Czuj się zawsze twórczo! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Czuj się zawsze twórczo!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od Montxo Oiarbide Nowoczesny
Loading admin actions …

Aranżacja mieszkania wiąże się z olbrzymim stresem, odpowiedzialnością oraz niesamowitym wysiłkiem, i nie mamy tu na myśli tylko i wyłącznie wysiłku fizycznego, który jest niepodważalny, a wysiłek umysłowy, dzięki któremu nasze wnętrze nabiera indywidualnego, oryginalnego, świeżego wyglądu. To nasza wyobraźnia i umiejętność twórczego, kreatywnego myślenia ma wielki wpływ na estetykę naszej przestrzeni prywatnej. Dzięki temu możemy stworzyć wnętrze o niepowtarzalnym, oryginalnym charakterze i wyglądzie, o którym chyba każdy z nas marzy i śni po nocach. Dlatego dziś chcielibyśmy Wam nieco ułatwić tę ciężką, katorżniczą pracę i podpowiedzieć czym powinniście się kierować, jeśli pragniecie twórczego, awangardowego wnętrza. 

Przede wszystkim poznajcie swój gust i swoje upodobania. Sprawdźcie co tak naprawdę Wam się podoba, w jakiej kolorystyce czujecie się najlepiej. Te rzeczy mogą nam się wydawać trywialne, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie dokładnie określić swój gust oraz charakter przestrzeni jaką chcielibyśmy stworzyć. A to jest podstawą naszych dalszych twórczych działań. Po drugie nie bójcie się iść pod prąd. Oczywiście łatwo powiedzieć, co innego kierować się tą zasadą w życiu osobistym. Jednak Ci co zaryzykowali, odważyli się na ryzykowny krok, powiedzą Wam głośno i zdecydowanie, że warto było! Tę zasadę możemy również przypisać do aranżacji naszych wnętrz. Starajcie się szukać tego co Was określa najlepiej, uczcie się wyrażać własny styl, dzięki temu z łatwością zrealizujecie marzenie o twórczej, kreatywnej przestrzeni dziennej. My gwarantujemy Wam, że stosując się do tych zasad stworzycie niepowtarzalnie, niebanalne i oryginalne miejsce, którego będą Wam zazdrościć wszyscy. A pomyśleć, że potrzeba tak niewiele, aby nasze wnętrze stało się odzwierciedleniem nas samych. Co więcej do zaprojektowania takiej przestrzeni wcale nie potrzebujecie pomocy dekoratora wnętrz. Wystarczy, że przeanalizujecie Wasz gust oraz inspiracje i z łatwością będziecie mogli poddać się przyjemności aranżowania własnego mieszkania. A wierzcie nam jest to niesamowicie twórcza przygoda, która na długo zapada w pamięci, a przede wszystkim uczy Was samych samodzielnej sztuki tworzenia!

Estetyka

W mieszkaniu, które ma się wyróżniać niesztampowym, kreatywnym stylem powinniśmy zadbać przede wszystkim o ogólny wygląd przestrzeni, czyli estetykę wnętrza. Oczywiście jest to pojęcie subiektywne, ponieważ każdy z nas ma inny gust i inne upodobania, natomiast niezależnie od stylu w jakim jest urządzona nasza przestrzeń powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na ład i porządek. W kreatywnej przestrzeni liczy się odpowiedni dobór dodatków czy wyposażenia wnętrz, które zachwycają swoją prostotą i designem. Nie stawiamy na ilość, a na jakość naszych produktów. W mieszkaniu przepełnionym różnokolorowymi ozdobami, wzorzystymi obiciami, dywanami, kształtnymi lampami, znacznie trudniej skupić się na tworzeniu. Nadmiar bezużytecznych przedmiotów przytłacza nas i rozprasza. Dlatego tak ważne jest umiejętne dobranie właściwych dodatków. 

Inteligencja

Twórcze przestrzenie z wyobraźnią powinny charakteryzować się niebanalnym pomysłem, dlatego proponujemy Wam, abyście w kreatywny sposób starali się wykorzystać meble, dodatki czy innego rodzaju przedmioty, które większości z nas kojarzą się jednoznacznie. Kreatywność to umiejętność tworzenia nowych koncepcji, idei nikomu nieznanych dotychczas. To swego rodzaju wyjście przed szereg i samodzielne wykonanie kroku do przodu. My proponujemy Wam wykorzystać bardzo specyficzną, oryginalną półkę na książki jako mebel eksponujący Wasz księgozbiór. A więc nie starajcie się upychać jak największej ilości książek, magazynów, a ustawcie je w taki sposób, który pozwoli na stworzenie oryginalnej artystycznej kompozycji. Regał na książki wcale nie musi być nudny i sztampowy. Wystarczy oryginalna aranżacja, a zamienia się w swego rodzaju eksponat. 

Sztuka

Sztuka w przestrzeni osobistej jest niezwykle ważna. Wyraża ona nasze poczucie estetyki oraz eksponuje nasz gust. Chcąc wykorzystać oryginalne dzieła artystów kierujmy się przede wszystkim ich stylem, ma odpowiadać naszej estetyce oraz tym co wyrażają. Sztuka jest nowoczesną, oryginalną odpowiedzią na wydarzenia świata codziennego. Jest również symbolem naszej wrażliwości i poczucia piękna. Zatem starajmy się dobierać takie dzieła, które są dla nas inspiracją, prawdziwym natchnieniem. Na pewno pomogą nam w udoskonalaniu i rozwijaniu naszej kreatywności. A dodatkowo będą tworzyły wyjątkową ozdobę naszego wnętrza. Dzięki czemu jego charakter będzie nie do podrobienia!

Architekci wnętrz z pracowni Prosto wiedzą jak podkręcić klimat we wnętrzu!

Przestrzeń

od homify Minimalistyczny

Wygoda i swobodne poruszanie się mają ogromny wpływ na poczucie komfortu i zadowolenia z naszej przestrzeni. Aranżując mieszkanie nie dobierajcie gabarytowych, masywnych mebli, ciężkich dodatków i wielu ozdób, kompletnie bez żadnego znaczenia, ponieważ zajmują cenną przestrzeń. Swoboda i komfortowe korzystanie z mieszkania mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Niestety nieodpowiednio dobrane wyposażenie potrafi nas przygnębić, zdołować, a nawet wywołać depresję czy agresję. Jest powodem wielu sporów, a przede wszystkim dyskomfortu psychicznego. W projekcie naszego mieszkania powinny znajdować się takie meble, które posiadają możliwość regulacji, dopasowania do wnętrza, a więc wszystkie stoły, biurka, które możemy rozkładać i składać w zależności od potrzeby i sytuacji. 

Oryginalność

Idź zawsze pod prąd! Staraj się tworzyć ozdoby, dekoracje własnoręcznie, czyli praktykuj modną teraz sztukę DIY ( z ang. Do It Yourself – Zrób to sam). Jest wiele zdjęć, inspiracji czy poradników, które krążą po internecie i przedstawiają nam sposób wykonania np. stolika kawowego lub oryginalnej półki na książki. Oczywiście nie musicie ograniczać się do wyposażenia wnętrz. Mogą to być zarówno meble jak i dodatki, typu poduszki dekoracyjne czy ozdoby ścienne. Tak jak ta widoczna powyżej. Genialny sposób na ożywienie wnętrza i nadanie mu ekstrawaganckiego, niebanalnego charakteru. Naszych zdaniem to właśnie takie dodatki tworzą klimat i nastrój twórczej przestrzeni! Brawo za pomysłowość. 

Zmysły

Orangery with Marvin Windows Klasyczne okna i drzwi od Marvin Windows and Doors UK Klasyczny
Marvin Windows and Doors UK

Orangery with Marvin Windows

Marvin Windows and Doors UK

Chcesz pobudzić swój umysł oraz wyobraźnię do kreatywnej twórczości? Niestety od dłuższego czasu żaden pomysł nie zawitał do Twojej głowy, a Ty nie znasz zupełnie przyczyny? My znamy odpowiedź! To telewizor oraz komputer pozbawiają Was twórczego myślenia. Niestety, ale tego typu urządzenia negatywnie wpływają na rozwój pomysłowości. Mogłoby się wydawać, że ułatwiają nam poznanie wielu nieznanych wcześniej obrazów, rzeźb czy innego rodzaju form ekspresji, jednak w rzeczywistości ograniczają naszą wyobraźnię. Czy nie lepiej jest wyjść z mieszkania, przespacerować się do muzeum i własnymi zmysłami odkryć, zapoznać się na nowo ze sztuką? Dzięki temu pobudzicie umysł do działania i wyostrzycie zmysły. Poza tym salon bez telewizora prezentuje się spokojniej i bardziej harmonijnie!

Czy Twoje mieszkanie pobudza Cię twórczo do działania? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu