Uwielbiamy przyrodę w domu! Zaprojektuj ekologiczne życie!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Uwielbiamy przyrodę w domu! Zaprojektuj ekologiczne życie!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Projekt Nowa Wieś Lęborksa: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Ewa Weber - Pracownia Projektowa,
Loading admin actions …

Życie w harmonii z naturą możemy wyrażać na różne sposoby. Przede wszystkim zdrowy styl życia, jedzenie, odpowiedzialne kupowanie i eksploatowanie rzeczy i energii, a także świadome budowanie i urządzanie to aspekty, przy pomocy których możemy okazać naszą troskę o przyrodę. Takie podejście do życia, skumulowane w milionach jednostek może przynieść realne efekty, pozytywnie oddziałujące na środowisko, dlatego warto urządzać dom w ekologiczny sposób oraz dekorować go naturalnymi dodatkami, które nie tylko przyjazne są otoczeniu, ale też dodają wnętrzu poczucia przytulności. Każda taka nasza cegiełka dorzucona w system zachowań odpowiedzialnych i słusznych dla kondycji planety ma rzeczywistą siłę naprawczą. Oprócz tego, dodatkowo działamy nie tylko na rzecz ziemi, ale też z korzyścią dla swoich funduszy. Zobaczcie jak urządzić dom, który kipi słusznym przekazem!

Koniecznie zobaczcie też Urządzaj modnie w stylu eko! oraz Sprawdzone sposoby na przytulny dom! Połączcie te dwa tematy w jednym – Waszym domu, który w całości również odzwierciedli ten powyższy, omawiany temat. Zapraszamy!

Zieleń w domu do potęgi!

Wnętrze urządzone kolorami jest ciekawsze i przytulniejsze niż, na przykład kontrastowa, nowoczesna biel i czerń. Jednak zawsze powtarzamy, że najlepiej dodawać barwy w wyposażeniu i dodatkach, których zawsze łatwo można się pozbyć lub szybko je zmienić. Dlatego wybraliśmy powyższe zdjęcie, by udowodnić Wam tę tezę. Sami zobaczcie ile życia dodają one białemu, surowemu wnętrzu, nie wspominając już o tym, że niektóre z tych elementów są życiem prawdziwie tchnięte! Piękna roślinność, odpowiednio dobrana do wnętrza, może udekorować je w sposób wyjątkowy. Takie są rośliny pnące, które jak na powyższym zdjęciu salonu, mogą sięgać sufitu i być prawdziwą, żywą, dominującą ozdobą pomieszczenia. 

Nie musimy wskazywać na praktyczne zalety posiadania naturalnych dekoracji w domu. Jak wiadomo pochłaniają one dwutlenek węgla, a również istnieją nawet takie, które absorbują toksyny, zapachy i smog elektromagnetyczny wychodzący z nadmiernego promieniowania emitowanego przez urządzenia elektryczne i elektroniczne! Warto zgłębić ten temat przez projektowaniem własnego mieszkania.

Kolektory słoneczne dla oszczędności przyrody i funduszy!

Projekty,   zaprojektowane przez Energy Space Ltd,
Energy Space Ltd

Solar garden room

Energy Space Ltd

Dobrą inwestycją dla domu, która zwróci się w dalszej perspektywie są kolektory słoneczne na dachu, które służą do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Jest to teraz najpopularniejszy sposób na oszczędzanie na rachunkach za energię w domach rodzinnych, który może zminimalizować koszty, na przykład podgrzewania wody w około 65%! Nie wszyscy wiedzą, ale kolektory służą także chłodzeniu budynków!  Dlatego warto je mieć!

Naturalne światło w pełni wykorzystane!

Kolejny podpunkt wiąże się w sporym stopniu z powyższym, tylko dotyczy wnętrza, a nie otoczenia domu. Aby nasze mieszkanie było bardziej przyjazne i dawało nam jak najwięcej radości zróbmy użytek z naturalnego światła, nie tylko wykorzystując je w słusznej sprawie pozyskiwania energii, ale też dla naszego dobrego samopoczucia. Dlatego weźmy pod uwagę jak największe wyeksponowanie wnętrza domu na światło dzienne, dużymi oknami lub skromniejszą dekoracją okna firanami lub zasłonami. Odsłońmy je, otwórzmy się na okolicę, pozbądźmy się krępacji! Bierzmy przykład z zachodnich narodów, takich jak Skandynawowie, którzy pozbywają się takich ograniczeń, ponieważ za bardzo cenią sobie światło dzienne i słońce, którego przecież jest u nich jak na lekarstwo, aby zasłaniać okna i pozbywać się radości pozyskiwanej z witaminy D.

Naturalne wykończenia – symbioza z naturą!

W ekologicznym domu najlepiej pasują meble i wykończenia z naturalnych materiałów – biodegradalnych. Najlepiej jeśli zdecydujemy się wybudować dom z drewna, który byłby już totalnie zgodny z przyrodą, ale nawet jeśli mamy murowany, to postarajmy się chociaż o to, by nie pozyskiwać do jego urządzenia sztucznych tworzyw, które kłócą się z naturą ponownego pozyskiwania materiału; recyklingu. Chodzi przede wszystkim o drewniane meble, które biją ciepłem samym w sobie. Świetnym pomysłem jest odnawianie starych mebli, które dodadzą wnętrzu niepowtarzalnego stylu. Drewno to zawsze najlepszy wybór do domu. Inwestujmy w nie!

Oszczędzaj na klimatyzacji!

Kolejny wątek, który nawiązuje do niezwykłej multifunkcjonalności kolektorów słonecznych! Unikajmy w domach instalowania, bądź nadużywania niezdrowej klimatyzacji. Powszechnie wiadomo, że jest ona szkodliwa dla zdrowia, może powodować dolegliwości reumatyczne, bóle głowy – migreny. Starsze typy urządzeń mogą też tworzyć problem z grzybem i bakteriami w powietrzu. Poza tym, bez kolektorów zabiera ona też sporo energii. W zamian za to w problematycznych miejscach, mocno nagrzewających się w domu, pomyślcie o wiatrakach, które dodadzą we wnętrzu naturalnego, chłodzącego powiewu! Na pewno jest to zdrowsza alternatywa dla klimatyzatorów!

Dekoruj nawiązując do przyrody!

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Tissage Art de Lys,
Tissage Art de Lys

Cushions – A spring air

Tissage Art de Lys

Na koniec bardziej luźna rada odnośnie urządzania w symbiozie z naturą. Przedstawiamy Wam niezwykle wiosenne dekoracje do salonu, które ukazują nam niezwykłe piękno kwiatów i zwierząt, które możemy dostrzec za oknem, w naszym ogrodzie. Wpuśćmy z zewnątrz trochę takich detali do wnętrza, a nasz dom zacznie tętnić życiem! Sprawdźcie jak to zrobić w Katalogu Inspiracji Żyj zgodnie z naturą!

Jakie jeszcze, inne pomysły dodalibyście do naszych propozycji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu