7 fantastycznych inspiracji na ogrodzenie

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 fantastycznych inspiracji na ogrodzenie

homify.Pl homify.Pl
Alfresco, Outdoor Living, Patio, Deck Nowoczesny balkon, taras i weranda od Moda Interiors Nowoczesny
Loading admin actions …

Nietuzinkowe projekty ogrodzenia mogą zainspirować Was do stworzenia czegoś niestandardowego, co nie tylko wzbogaci projekt nieruchomości, ale również rozwiąże problem braku prywatności na posesji. Wychodząc z tego założenia, chcielibyśmy ocenić wady i zalety co niektórych możliwości.

Wybierając rodzaj ogrodzenia i materiału jego wykonania, warto zacząć od oceny jego wytrzymałości. Poza tym, zastanówmy się, czy sami będziemy je stawiać, czy jesteśmy gotowi zapłacić za wykonanie pracy. Jaki mamy budżet na stworzenie ogrodzenia wokół posiadłości? Czy lubujemy się w bardziej ekstrawaganckich, czy może prostszych designach? Na koniec, nie mniej ważne, czy nasz wymarzony projekt będzie pasował do aranżacji domu?

Oczywiście, radzimy zwrócić się do profesjonalistów, którzy zwrócą uwagę na szczegóły, które mogą zostać niezauważone przez laika. Profesjonaliści będą wiedzieć, na jakich elementach można zaoszczędzić, a które tanie zamienniki będą od razu widoczne.

​Pionowy ogród

Pionowy ogród wymaga instalacji siatki na ogrodzeniu, przygotowania gleby i zakupu konkretnych roślin. Ponadto, oznacza również stworzenie odpowiedniego systemu nawadniania. Nie ma bowiem nic bardziej przykrego niż usychający ogród pionowy.

Najprostszym sposobem na stworzenie pionowego ogrodu służącego za ogrodzenie jest zasadzenie pnących roślin przy siatce. Ozdobą może stać się na przykład ceglany lub betonowy murek.

​Kamienna ściana

Tak stylowa opcja doskonale wpisze się w wiele różnych stylów aranżacyjnych nieruchomości. Należy jednak zwrócić uwagę na kolorystykę kamienia – czy lepiej będą pasować szarości, beże, czy odcienie czerwieni.

Tańszą opcją, która pozwoli osiągnąć podobne efekty jest wykorzystanie płytek kamieniopodobnych. Inną opcją jest również zdobiony tynk, dający nieco odmienny, lecz równie ciekawy efekt.

​Drewniany płot

Drewniany płot to nie tylko pionowe deski pomalowane na biało. Drewniane ogrodzenie może również oznaczać wysokie ścianki z poziomo ułożonych paneli.

​Ogrodzenie betonowe z ozdobnymi wnękami

​Alfresco, Outdoor Living, Patio, Deck by Moda Interiors, Perth, Western Australia Nowoczesny balkon, taras i weranda od Moda Interiors Nowoczesny
Moda Interiors

​Alfresco, Outdoor Living, Patio, Deck by Moda Interiors, Perth, Western Australia

Moda Interiors

Oto kolejny pomysł wywodzący się z typowego ogrodzenia betonowego. Nasi architekci krajobrazu stworzyli nietuzinkowy projekt murku z dekoracyjnymi wnękami dającymi miejsce na rabatki i ozdobne drzewka.

Podświetlenie odgrywa tu niezwykle ważną rolę. Bez niego, mogłoby być tu troszkę pusto i nudno.

​Murowane ogrodzenie

Barn Conversion Garden After od Sylvan Studio
Sylvan Studio

Barn Conversion Garden After

Sylvan Studio

Solidne ogrodzenie z cegły może stać się bardzo atrakcyjnym pomysłem, jeśli uzupełnimy design o specjalnie przygotowane zestawy roślinne. Szczególnie rośliny pnące będą pożądaną dekoracją.

​Połączone ogrodzenia

Ten niesamowity projekt łączący betonową ścianę z pionowym ogrodem wygląda wprost fantastycznie i surrealistycznie!

Połączenie dwóch aranżacji może wprowadzić ogrom energii. Należy jednak pamiętać o znalezieniu wspólnych punktów, jak na przykład kolorystyki lub geometrii.

​Metalowe ogrodzenie

Swimming Pool wallcovering and seats od Kreoo Nowoczesny Marmur
Kreoo

Swimming Pool wallcovering and seats

Kreoo

Oto kolejny przykład całkowicie nietuzinkowego wykorzystania materiału powszechnie wykorzystywanego do tworzenia ogrodzenia. Ten elegancki płot został stworzony przy wykorzystaniu metalowych ornamentów, które nie tylko wzbogacają wizerunek ogrodzenia, ale również dają podporę pnącym roślinom.

Jeśli nadal nie znaleźliście tego wymarzonego ogrodzenia, przejrzyjcie również Katalog Inspiracji: 10 pomysłów na solidne i piękne ogrodzenie!

Które z tych pomysłów podobają się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu