Wspaniała przemiana nudnej kuchni! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wspaniała przemiana nudnej kuchni!

Alicja Olko Alicja Olko
od scala-proyectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Kuchnia to serce każdego domu- zwłaszcza w polskiej kulturze ma ona wyjątkowy status jako miejsce spotkań całej rodziny, centrum życia towarzyskiego i przestrzeń, gdzie powstają najwyśmienitsze potrawy. Wygodna, funkcjonalna i stylowa kuchnia to marzenie każdego, kto projektuje dom czy mieszkanie. W XXI wieku, obok tych cech, niezwykle istotne są także najnowsze technologie i innowacyjne sprzęty AGD. Dla wielu jednak nowoczesna kuchnia wciąż pozostaje w strefie marzeń. Dziś pokażemy Wam inspirującą przemianę, której efekty udowadniają, że wymarzona kuchnia może być na wyciągnięcie ręki. Zobaczcie, jak ze staromodnego i nudnego pomieszczenia uczynić można wyjątkowo nowoczesną kuchnię!

Przed: przygnębiająca przestrzeń

Rozpoczynamy od zdjęcia, które ukazuje nam, jak kuchnia wyglądała przed renowacją. Było to ciasne, wąskie i niepraktycznie urządzone pomieszczenie o staromodnej, nudnej zabudowie oraz nieatrakcyjnym wykończeniu. Drewniane meble o bogato zdobionych uchwytach dni swojej świetności mają już dawno za sobą. Także kafelki na ścianach nie pasują kompletnie do idei nowoczesnej kuchni. Kompletnie nie dbano tutaj o estetykę wnętrza, pozostawiając na widoku rury i pozostawiając wnętrze w stanie stałego bałaganu. Jak zobaczycie na kolejnych zdjęciach, to małe, niepraktyczne pomieszczenie kryje w sobie ogromny potencjał!

Prace remontowe

Ta fotografia dokumentuje postęp prac remontowych. Te zakładały nie tylko modernizację samej kuchni, ale także transformację i znaczne strukturalne zmiany w całym mieszkaniu. Zdecydowano się na wyburzenie ściany, oddzielającej wcześniej obszar kuchni od strefy dziennej z jadalnią i salonem. Tym samym projekt poszedł w kierunku aranżacji na otwartej przestrzeni, co pozwala na łatwe osiągnięcie współczesnego efektu. Usunięto stare materiały pokrywające ściany i podłogi, a także rury, które trzeba było ułożyć na nowo.

Po: nowoczesna przestrzeń

Trudno rozpoznać to pomieszczenie, prawda? Dzięki usunięciu ściany przestrzeń uległa znacznemu powiększeniu. Białe ściany sprawiają, że jest tu jasno i przestronnie, a drewniany parkiet dodaje całości elegancji. Okna przy kuchni wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła, pozwalając wnętrzu iluminować. Otwarta kuchnia zajmuje dokładnie tyle samo miejsca, co jej poprzedniczka, jednak wygląda zupełnie inaczej- przyjrzyjmy się jej z bliska!

Po: stylowa kuchnia

Kuchnia w nowej odsłonie niczym nie przypomina swojej staromodnej poprzedniczki. Ciężkie, drewniane meble zastąpiono jasnymi, nowoczesnymi szafkami o gładkich frontach bez uchwytów, które pokryto stylowymi, ciemnymi blatami. Zabudowa utrzymana została w minimalistycznym stylu, uzupełnionym o najnowszej technologii sprzęty i urządzenia. Kolorystyka i materiały wykończeniowe sprawiają, że jest tu jasno, stylowo i nowocześnie!

Po: funkcjonalne otwarcie

Od strony strefy dziennej kuchnia jest otwarta- oddziela ją blat z funkcją barku. Praktyczne szafki na górze o frontach z mlecznobiałego szkła nadają całości aranżacji lekkość i jawią się niezwykle nowocześnie. Przy okazji służą jako dobre miejsce na przechowywanie. Tak zaaranżowana kuchnia, choć na niezwykle małej przestrzeni, jest funkcjonalna, nowoczesna i stylowa!

Planujecie remont kuchni? Zapoznajcie się z naszym przewodnikiem Remont kuchni? Tak łatwo go zaplanujesz!

Jak Wam się podoba kuchnia po remoncie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu