz łatwa w doborze właściwego wyposażenia. Co więcej jasne pomieszczenia prezentują się bardziej przestronnie, światło naturalne, które odbija się od białych czy beżowych ścian, optycznie powiększa tę przestrzeń dodając jej kilka metrów kwadratowych. Niezwykle cenna rada, zwłaszcza dla właścicieli małych mieszkań. Neutralna kolorystyka daje nam również możliwość różnorakiej aranżacji przestrzeni, zatem jeśli chcemy możemy wykorzystać żywsze, bardziej jaskrawe kolory jako dodatki czy oryginalne dekoracje. Dzięki temu zapanujemy nad żywiołowym charakterem naszych ozdób, jednocześnie dodając energii i żywiołowego charakteru wnętrzu. Nauka w takim miejscu to sama przyjemność!

Tablica

Chalkboard Weekly Planner od homify Eklektyczny
homify

Chalkboard Weekly Planner

homify

Tablica jest niezwykle przydatnym dodatkiem w każdej przestrzeni bez względu na styl czy charakter aranżacji. Dzięki niej mamy możliwość zapisania listy zakupów, obowiązków, które powinniśmy wykonać w ciągu tygodnia czy trudnych słówek. Oczywiście nie każdemu ten typ dodatku może się podobać. Większość z nas woli ozdobić ścianę ciekawym, twórczym obrazem lub wzorzystą tapetą, jednak i dla tych mamy interesującą alternatywę. Odpowiedzią jest farba tablicowa lub magnetyczna. To bardzo nowoczesna i ciekawa opcja aranżacji wnętrza. Dzięki pomalowaniu ściany tymże specyfikiem, zyskujemy olbrzymią przestrzeń do indywidualnej interpretacji. Zatem czy wykorzystamy ją do zapisywania trudnych słówek czy do eksponowania ozdobnych magnesów, zależy już od naszego punktu widzenia oraz prywatnych potrzeb. Bez względu na funkcję, jaką jej nadamy, efekt końcowy jest niebanalny i bardzo kreatywny. 

Porządek na biurku

Nie potrafisz się skupić przy swoim miejscu pracy? Non stop coś Cię rozprasza i odwodzi Twoją uwagę od nauki? Zapewne przyczyną jest zbyt duża ilość nagromadzonych przedmiotów, dodatków w jednym miejscu, np. na biurku. Niestety chaos i nieład nie wpływają pozytywnie na efektowną i skuteczną naukę. Warto zatem pozbyć się z naszego stanowiska pracy wszystkich zbędnych bibelotów, które niepotrzebnie zajmują cenne miejsce na biurku. Dzięki temu w odpowiedni sposób zorganizujemy swoje miejsce do nauki, nadamy mu zupełnie nowego charakteru, a naszą uwaga nareszcie będziemy mogli skupić na poznawaniu nowych języków i ich nauce. Porządek i harmonia powinny być w szczególności zachowane w takim miejscu jak biurko czy stanowisko pracy.

Miejsce na radio i TV

Regał Boston od Metal Story Industrialny
Metal Story

Regał Boston

Metal Story

Zapewne większość z Was zastanawia się w jaki sposób radio czy telewizja mają nam ułatwić naukę nowego języka, skoro spora część z nas nie potrafi skupić się przy włączonym telewizorze czy radioodbiorniku. Odpowiedź jest prosta, zapamiętywanie i nauka ze słuchu. Taka forma nauki jest bardziej efektywna. Przede wszystkim pobudza nasz mózg do kreatywnego myślenia oraz ciągłej pracy. Dzięki nasłuchiwaniu zagranicznych audycji radiowych czy dzienników telewizyjnych mamy możliwość zapoznać się z odpowiednim akcentem i prawidłowym konstruowaniem zdań. Jak widać telewizja potrafi również spełniać kilka funkcji i służyć nam nie tylko do wieczornego relaksu w towarzystwie ulubionego filmu, ale także sprawić, że nabierzemy odpowiedniego akcentu i chęci do nauki języków obcych. 

Miejsce na książki

Mieszkanie 54 m2. Warszawa Praga Eklektyczny salon od Pracownia Silvergrey Eklektyczny
Pracownia Silvergrey

Mieszkanie 54 m2. Warszawa Praga

Pracownia Silvergrey

Podejmując naukę nowego języka musimy liczyć się z dodatkowymi książkami, na które powinniśmy znaleźć miejsce w naszym mieszkaniu. Niestety bardzo często jest tak, że tego miejsca brakuje, a my zupełnie nie mamy pomysłu w jaki sposób wygospodarować dodatkową przestrzeń, w której będziemy mogli przechowywać nasze pomoce naukowe. Warto w takim przypadku zastanowić się nad wykorzystaniem dodatkowych półek lub regału, tak jak ten widoczny na zdjęciu powyżej. Jest to bardzo nietypowy regał, ponieważ został on wbudowany we wnękę w ścianie, natomiast jego forma nie jest przeciętną, a bardzo oryginalną, kreatywną kompozycją. Pracownia Silvergrey w niesamowicie oryginalny sposób wyeksponowała nasz księgozbiór, tworząc tym samym dodatkowe miejsce na przechowywanie książek. Kontrastujący kolor ściany z półką jest również ciekawym zabiegiem dekoracyjnym, który warto zapamiętać i w przyszłości wykorzystać.

Przytulna aranżacja

Klasyczny salon od homify Klasyczny

Nasz ostatni sposób na ułatwienie nauki języków obcych to po prostu przytulna aranżacja przestrzeni dziennej. Dzięki niej, w miłym i przyjaznym otoczeniu, mamy możliwość uczyć się i poznawać nowe czasy, słówka. Ważne, aby w tym miejscu panował porządek, świetna organizacja oraz ciepła, delikatna kolorystyka, która nie będzie wpływała na nasz nastrój czy psychikę pobudzająco czy melancholijnie. Spełniając wszystkie z wyżej wymienionych czynników macie stu procentową gwarancję, że Wasza nauka będzie łatwa i przyjemna.

Jakie są Wasze pomysły?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu