Zaskakująca przemiana niepraktycznej kuchni!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zaskakująca przemiana niepraktycznej kuchni!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Industrialna kuchnia od Vicente Galve Studio Industrialny
Loading admin actions …

Urządzenie małej kuchni to jedno z największych problemów, z jakimi spotykają się właściciele mieszkań o ograniczonym metrażu podczas ich urządzania. Dlaczego? To w tym pomieszczeniu właśnie musi znaleźć się największej sprzętów, a do każdego powinniśmy mieć zapewniony wygodny dostęp. Do tego dochodzi przyjemność gotowania, którą ciasnota może skutecznie ograniczyć. Świadomi tych trudności często na homify poruszamy temat małych kuchni, jak chociażby w artykułach Mała, ale wygodna kuchnia- tak ją urządzisz! czy Mała kuchnia w stylu nowoczesnym – 5 propozycji

Nasze rady mogą jednak nie mieć mocy wystarczającej do przekonania Was, że zmiany naprawdę są możliwe! W takich sytuacjach sięgamy po konkretne projekty od naszych profesjonalistów. Udowadniają one, że w architekturze wnętrz wszystko jest możliwe! Dzisiaj mamy Wam do zaprezentowania właśnie taką realizację. Zabałaganiona kuchnia nagle stała się uporządkowana i stylowa…

Jak do tego doszło? Już zaraz się przekonamy!

Przed: Smutna kuchnia bez wyrazu

Przenosimy się do Barcelony lecz nasz pobyt tutaj rozpoczyna się niezwykle przygnębiająco. W powyższej aranżacji kuchni nie ma nic, co nawiązywałoby do wyjątkowej architektury miasta, jego magicznego charakteru. Chyba, że mówimy o czarnej magii! Trudno sobie wyobrazić inne wytłumaczenie na całkowite zagracenie dostępnej przestrzeni. Dodatkowo, wszystko wydaje się tutaj być przestarzałe, przesiąknięte zapachem oleju… Beżowe płytki tylko dopełniają ponury nastrój.

Po: Rustykalny czar!

Dekoratorzy wnętrz z Brevic Interiorismo dokonali niemożliwego! Z obrazu nędzy i rozpaczy stworzyli praktyczną, a przy tym niezwykle stylową kuchnię. Ceramiczne płytki zastąpiły cementowe, dodatkowo wprowadzono zdecydowane kolory i dużo, dużo drewna! Dzięki przemyślanemu wykorzystaniu przestrzeni po bałaganie nie pozostał ślad. Teraz wszystko trzymane jest w praktycznych meblach do przechowywania, które poznamy już za chwilę… No i skąd wzięło się tutaj miejsce na strefę śniadaniową?

Przed: Problem z przechowywaniem

Właściciele mieli palący problem z brakiem miejsca do przechowywania, a może inaczej, że miejsca ku temu przeznaczone były otwarte, przez co wszystkie produkty znajdowały się na wierzchu. Powyższe zdjęcie dobitnie pokazuje, że takie rozwiązanie rozwiązaniem nie jest wcale! Chociaż jest tutaj czysto, to jednak nie ma nawet takiej możliwości, żeby można by dodać do tego schludnie… Plastikowe siatki tworzą chaos nie do okiełznania.

Po: Przestronna kuchnia

Czy wąska kuchnia może być przestronna? Nagle okazało się, że tak! Wydaje się, że znajdujemy się w pomieszczeniu przynajmniej dwukrotnie większym! Miejsca, które wcześniej zajmowały otwarte regały, teraz zajęte zostały przez zabudowane szafki. Poczucie przestronności kuchnia zawdzięcza także uporządkowaniu przestrzeni na zabudowanym balkonie. Teraz dopiero jego przeszklenia są w stanie wypełnić kuchnię naturalnym światłem tak, jak na to zasługuje! Przestrzeń pod nimi wyłożono malowanym na błękitno drewnem. Ten sam materiał wykorzystano na drzwi jednej z szafek.

Przed: Nuda!

Z powyższą zabudową kuchni niby wszystko jest w porządku, a jednak tchnie ona po prostu nudą… Wszystko jest zaledwie poprawne, dostateczne. Nic nas nie zaskakuje, nie zachwyca, nie inspiruje… Takie pomieszczenia najtrudniej jest wyremontować, ponieważ teoretycznie dostarczają nam wszystkiego, czego potrzebujemy. Tym większe uznanie dla właścicieli, że podjęli się tego kroku. Wisienką na torcie brzydkiej aranżacji była lampa ze szklanym kloszem – teraz na szczęście słuch po niej zaginął!

Po: Nowoczesność i klasyka

Patrzymy teraz na zabudowę kuchni po remoncie. Postawiono wszystko na jedną kartę, czyli na drewno! Klasyczne drewniane fronty mebli pomalowane na biało wieńczą urokliwe metalowe uchwyty. Blat także jest z drewna, tym razem w naturalnym odcieniu, podobnie jak i płyty osłaniające ścianę. W drewniany blat wpuszczono efektowny, biały, ceramiczny zlew. Z tymi akcentami klasyki zaskakująco harmonijnie komponują się elementy nowoczesne z chromowanej stali. Współczesność i tradycja jako jedno – o to przecież chodzi w stylu rustykalnym!

Czy Wy też kiedyś zmagaliście się z małą kuchnią? Jak sobie z nią poradziliście?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu