Top dekoracje na wesele w plenerze jak ze snu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Top dekoracje na wesele w plenerze jak ze snu!

A.D. A.D.
od CRIS CAMBA Estudio floral. Rustykalny
Loading admin actions …

Ślub na dzikiej plaży czy leśnej polanie nad jeziorem, w pięknych okolicznościach przyrody jest znacznie bardziej efektowny niż w surowym wnętrzu urzędu. Ten trend przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych i w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności. Niemal każda przyszła Młoda Para marzy o zorganizowaniu swojej uroczystości zaślubin na świeżym powietrzu. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ takie śluby są najbardziej romantyczne i niezapomniane. Mają jednak pewne wady – przede wszystkim problem z niejasnymi zasadami prawnymi odnośnie Urzędów Stanu Cywilnego. Często organizacja jest niezwykle trudna i przepełniona biurokracja. Drugą wadą jest nasz Polski klimat – kapryśny i nieprzewidywalny. Jednak mimo trudności warto się trochę postarać aby ten jedyny, najpiękniejszy w życiu dzień był idealny!

Wybierzcie motyw przewodni

Eklektyczny ogród od EnKaja Eklektyczny

Śluby plenerowe opierają się głównie na naturalnych dekoracjach – kwiaty, drzewa i krzewy, które Was otaczają, stworzą najpiękniejszy wystrój. Możecie jednak pokusić się o wybór motywu przewodniego, który powtórzy się w dekoracji np. krzeseł, ołtarza, stołu czy bukietu Panny Młodej. Motywem, który wybiorą przyszli nowożeńcy może być kwiat, kolor czy przedmiot. Warto mieć tu na uwadze swoje zainteresowania i hobby – jest to świetna okazja żeby przedstawić je rodzinie i przyjaciołom. Najpierw musicie się zastanowić, jaki styl będzie miało wesele – elegancki, raczej swobodny, rustykalny, romantyczny, czy np. szalenie ekstrawagancki? Przede wszystkim należy określić ogólny zarys imprezy, a potem zobaczyć, czy Wasze marzenia i plany można urzeczywistnić. Mając już wybrany motyw przewodni wesela należy zadbać o atrakcje, które będą z nim spójne. Nie wszystko będzie pasować do stylu imprezy – na wesele w stylu Prowansji nie zaprosicie szczudlarzy czy tancerek flamenco. Z kolei wesele w stylu wiejskim z dj’em będzie wyglądać przezabawnie. W tym przypadku liczy się umiar, bo czasami im mniej tym lepiej.

Lokalizacja uroczystości

Pierwszym zadaniem, jakie musza wykonać przyszli nowożeńcy, jeśli chcą wziąć ślub kościelny w plenerze, jest wybranie miejsca, w którym ceremonia się odbędzie. Kodeks Prawa Kanonicznego mówi, że biskup może zgodzić się na zorganizowanie ceremonii zaślubin poza świątynią w innym odpowiednim miejscu. Tę definicję można rozumieć różnie, chodzi jednak przede wszystkim o to, by wybrane przez parę młodą miejsce nie przeczyło powadze kościoła czy randze uroczystości. Może więc to być ogród, piękna polana nad jeziorem, leśna łąka czy dzika plaża. Dużo łatwiej uzyskać zgodę na ślub poza kościołem, jeśli odbędzie się on na terenie świątyni – w ogrodzie, na terenie zielonym czy na dziedzińcu. Wybierając miejsce, narzeczeni powinni też pamiętać o tym, że musi być na tyle duże, by umożliwić odprawienie ceremonii. Chodzi tu głównie o miejsce na ustawienie polowego ołtarza oraz miejsca dla gości. Łatwiej zdecydowanie będą miały pary, które planują skromny, kameralny ślub w gronie najbliższej rodziny. Plener na dwieście osób może być dużo trudniejszy nie tylko do znalezienia, ale też w późniejszej organizacji ceremonii.

Ślub w plenerze

Ślub plenerowy to wyjątkowy rodzaj uroczystości. Najważniejsze jest uzyskanie lekkiej i eterycznej dekoracji podtrzymującej atmosferę wielkiej uroczystości jednak w sposób nie nachalny. Dekorowany jest tym, co wokoło – przyroda, widoki, naturalne kwiaty i drzewa. Także drobne elementy, które na co dzień nie pełnią funkcji dekoracyjnej, mogą stanowić elementy ozdobne. Klatki na ptaki w roli lampionów czy stare walizki jako kwietniki – te przedmioty sprawią, że atmosfera będzie tyleż oryginalna co niezapomniana. Obecnie bardzo modny jest styl Paryski przyozdobiony miniaturowymi wieżami Eifla lub rustykalny – butelki wina wśród wiązanek z ususzonej pszenicy. Wybierzcie styl, który będzie najbardziej pasował do Waszej osobowości.

Dekoracje

Dekoracja - Ślub 2 od Akuratnie
Akuratnie

Dekoracja – Ślub 2

Akuratnie

Miejsce ceremonii musi być wyjątkowo przyozdobione – to oczywiste. Ale nie tylko. Dojście do tego miejsca to także ważny element – widoczny na wszystkich zdjęciach z rozpoczęcia ceremonii. W tym celu możecie skorzystać z usługi przygotowania eleganckiej płachty, stanowiącej dywan- z Waszymi inicjałami, zdjęciami, itp. Niebywały efekt dadzą także płatki róż rozsypane przy krzesłach zgromadzonych gości, czy małe, romantycznie palące się świeczki. Tabliczki z imionami lub inicjałami narzeczonych też stanowią hit ostatnich lat. Romantyczny i niepowtarzalny klimat stworzą lampiony z zapalonymi wewnątrz świecami – ich ciepły blask ogrzeje atmosferę wieczorową porą. Jeśli potrzebujecie pomocy skontaktujcie się z projektantami wnętrz, którzy zajmują się również weselami. My polecamy AKURATNIE - pomogą Wam stworzyć w urocze i niepowtarzalne dekoracje.

Styl oświetlenia

Kolekcja The Hamptons od BBHome Śródziemnomorski
BBHome

Kolekcja The Hamptons

BBHome

Jeśli uroczystość ślubna będzie odbywać się wieczorową porą przyszli małżonkowie muszą przewidzieć także oświetlenie. Wybór jest dość szeroki ale my polecamy naturalne oświetlenie świec lub pochodni. Rozwieszenie lub rozstawienie na ziemi lampionów stworzy niepowtarzalny klimat ślubu czy wesela. Delikatne światełka rozświetlą całe miejsce i wprowadzą Młodą Parę oraz gości w niepowtarzalny nastrój. Lampiony nie muszą być drogie – jeśli nie zależy Wam na bardzo eleganckim wystroju to równie efektownie zaprezentują się tealighty w dużych słojach lub porozwieszane na drzewach lampki choinkowe.

Koniecznie przeczytajcie również 7 sekretów na stworzenie nieziemskiego tarasu!

Stół

Dekoracja - Ślub 1 od Akuratnie
Akuratnie

Dekoracja – Ślub 1

Akuratnie

Dekoracje stołów weselnych mogą składać się z lampionów ze świecami otoczonych wiankami z kwiatów, bukietów w ciekawych wazonach, kwiatowych kul czy zestawów buteleczek i słoiczków z kwiatami w stylu boho. Duża ilość szkła na stole nada eteryczności i elegancji. Pamiętajcie aby cała stylistyka była spójna z wybranym przez Was motywem przewodnim. Na stole dobrze sprawdzą się karteczki z wypisanym na nich menu w takim samym stylu jak zaproszenia czy podziękowania dla gości. ich kolor dostosujcie do zastawy lub kwiatów. Nad stołem możecie zawiesić szklane kule z kwiatami lub świeczkami. Bieżnik z tiulu nada lekkości  całej dekoracji.

A jakie jest Wasze zdanie na temat uroczystości plenerowych?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu